Candida

Candidoza
Intrebare postata de nyco09 cu 14 ani in urma

Ce tratamente ati urmat pt candidoza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

asyra (acum 14 ani)

pimafucin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dessuca (acum 14 ani)

lomexim ovule si crema,spalaturi cu tantum rosa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra8 (acum 14 ani)

flucovim(floconaol) de 150 mg doza unica si un ovul de Lomexim

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gina (acum 14 ani)

canesten ovule, canesten crema, nizoral pastile si spalari cu tantum rosa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

cerviron..cervugid.....ovule.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

olimpia19112481 (acum 14 ani)

eu le-am folosit pe toate de a lungul timpului si tot recidiveaza. sunt disperata !!!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nyco09 (acum 14 ani)

Si la mn la fel se intampla ...recidiveaza lunar!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 14 ani)

ovule polyginax si spalaturi cu musetel 10 zile, iar ca eram la ciclu continuam sa pun cate un ovul seara renuntand la spalaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

beatrice (acum 14 ani)

recidiveaza in fiecare luna eu am facut tratament cu clotrimazol si polyginax nici un rezultat ce ma fac?????????????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 14 ani)

la mine a dat rezultate dupa 3 - 4 luni... mai fa un control si vezi ce zice medicul sau dute la atul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dora (acum 14 ani)

schimba medicul.eu asa am facut si acesta mi-a zis ca nu trece cu ovulele astea pt ca sunt cu spectru larg si nu sunt asa eficiente pentru un anumit tip de infectie.in primul rand trebuie sa elimini factorii favorizanti : anticonceptionalele,dulciuri...etc. daca folosesti ac trebuie sa reduci doza lor. faci tratament dupa ce iti faci antifungigrama,dupa care iti repopulezi vaginul cu probiotice.aa,trebuie sa ai grija si la alimentatie,adica multe vitamine care sa intareasca sistemul imunitar

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

la mine revine in fiecare an in perioada primaverii.nu stiu de ce,tratament am folosit lomexim ovule.am 3 ani de cand am problema asta.prima data a aparut in timpul sarcinii.:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonima15 (acum 14 ani)

am problema asta dar mie frica sai spun la mama ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

olimpia19112481 (acum 14 ani)

Fetelor este groasa! am zis eu ca i blestem ! Poate ar trebui sa facem antibiograma ca sa vedem la ce i sensibila si poate numai asa sa dea randament tratamentul. Eu una o iau razna. Ma cert si cu sotul ca l tot pun sa se trateze. Pana la urma o sa mi zica cine stie ce ... ca umblu fleaura de tot ne tratam, in fiecare luna. Sunt foarte suparata. Ma confrunt cu situatia asta de cel putin 7 ani. Mi-e teama sa raman insarcinata ca sa nu afecteze copilul.Pe de alta parte tot bag antibiotic la geu de mi e teama sa nu devin imuna !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

logos70 (acum 13 ani)

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: