Sani lifting raspuns medic

Chirurgie estetica
Intrebare postata de giulis cu 9 ani in urma

Salut tuturor! as vrea sa stiu daca o operatie de lifting mamar ma poate ajuta in problema mea. am sanii pozitionati mai jos, de cand mi-au crescut sunt asa. nu s-au lasat intre timp, sunt fermi, doar ca asa mi-au crescut, este posibil sa ii ridic printr-o operatie de lifting, dar fara implant? multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Dr. Luminita Banacu MDr. Luminita Banacu este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

baza de implantare a sanilor este o particularitate anatomica si nu poate fi modificata chirurgical; daca sanii par a fi pozitionati prea jos pe torace, atunci este posibil sa fie un grad de ptoza care poate fi corectat chirurgical printr-o operatie de lifting mamar fara folosirea de implante.
aceasta se poate determina daca veniti la o consultatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Chirurgie estetica.

giulis (acum 9 ani)

multumesc frumos pentru raspuns, mi-as dori foarte mult sa fie posibila o astfel de operatie, fara a fi nevoie de implant si sa aiba eficienta. cand o sa imi fac curaj, am sa merg cu siguranta la o consultatie! va multumesc si mult succes in meseria Dvoastra!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 9 ani)

Giulis, salut! Eu am avut o problema din cauza ca am avut sanii prea mari si s-au lasat. Am incercat tot felul de creme, masaj, tot ce am crezut ca ma va ajuta, dar pana la urma am ales sa ma operez, fiind cea mai buna solutie in cazul meu. Am mers la dl. doctor ***, care mi-a explicat pe larg ce presupune operatia, cat dureaza recuperarea etc. Poti sa il contactezi pentru o consultatie sa vezi ce se poate face in cazul tau. Uite aici site-ul lui,***. Bafta multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Luminita Banacu MDr. Luminita Banacu este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Bună ziua,
Dupa cum am spus, sanii lasati pot fi ridicati si modelati si fara implante mamare. Puteti vedea articolul postat pe net, cu denumirea de : marirea si ridicarea de sani folosind tesutul mamar propriu ( autoaugmentarea mamara).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Baciu Adriana (acum 9 ani)

Buna, Giulis! Eu am fost nevoita sa-mi fac lifting mamar dupa ce am nascut pentru ca sanii mei nu mai aratau nicidecum bine. Nu stiu prea bine ce se poate face in privinta ta, dar e cam greu sa obtii un raspuns pe net. Cel mai bine ar fi sa mergi la o consultatie ca sa iti explice un medic avizat exact ce se poate face. Eu m-am operat la dnul doctor ***. M-a sfatuit o colega de serviciu care si-a facut marire de sani la el. Mi-a inspirat multa incredere de la primul consult pentru ca a stat sa-mi raspunda la fiecare intrebare. Sper sa iti rezolvi problema. Te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GinieAna (acum 9 ani)

eu nu mi-am facut lifting insa m-am operat tot la dr. ***. mi-am pus implanturi anatomice pentru ca par mai naturale si exista un ric mult mai mic sa se intoarca. a fost un profesionist in sensul ca mi-a raspuns la absolut toate intrebarile, nu am avut complicatii, a venit ulterior la vizite, chiar am fost foarte multumita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marina (acum 9 ani)

Buna! eu mi-am facut operatie de lifting mamar dupa ce am nascut. Am mers la dl dr *** si sunt foarte multumita de rezultat. In cazul tau, cred ca ideal este sa mergi la un consult, acolo iti va spune doctorul ce se poate face, daca este nevoie de implant sau nu. Este important sa te informezi bine si sa ai incredere in doctorul la care mergi. Mie mi-a fost recomandat *** de catre cumnata mea, asa ca am avut incredere totala. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irinaivan (acum 9 ani)

Buna! si eu am avut o problema cu sanii lasati si am ales sa apelez la lifting cu implant. Mi-am facut operatia la dl dr ***, acum aproape un an. In cazul meu rezultatul e exact cum mi-l doream, ce-i drept si dr a fost foarte atent si mi-a raspuns la zecile de intrebari. Chiar lucreaza foarte bine. Cred ca oricate detalii ti-am da noi, tot la dr le primesti pe cele mai potrivite tie, asa ca mai bine mergi la consult. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SilviaS23 (acum 8 ani)

Aceeasi problema o am si eu. Chiar daca am sanii destul de mari, odata cu inaintarea in varsta sanii mei s-au lasat si au un aspect destul de neplacut. Ma gandesc sa apelez si eu la un lifting cu implant la dr. *** pentru ca am auzit numai lucruri bune despre el.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: