Shif de argint raspuns medic

Caria dentara
Intrebare postata de monik25 cu 13 ani in urma

Salut! am 25 de ani si in urma cu 5 ani am avut o fractura de mandibula (din cauza uni accident de masina ) iar pentru a putea sa imi pun dinti mai intai mi-a pus 3 shifturi de argint in gingie , cam de 6 luni au inceput sa se inegreasca si ma doare foarte putin gingia. Ce pot sa fac ? sa imi scot acele shifturi(nu stiu exact daca asa se numesc) sau ce sa fac pt a deveni albe ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

parerea mea (acum 13 ani)

Multi medici stomatologi practica preturi accesibile dar, din pacate, folosesc materiale indoielnice. Poate fi o jena de adaptare ce va dispare.Periati mai des. Daca durerea se agraveaza mergeti la medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nsanyi23 (acum 13 ani)

Ar trebui sa mergi inapoi la medicul la care ai fost, poate nu e din argint

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monik25 (acum 13 ani)

Aveti dreptate dar dupa 5 ani doar acuma de 6 luni au inceput sa se ingreasca , sincer nu stiu ce sa cred oricum va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marin Cosmin Horatiu M Dr. Marin Cosmin Horatiu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Pot fi pivoti,dar acestia se fixeaza in radacini dentare si nu in gingie. In "gingie" , dar de fapt in os, se fixeaza implanturi dentare,dar nu sunt din argint. Mergeti la un consult si depistati..si ce aveti in gura si de asemenea cauzele si solutionarea problemelor semnalate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: