Dereglare hormonală, raceala la ovare sau vreo sarcina??

Ciclul menstrual
Intrebare postata de irinasimon cu 9 ani in urma

Bună! Am 18 ani si mi am început viata sexuala acum 5 luni. Menstra imi vine in fiecare luna cu o întârziere de maxim 2,3 zile, insa, luna asta trebuia sa mi vina pe 28 si vad ca nu apare(4zile întârziere) . În ultima luna am fost foarte stresata, acum o saptamana am stat vreo 5 minute desculta in ploaie pt ca nu puteam alerga pe tocuri, iar acum 3 zile am fost la piscina unde apa era destul de rece. Tin sa menționez ca fiecare contact sexual este protejat. Durere de sani si de burta imi prevestesc menstra, insa luna aceasta am doar cateva crampe abdominale ușoare si rare,care țin câteva secunde si nu ma dor deloc sanii. Durerile de burta la fel ca si crampele se duc spre organul genital sub vorba de intepaturi sau se duc spre picior. AM stari de greata pe care sincer le aveam si cand trebuia sa mi vina,dar, parca nu asa dese. Cred ca de spaima unei sarcini, psihicul meu le produce, asa si cu durerile de cap pe care le am. Ma sperie ft tare faptul ca nu am durerile acelea de sani si nici burta nu da vreun semn de durere ca sa stiu ca trebuie sa mi vina chiar daca in ultimele luni burta ma durea abia dupa ce mi venea nu inainte cum obișnuia înainte sa mi incep viata sexuala. Ce poate fi? Dereglare hormonală,vreo raceala la ovare sau o sarcina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

irinasimon (acum 9 ani)

Am uitat sa menționez ca urinez destul de des si ca am niste scurgeri albicioase, galbui câteodată.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana (acum 9 ani)

Insarcinata nu ai cum sa fi daca faci protejat si scurgerile albe inseamna ca ai o infectie,trebuie sa mergi la un ginecolog pt ca revin infectiile daca nu le tratezi sau se pot agrava.nu mai sta asa si trateaza-te cat mai repede si cand iei medicamentele sa nu ai contacte sexuale ca altfel le iei degeaba.daca mai ai intrebari lasa-le aici si o sa iti raspund :) si simtomele pe care le ai ca te inteapa ovarele si burta sunt de la infectie,restul sunt simtomele de la ciclul menstrual,multa sanatate! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: