Carie dentara

Caria dentara
Intrebare postata de roby15 cu 9 ani in urma

In urma cu 3 ani am mers sa imi fac o masea care ma durea foarte tare,si a durat ceva timp sa mi-o faca, cam 3 saptamani,mi-a pus conuri,iar acum mi-a cazut plomba iar maseaua e foarte cariata.
Daca ma duc la dentist ce mi-ar face,pentru ca sunt foarte speriata de dentist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Mirna (acum 9 ani)

Mai degraba sa fii speriata daca nu te duci la dentist. Dentistul nu te asteapta sa te terorizeze. Cu cat mai repede cu atat mai bine pt amandoi. Nici lui nu ii e usor sa trateze probleme care se agraveaza din cauza ca nu mergem din timp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

barnlinu (acum 9 ani)

Iti curata maseaua si tio plombeaza din nou daca se poate,daca nu tio polizeaza si tio imbraca,stai lini fara durere este un nimic,alti fac operatii grele si u te sperii d o masea!anunta si u aici cu un mesaj ce ai rezolvat....sanatate maxima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: