Care este cauza?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de fitzzy cu 13 ani in urma

Am o problema care a cam inceput sa ma deranjeze, si anume mirosul vaginului meu, uneori are miros de ceapa si nu inteleg de ce deoarece igiena mea intima este foarte riguroasa, folosesc aproape toata gama bioclin multi-gyn pt igiena intima zilnic dar tot nu pot scapa de acest miros,cand fac sex uneori se simte mirosul mai ales atunci cand am orgasm si e destul de jenant.O infectie nu cred ca ar putea fi deoarece nu am mancarimi, arsuri,scurgeri urat mirositoare sau abundente, in afara de acest miros neplacut totul e ok. Ce ma sfatuiti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

valmary (acum 13 ani)

vrei sa crezi sau nu,dar e vorba de o infectie vaginala(poate fii de la o simpla raceala pana la vreo candidoza,infectiile sunt multe si au forme multe)
consulta un ginecolog si nu te spala inauntru inaintea controlului pt a putea depista cauza.e putin jenant,dar asa e recomandat daca vrei sa scapi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgienica (acum 13 ani)

aceesai problema o am si eu.am fost la un ginecolog mia dat ovule dar tot nu am scpat de problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valmary (acum 13 ani)

pe langa lama,fa-ti un test Papanicolau la ginecolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lavi (acum 8 ani)

Deoarece mananci ceapa in perioadele alea.. Nu neaparat cruda, chiar si gatita. Evita ceapa din alimentatie. Mirosul poate fi chiar foarte intens daca mananci multa ceapa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: