Pot ramane insarcinata daca am sterilet

Ciclul menstrual
Intrebare postata de patric cu 14 ani in urma

Am steriletul de en an de zile.de cand mi lam pus am numai probleme.de cand am sterilrtul sangerez incontinu eu nu mai stiu cand am ciclu si cand nu .se mai opreste 2-3 zile maxim o saptamana dupa care revin sangerarile .am fost la medic si mia dat sa beau ciclocur medicamete 3 luni cat am baut madicamentele totul era ok.dupa ce am terminat sangerarile au reinceput.ce credeti ca ar trebui sa fac ? pot ramane insarcinata cu sterilrtul ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (82)

brunetica35 (acum 14 ani)

buna ...da poti ramane din cate stiu si ti se poate deplasa ...nu e mai bn sa-l scoti?poate nu ti-l acepta corpul ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 14 ani)

Dupa parerea mea, intr-adevar corpul ti-l respinge. Sa stii ca nu toate femeile pot suporta steriletul! Eu una ma mir ca medicul tau nu ti l-a scos deja! Sa ai hemoragie nu este deloc OK, mai ales de atata vreme!!!! Ai mare grija, cu asemenea pierderi de sange ai toate sansele sa te anemiezi zdravan si sa-ti revii dupa aceea cu foarte mare greutate!
Incearca, zic eu, sa te duci la un alt medic ginecolog, spune-i de sangerarile astea indelungate si vezi ce zice. Pariez de pe-acum ca ti-l va scoate "in trei timpi si trei miscari". Si... cu asemenea probleme, bineinteles ca poti ramane insarcinata!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miha (acum 14 ani)

Buna.nu vreau sa te sperii dar,DA poti ramane insarcinata si cu sterilet.Verisoara mea a ramas insarcinata cu sterilet.In legatura cu sangerarile pe care le ai te sfatuiesc sa consulti un alt medic nu este in regula.
SANATATE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARI.. (acum 14 ani)

Buna .Te sfatuies sa schimbi rapid medicul ginecolog .Stiu sigur , ca singura metoda prin care nu ramai insarcinata 100% este ABSTINENTA .In rest , pilulele , steriletul .....99,98%..Scapa si de sterilet .Am citit multe si despre cancerul de endometru , cauzat de sterilet .Alegerea este a ta .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioANA (acum 14 ani)

BUNA AM MIAM BAGAT STERILET DE 1 AN POT RAMANE GRAVIDA DA TI MI UN RASPUNS VA ROG IO MULT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

da poti ramane deoarece strilu se poate deplasa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mona (acum 14 ani)

ioana poti ramane insarcinatadaca timp de un an ai scapat nu inseamna ca nu poti ramane.oricum banuiesc ca medicul ti''a zis ce si cum sa nu iei aspirina,antiinflamatoare,unele antibiotice pentru ca atunci steriletul nu isi mai face efectul.plus ca se poate si deplasa in timp si e ca si cum nu il ai!mai mergi si tu la un consult ca nu strica ca sa vezi ca steriletul e la locul lui.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MILY (acum 10 ani)

CE VB TU DU-TE SI MAI INFORMEAZA-TE NU ARE NIMIC DE VAZUT STERILETUL CU ANTIBIOTICUL.CRED CA TE CONFUNZI CU ANTICONCEPTIONALELE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 13 ani)

eu am sterilet de aproape 3 ani si nu am avut deloc probleme cu el pana acum.corpul l-a acceptat de la inceput si nu mi s-a intamplat nici o luna sa imi intarzie sau altceva...nici decum sa raman insarcinata.o zi buna tuturor si multa sanatate!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 13 ani)

Da , poti ramane insarcinata.Fetita(al doilea copil) l-am facut cu sterilet.Nu stiu cum s-a intamplat dar sunt fericita acum.Cert e ca steriletul nu l-am scos iar sarcina a mers inainte fara nici o problema ."Pitica" are acum aproape 7 ani , e un copil sanatos si frumos.Pe cuvant de mama . :-))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 13 ani)

nu inteleg cum sa dezvoltat copil daca tromepel tale erau infundate de acel sterilet ?si eu am sterilet de mai bine de 4 ani si nu ma avut prob sper sa nu fiu eu in cauza dara daca se va intampla o sa pastrez copilul o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum un an)

BUNA SEARA DAR CUM AI RAMAS ANSARCINATA CA CI EU AL AM CI NU RAMAN

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum un an)

Cum ASA poti sa ramai ansarcinata cu sterilet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

naty (acum 13 ani)

Am sterilet de 5 ani,intradevar menstruatia tine mai mult timp 5-6 zile,in rest ma simt bine cu el,nu am ramas insarcinata.La medicul genicolog am mers din 6 in 6 luni dupa care mi-a zis sa vin doar odata pe an ca nu am probleme.Eu cred ca e cea mai buna metoda contraceptiva.Bafta multa tuturor femilor si multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 13 ani)

Buna. Am nascut la sfirsitul lunii martie 2010, cam la 40 zile dupa nastere mi-am pus steriletul, in luna august ciclul mi-a venit pe 17, in septembrie pe 15, si... acuma e deja 18 octombrie si nu mi-a venit ciclul. E posibil sa fiu insarcinata? tin sa precizez ca eu inca alaptez. Va rog mult sa imi raspunda cineva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 13 ani)

mi-am facut testul de sarcina si a iesit negativ, ce credeti ca este ???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pupi (acum 12 ani)

si eu am sterilet de un an si mi-a intarziat 2 saptamani cred ca so fi deplasat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cry (acum 13 ani)

Eu sunt insarcinata si am sterilet,trebuie sa merg sa il scot.In situatia in care ma aflu nu recomand nimanui sterilet, pentru ca se deplaseaza si nu e sigur. Am patit-o pe pielea mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sabina (acum 13 ani)

eu il am de aproape un an si am avut si mici probleme adik sangerari sau prelungirea menstruatiei si nu am fost la medic mia zis sa merg la un an dupa ce mil pun.mias dori sa il scot deoarece vreau si eu un bebe dar nustiu dupa cat timp se poate ramane.va multumesc\\\\

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rebecca (acum 12 ani)

buna,din cate stiu poti ramane imediat
asta daca nu ai alte probleme ginecologice
iti doresc succes si sa faci un bebe sanatos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5