Dezvoltarea penisului la copii de varsta mica

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de Mihaela256104999 cu 10 ani in urma

Mihaela V. (cu 4 secunde in urma)

Buna ziua, sunt mama a 2 gemeni de 3ani si 7 luni. Initial amandoi aveau o fimoza, operata dupa ce a facut unul din ei o balanita-chiar daca exagerez cu regulile de igiena. Apoi l-am operat pe cel mai mic - Rares de chist de cordon spermatic in jurul varstei de 1 an si 11 luni. Evolutia celui mare-David, in ceea ce priveste dezvoltarea penisului a parut ok, dar penisul lui Rares este mult mai mic decat al fratelui sau. Precizez ca atunci cand are erectie, este mult mai mare, ca si cand ar fi dezvoltat spre interiorul corpului si iese in acele momente de excitatie. Ambii copii au testicolele cazute in scrot inca de la nastere,sunt dezvoltati fizic mai mult decat media de varsta si nu am avut nicio problema in ceea ce priveste cresterea lor. Sunt ingrijorata sa nu fie vreo problema care ar putea sa ii afecteze viata ca adult. Va rog sa imi spuneti daca sunt analize hormonale ce ar putea fi facute la aceasta varsta-am facut acum 6 luni o eco la tiroida si rezultatul e ok.
Daca se poate, as dori sa fiu contactata pt un raspuns pe adresa de mail [email protected].
Va multumesc si va doresc o zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

dr. Andreea (acum 9 ani)

Va astept pe yahoo sa vb despre problema.cu respect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: