Sexul protejat

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Se poate lua vreo boala dupa un contact neprotejat de circa 20 de sec ? va rog sa`mi raspundeti urgent :-s

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

IOAN35118814 (acum 15 ani)

Pai sunt boli pe care le poti lua doar prin simpla atingere cu zona infectata cu ar fi vegetatia dapai 20 de secunde. Nu sunt doctor dar sunt patit. Eu cred ca 20 de secunde sunt deajuns sa te contaminezi cu orice fel de boala are partenerul daca are.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna Alexandru,
Bolile cu transmisie sexuala se pot trasnmite chiar si dupa un contact neprotejat de 20 de secunde. Asa cum ti-a zis si Costel, unele boli de pot transmite si prin simplul contact cu zona infectata, contactul cu obiecte infectate; riscul de infecatre in cazul unui contact fara prezervativ este foarte mare.
Cel mai bine este sa-ti faci niste analize pentru a vedea daca intr-adevar "te-ai ales" cu vreo boala.
Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adi (acum 14 ani)

Daca am facut sex oral protejat pot lua vreo boala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

katerina (acum 13 ani)

desigur sexul neprotejat poate contamina chiar si de circa 10 sec.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Costa (acum 13 ani)

Este foarte important pentru asi satisface fataziile sexuale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rio (acum 9 ani)

Dupa fie care contact sexual obligatoriu o spalare rapida cu spuma de sapun maximu 60 de secunde o limpezire corecta si nu vei pati nimic chiar daca persoana a dou-a a avut vreo boala .De profesie medic tehnician contactatima daca sint probleme 0767350801 RIO

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: