Adenocarcinom bine diferentiat (rezultat in urma extirparii chisturilor si ovarelor)

Boli genitale feminine
Intrebare postata de Florin309132661 cu 15 ani in urma

Buna,
Mergi la farmacie si cumpara slutia otocalm. Pune cate 2-4 picaturi in ureche permitand solutiei sa se scurga de-a lungul canalului otic, de 2 sau 3 ori pe zi pana durerea dispare. Sper sa-ti fie de folos. Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Nora5 (acum 15 ani)

Buna
Esti sigur/a ca au fost bine scoase dopurile , poate ti-au atins timpanul.Te sfatuiesc sa mergi la alt orelist pt investigatii mai amanuntite
Asteptam vesti
Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florica.cladoveanu (acum 14 ani)

Am fost diagnosticata cu 2 chisturi ovariene de dimensiuni foarte mari (15 cm). In urma operatiei la biopsie mi-a aparut rezultatul :
ovarul drept : adenocarcinom bine diferentiat
ovarul stang : chistadenom pepilifer

Am facut CA-125 (marker tumoral) si mi-a iesit valoarea 3,77, in conditiile in care 35 este valoarea maxima in limite normale.
Doctorul chirurg mi-a recomandat sa scot si uterul pentru orice siguranta iar medicul de la biopsie mi-a recomandat chimioterapia.
Eu, imediat dupa externare, am urmat un tratament naturist pe baza unei ciuperci medicinale imunomodulatorii fara nimic alopat. In urma acestei cure pe care o tin si in prezent consider ca rezultatul markerului tumoral a fost influentat de aceasta si nu as dori sa recurg la tratamente care distrug organismul.
Intrebarea mea este daca exista vreun alt tip de analiza care sa reflecte evolutia sau involutia diagnosticului de la biopsie ?

Multumesc,
Florica Cladoveanu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

In urma experientei personale,pot spune ca ,am mare incredere in medici, diagnostice si recomandari de tratament. Urmarea ,complicatiile..... vin in timp. Diagnosticile acestea nu sunt " simple migrene ",dar fiecare este liber sa aleaga ce vrea. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florica.cladoveanu (acum 14 ani)

Citat:
In urma experientei personale,pot spune ca ,am mare incredere in medici, diagnostice si recomandari de tratament. Urmarea ,complicatiile..... vin in timp. Diagnosticile acestea nu sunt " simple migrene ",dar fiecare este liber sa aleaga ce vrea. Multa sanatate !

Katy, cand cel mai bun chirurg din Prahova iti spune ca produsele naturiste sunt o sarlatanie ce incredere sa ai in acel om...care a fost educat pentru o singura optiune : CUTITUL ! El nu stie altceva si nici nu vrea sa auda...el oricum primeste plicuri zilnic, ca la Posta Romana. Are motocicleta iar pentru el spitalul reprezinta un supermarket...trece printre paturile de spital ca printre niste rafturi si fiecare pacient este un obiect caruia ii este atribuit un diagnostic.

Doamne ajuta, Katy !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Regret ca ai avut parte de aceasta experienta nefericita,dar pentru asemenea diagnostic exista alte clinici ,cum ar fi cele din Iasi, Bucuresti sau Cluj. Poate fi cel mai bun chirurg din Prahova,totusi nu este institut de oncologie........daca se mai adauga si lipsa de comunicare si suflet pt. suferinta omului....atunci tabloul este complet. Mie, la Cluj, practic mi-a fost salvata viata, nu uit nici contributia deosebita a medicului meu ginecolog. Sunt de atunci 3 ani si jumatate, ma simt ffffff. bine, analizele deasemeni....le-am ascultat indrumarile ,pas cu pas. Nu am inteles cat timp a trecut, de la interventia suferita de tine. Multa sanatate si numai bine !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florica.cladoveanu (acum 14 ani)

A trecut o luna si jumatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

A trecut f. putin timp pt. a spune ca totul este sau va fi ok. Chiar daca nu-mi vei da dreptate ma simt datoare sa-ti dau un sfat........mergi la cel mai apropiat centru oncologic, cu toate rezultatele si vezi si parerea unor specialisti, in domeniu. Chiar daca ma vei ura pt. asta,trebuie sa-ti spun ca tratamentele naturiste trebuie facute doar ca adjuvante si nu dupa ce auzi de la unul sau altul. Sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: