Ciclu menstrual

Ciclul menstrual
Intrebare postata de Sneji cu 13 ani in urma

Mia intarziat 3 saptamani si nu stiu de ce ,miam facut 2 teste si au iesit negative dar ciclu tot nu mia venit ,e ceva normal se mai poate intampla sa intarzie atat de mult?acum 2 luni am luat ovule cervugid poate sa influenteze asta ciclul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Iuli (acum 13 ani)

Testele le-ati facut la cel putin 1 saptamana de intarziere si le-ati repetat, da? Daca da si sunt negative, este probabil o dereglare hormonala si este necesar consultului unui medic endocrinolog. Pana atunci luati niste Vitamina E.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 13 ani)

SI EU AM O PROBLEMA DE ACELASI FEL.AM AVUT CICLU FOARTE REGULAT ,PANA LUNA ACEASTA PE 8 APRILIE NU MI-A MAI VENIT ,DAR AM AVUT DURERI PUTERNICE DE SPATE SI DE SANI.NU STIU CE SA CRED.NU AM MAI RAMAS INSARCINATA DE 20 DE ANI .AM 43 DE ANI.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esther (acum 13 ani)

buna....stay linistita..e normal..eu am 3 saptamani de cand nu mi-a venit....este o dereglare hormonala......ai dureri de cap?...te doare tot corpul? te simti imbalonata?....eu am 39 ani...ne asteptam la menopauza...si inca ceva..stressul schimba tot in organism....eu am facut test de sarcina...negativ..am fost la medic...negativ.....asa ca stay linistita...........mai vb....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esther (acum 13 ani)

La menopausia puede pasar sin embargo a veces ya a los 40. La edad y síntomas de la menopausia también tienen una influencia genética fuerte. Como una regla empírica, la mujer que empezó la menstruación temprano es más probable que experimente la menopausia antes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anutzamihaescu (acum 13 ani)

Buna esther sincer aici pe forum suntem numai romani nu inteleg dc trebuie sa scri in spaniola nu toata lumea intelege sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 10 ani)

Menopauza se poate întâmpla, dar, uneori, la fel de devreme ca 40. Vârsta și simptomele menopauzei, de asemenea, o influenta genetica puternica. Ca o regulă de degetul mare, femeia care a inceput menstruatia este precoce mai multe sanse de a experimenta menopauza mai devreme.Ce a scris esther mai in sus..asta inseamna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: