Ciclu mentrual

Ciclul menstrual
Intrebare postata de larisamaria cu 10 ani in urma

Buna seara . Daca in luna noiembrie am avut contact sexual neprotejat , nu a ejaculat in mine , dar am vrut noi sa fim sigur si am luat pilula , asta fiind pe data de 15-16 noiembrie . ciclul trebuia sa imi vina pe 14 dar mi-a intarziat si a venit pe 22 . in decembrie a venit pe 28 . Este vreun risc sau nu de sarcina ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

nico1989 (acum 10 ani)

nu este nici un risc de sarcina poti sta linistita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

inna (acum 10 ani)

buna ziua pot sa va povestesc si eu ce mi se intimpla am 19 ani si ma doare spatele prin jurul plaminului in partea dreapta parca simt ca mi se zbate ceva imi da dureri pe tot spatele ma tem sa nu fie vreu cancer pina si la piept imi da dureri pieptul drept ma tem sa nu fie vorba de un cancer spunetimi opinia va rog din inima,,,am fost la medik neurolog si mia zis ca poate fi vorba de un muschi racit,,,stiu ca intrebarea nu e la tema data dar va rig vreun sfat...multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico1989 (acum 10 ani)

nu cred ca este vorba de cancer, ti-as recomanda sa te duci si sa-ti faci un RMN acolo o sa-ti iasa daca ai ceva sau nu, dar se poate sa fie vb de un muschi cum a spus dr. Du-te si fa-ti un RMN este mai scump dar merita cu bilet de trimitere de la doctor e mai ieftin.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisamaria (acum 10 ani)

Va multumesc mult pentru raspuns . Ciclul mai are putin pana sa imi vina in aceasta luna , cam pe 26-27 ar trebui . dar de cateva zile , ma dor sanii . Aveti idee ce ar provoca aceasta durere ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico1989 (acum 10 ani)

da, se poate sa ai dureri si din cauza ca iti vine ciclul, si eu am acelasi dureri inainte de ciclu, asa ca stai linistita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisamaria (acum 10 ani)

Chiar si cu mai bine de o saptamana inainte ? Deobicei ma dureau cu 2-3 zile inainte . De asta va intreb .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico1989 (acum 10 ani)

eu am dureri si cu doua saptamani inainte, nu tot timpul ma dor sani am perioade de obicei iarna, si ma dor f. tare abea pot sa-i ating cateodata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisamaria (acum 10 ani)

Exact asta simt si eu acum . Este prima data cand ma dor sanii cu mai bine de o saptamana inainte sa imi vina ciclul . M-am gandit doamne fereste la sarcina . dar m-ati linistit in privinta aceasta . M-ati linistit si in privinta acestor dureri . Va multumesc tare mult .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico1989 (acum 10 ani)

nu ai de ce sa-mi multumesti,nici eu nu am stiu lucrurile astea si tot alti m-au invatat. Ti-a venit ciclul de 2 ori de atunci asa ca nu are cum sa fie sarcina. Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisamaria (acum 10 ani)

Va multumesc la fel .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: