Umflaturi raspuns medic

Caria dentara
Intrebare postata de muni cu 12 ani in urma

Ce sa fac m-am umflat foarte tare si am lucrare pe partea de sus,iau amoxicilina 2 la 6 ore si tot se umfla ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr. Octavian Ilicea MDr. Octavian Ilicea este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ampicilina im/iv, 1g la 12 ore, gentamicina im/iv 80 mg la 12 ore timp de 5-7 zile si o fiola de dexametazona im/iv (doua-trei zile) la 24 de ore. din cauza dexametazonei sa nu mananci sarat!!! atentie niciun tratament cu antibiotic nu trebuie sa dureze mai putin de 3 zile!!!!!!!!!!! chiar daca dupa 2 zile te simti bine. insa cel mai bine si mai bine e sa consulti un medic dentist (stomatolog)!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Caria dentara.

Dr. Octavian Ilicea MDr. Octavian Ilicea este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ampicilina im/iv, 1g la 12 ore, gentamicina im/iv 80 mg la 12 ore timp de 5-7 zile si o fiola de dexametazona im/iv (doua-trei zile) la 24 de ore. din cauza dexametazonei sa nu mananci sarat!!! atentie niciun tratament cu antibiotic nu trebuie sa dureze mai putin de 3 zile!!!!!!!!!!! chiar daca dupa 2 zile te simti bine. insa cel mai bine si mai bine e sa consulti un medic dentist (stomatolog)!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Emanuel Sima (acum 12 ani)

STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu mai omorati pacientii cu antibiotice si cortizoni!
In cazul de sus e nevoie de un drenaj urgent, nu de tone de antibiotice

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: