Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

Imi mai vine din nou ciclul ?

Ciclul menstrual
Intrebare postata de Utilizator11712564178 cu o saptamana in urma

Pe 17 mi a curs lichid maro si sange putin pana pe 20 ,mi e luna trecuta mi a venit pe 26 mentionez ca e regulat 25/26 ,luna acesta imi mai vine din nou gen a doua oara?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum o saptamana)

Buna ziua,

Ciclul menstrual poate fi influentat de o multime de factori, cum ar fi stresul, schimbarile de greutate, oboseala sau tulburari hormonale. In unele cazuri, poate aparea un sangerare usoara (spotting) in afara ciclului menstrual. Aceasta poate avea o culoare mai inchisa, maronie. Este posibil ca acest fenomen sa reprezinte o sangerare de ovulatie, care apare la mijlocul ciclului menstrual, insa pentru a fi sigura, ar fi recomandat sa consultati un medic ginecolog.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/menstruatie-cand-semnaleaza-o-problema-de-sanatatei_7389

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: