Nodul/galma asa le am numit?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de M.v cu 2 ani in urma

Buna!
In urma cu 3 saptamani am fost internata 7 zile, motivul sangerare!
Am ajuns la spital cu o posibila sarcina. 2 teste slab pozitiv. Valorile analiza de sange au fost 106, la ecografie nu au vazut nimic (intre timp a venit menstruatia). Am refacut analize am ajuns la 32. Medici au spus ca posibil sa fi fost prezenta o sarcina dar am avut parte de un avort spontan. Deorece ei nu puteau sa depisteze, urma unei sarcini.
Am primit tratament cu ergomet, clorocalcim, augumentin).... in caz de febra sangerare masiva sa revin ...
Am luat tratamentul... doar ca acum, dupa 2 zile de la finalizarea tratamentului. Mi au aparut pe labiile exteroare noduli,/galme nici nustiu cum sa le numesc sunt vreo 5 la numar ' 1 mai mare nu exagerat, celelalte sunt mici, mai mici decat un Bob de mazare... nu sunt dureroase. ma gandeam sa fie din cauza firelor de par caci am mai avut problema asta' dar nu erau in numar asa mare ci 1'2 maxim. Pe langa asta, am observat o secretie albicioasa branzita, daca o pot numi asa.
Mi-au spus ca din caza antibioticului am format o candidoza vaginala la fel si acei noduli/galme ...am inceput un tratament naturist... acea secretie azi aproape ca nu mai exista... dar acele noduli/galme tot acolo sunt, nu sa u marit.
Oare sa ma ingrijorez, stau linistita pana la urmatoarea vizita la medic?
Si tratez acea candidoza, dar ma ingrijoreaza faptul ca poate este vorba despre alceva. Un disconfort mare nu resimt' sa am parte de usturime,mancarime'durere in zona aceia'. durere o resimt in parte dreapta in zona ovarului foar la palpare.
De la acel evenimen pana in prezent, m au vazut 5 ginecologi, 3 din ei au facut si ecografie transvaginala.
As dori o parere incotro sa o apuc sa merg la alt ginecolog, cu privire la acei noduli/galme.sau sa astept?
Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator11630513979 (acum 2 ani)

Am o lămurire oare sunt însărcinată dacă am făcut toată luna dragoste țin sa menționez ca am făcut după ce mi sa terminat stopul în 6 august după am făcut în continuare pana în 31 oare o. Sa fiu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: