Menstruatie si sarcina?

Ciclul menstrual
Intrebare postata de Stoenescu Elena Roxana cu 3 luni in urma

Bună seara azi când mam sters aveam puțin sanfe iar pe 25 dec mi a venit ciclu și și de oe 25 dec am întrerupt anticonceptionale și azi 3 ianuarie mi a venit puțin sânge este posibil sa fiu insarcinata ca și dat drumul în mine soțul azi când am făcut dragoste posibil sa ram. Eu jmj doresc copil

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului (acum 3 luni)

Buna ziua,

Daca ai intrerupt anticonceptionalele pe 25 decembrie si ai avut contact sexual neprotejat, exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata. Sangerarea pe care ai avut-o pe 3 ianuarie ar putea fi un semn al unei nidarii, adica implantarea embrionului in uter. Totusi, este important sa intelegi ca sangerarea in timpul sarcinii nu este acelasi lucru cu menstruatia.

Pentru a fi sigura daca esti insarcinata sau nu, recomandam sa faci un test de sarcina si sa consulti un medic pentru o evaluare mai precisa: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/ce-se-intampla-dupa-ce-oprim-anticonceptionalelei_18634

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stoenescu Elena Roxana (acum 3 luni)

Bună ziua nu pe 25 dec mi a venit ultima menstruație, iar pen29n am reluat anticonceptionale ,iar pe 30 le M întrerupt ca am vrut sa fac bebe iar pe 3 ianuarie când mam sters era niște pete maroni sper rosu dar mai mult maroni iar pe 3 Ianuarie sera am avut contact neprotejat și și a dat drumul în mine iar aI dimi pe 4 la fel am avut contact iar când ma duc la baie nu am nimik pe lenjerie doar când ma șterg.ce se poate întâmpla.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stoenescu Elena Roxana (acum 3 luni)

Am avut și antibiotic de luat și mai am 3 pastile le mai pot lua sau trebuie sa le intrerup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: