Sindromul ovarului polichistic

Boli genitale feminine
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Si eu am fost depistata cu acest sindrom acum doi ani cand aveam 17 ani.timp de un an jumate am luat anticonceptionale si la ultimul control ginecologul mi-au spus ca s-au retras in mare proportie dar ciclul inca imi este neregulat.as avea totusi o intrebare daca ma poate ajuta cineva. fumatul agraveaza cumva aceasta boala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Petrescu13110880 (acum 15 ani)

fumatul afecteaza foarte mult intregul organism,dar lund pe bucati atunci nu,inschimb poti saiti reglezi ciclul foarte simplu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

si eu am acest sindrom,depistat cu mult timp in urma,am urmat tratament cu anticonceptionale,dar niciun rezultat favorabil,am inteles ca din cauza acestui sindrom se ajunge la caderea parului,ceea ce mi-se intampla si mie,imi cade parul si niciun remediu nu este eficient.Ce pot face in acest cfaz,pt a nu-mi mai cadea parul???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

de un an am aflat si eu ca am acest sindrom al ovarului polichistic si sunt disperata vreau un copil poate sa imi zica cineva daca am vreo sansa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Vreau si eu sa intreb, de ce unele femei care nu sunt diagnosticate cu sindrom al ovarului polichistic, totusi prezinta aceste simptome.Exista posibilitatea de dereglare pe baza endocrinologica?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toader17 (acum 15 ani)

daca pana acum nu gasit un medic sa iti raspunda la intrebarea asta si nu este tarziu iti spun ca poti ramane insarcinata. eu am avut ovare polichistice si dupa ce am facut analize - dozare hormonala, mi-a fost recomandat tratament pt stimulare ovariana. primele 6 luni nimic, dar a 7-ea s-a intamplat. acum avem o frumusete de fata sanatoasa. bafta si succes....aaaa shi sa nu uit, daca exista in viata ta factori de stres recomandat ar fi ii inlaturi in perioada cand concepi bebelushul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Se poate asocia acneea juvenila extrem de severa cu existenta unor chisturi pe ovare (conf. concluziei medicului in urma eco- grafierii)la o tanara de 17 ani? Cum se resorb si ce ar trebui facut; ce consecinta poate avea existenta lor?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: