Cancerul de prostata

Boli genitale feminine Cancer de prostata
Intrebare postata de dami cu 14 ani in urma

Buna Vici,
Daca tu zici ca nu ai relatii extraconjugale, s-ar putea ca el sa le aibe. Dr mai exact despre ce virusi sunt vorba? Astept raspuns. Pe curand

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Nora5 (acum 14 ani)

buna
Cred ca ar trebui sa te interesezi despre acest virus, de modul de transmitere si daca intradevar se transmite doar pe cale sexuala inseamna ca la el e problema.
Poate pt a nu recunoaste ca are o relatie extraconjugala prefera sa te acuze pe tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doru38137729 (acum 14 ani)

buna sunt Vici este vorba de Escherichia coli,
Pseudomonas, Staphylococcus aureus si Streptococcus agalactiae (grup B).Va rog spuneti-mi de la ce s-au luat si de ce numai cind avem relatii la el apare probleme si la vine ce trebue sa fac ca sa nu mai avem probleme. Am acut tratament si am facut analize repetate azi am luat rezultatul dat 2 din acesti virusi nu au disparu este vorba de Streptococcus agalactiae (grup B),Pseudomonas. Ajutati-ma va si dati-mi un rasuns nu vrau sa-mi distug casnicia din acasta cauza , apropo el imi garanteaza cu nu a avut ni o aventura sau relatie si il crad sincer. Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen658 (acum 14 ani)

Buna Vici,
Aceasta bacterie Pseudomonas, este una ubicvitara, adica se poate gasi cam peste tot in mediul inconjurator. Ea se particularizeaza prin rezistenta la multiple substante antibacteriene. Astfel ea se poate gasi in apa, sol, vegetale, mediul de spital, dar si in apa de piscina, in solutiile pentru lentile de contact, produse cosmetice, unele sapunuri. Ar trebui ca sotul tau sa faca mai multe investigatii printre care una la rinichi. Dupa parerea mea el are o infectie urinara foarte puternica, cat despre tine tu nu ai nici o vina. Poate el ar trebui sa fie mai atent la igiena intima si sa urmeze tratamentul dat de catre medic. Numai bine si sa ma tii la curent.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin309132661 (acum 14 ani)

Buna Vici,
Escherichia coli este o bacterie care in mod normal colonizeaza intestinul gros. In caz de imunitate scazuta, expunere la frig, nerespectarea unor anumite reguli de igiena intima, act sexual si ar mai fi si alte motive, aceasta bacterie se inmulteste exagerat la nivelul uretrei si vezicii urinare producand usturimi, urinari dese, dureri, adica o infectie urinara. Pentru confirmarea diagnosticului e necesara o urocultura, apoi antibiograma pentru alegeare corecta a antibioticului. Problema exista la el, nu ar trebui sa te acuze pe tine. Numai bine si sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dami (acum 14 ani)

recent tatal meu a fost diagnosticat cu adenocarcinom de prostata. A suferit operatie de extirpare a testiculelor. Ni s-a spus ca dupa aceasta operatie PSA va scadea. Ultimul PSA 5,7.
A fost chemat la control dupa 3 luni. Dar in acest timp as dori ca tatal meu sa urmeze si un tratament naturist. In acest sens as dori un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: