Mai pot vindeca gonoreea

Boli cu transmitere sexuala Gonoreea
Intrebare postata de ionutconstanta cu 12 ani in urma

Va rog frumos sa ma ajutati ,acum 2 luni am luat gonoree,am facut analiza din secretie din care a rezultat: coci gram pozitivi intra si extracelulari,frecvente leucocite PMN,in urma acestor analize am fost la dermato-venerice,mi-a prescris eficef si flucovim,nu a avut efect,a urmat sumamed 1gr doza unica+4 zile a cate 500mg,dupa acest tratament 7 zile nu am avut nici un fel de scurgere mancarime ,sau usturime,dupa care au inceput din nou semnele,mi s-a dat sa fac antibiograma,din pacate 1 luna de zile m-am chinuit la 3 laboratoare sa descoper gonoreea ,care nu a mai aparut desi semne erau,e picatura matinala,manacrime ,usturime la urinat,deci antibiograma nu am realizat-o,am fost din nou la dermato,mi s-a prescris,cefort 7 fiole de 1gr ,una la 24 de ore, nici un rezultat, am fost la seful clinici de urologie din constanta,la cabinet particular,i-am prezentat problema ,si m-a tratat cu indiferenta,nici reteta parca nu vroia sa-mi prescrie,scarpinandu-se in cap mi-a zis ca e greu de tratat,deci m-a incurajat enorm...la insistenta mea....mi-a zis sa iau din nou azitromicina ,mi-a dat o cutie de azitrox ,si mi-a spus sa iau cate una la 24 de ore,si iata-ma .....din disperare am luat doua cutii ,am luat 4 zile la rand cate o pastile de 500mg,iar a cincea zi am luat doza unica.......sunt disperat ca nu stiu unde sa ma mai duc si ce sa mai fac....nu vreau sa am complicatii....va rog sa ma ajutati.VA MULTUMESC!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

ionutconstanta (acum 12 ani)

va rog frumos sa ma ajutati ,acum 2 luni am luat gonoree,am facut analiza din secretie din care a rezultat: coci gram pozitivi intra si extracelulari,frecvente leucocite PMN,in urma acestor analize am fost la dermato-venerice,mi-a prescris eficef si flucovim,nu a avut efect,a urmat sumamed 1gr doza unica+4 zile a cate 500mg,dupa acest tratament 7 zile nu am avut nici un fel de scurgere mancarime ,sau usturime,dupa care au inceput din nou semnele,mi s-a dat sa fac antibiograma,din pacate 1 luna de zile m-am chinuit la 3 laboratoare sa descoper gonoreea ,care nu a mai aparut desi semne erau,e picatura matinala,manacrime ,usturime la urinat,deci antibiograma nu am realizat-o,am fost din nou la dermato,mi s-a prescris,cefort 7 fiole de 1gr ,una la 24 de ore, nici un rezultat, am fost la seful clinici de urologie din constanta,la cabinet particular,i-am prezentat problema ,si m-a tratat cu indiferenta,nici reteta parca nu vroia sa-mi prescrie,scarpinandu-se in cap mi-a zis ca e greu de tratat,deci m-a incurajat enorm...la insistenta mea....mi-a zis sa iau din nou azitromicina ,mi-a dat o cutie de azitrox ,si mi-a spus sa iau cate una la 24 de ore,si iata-ma .....din disperare am luat doua cutii ,am luat 4 zile la rand cate o pastile de 500mg,iar a cincea zi am luat doza unica.......sunt disperat ca nu stiu unde sa ma mai duc si ce sa mai fac....nu vreau sa am complicatii....va rog sa ma ajutati.VA MULTUMESC!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Aveti partenera stabila? Ea afacut analize? Cand ati avut ultimul contact sexual? Ati folosit prezervativ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 8 ani)

rezolvarea problemelor nu o veti face in constanta , incercati la bucuresti mai exact la syromed , este costisitor dar merita , nu mai incercati cu antibiotice pastille ca va distrugeti sanatatea , trebuie injectabil direct in vena , sub supraveghere medicala binenteles bafta .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionutconstanta (acum 12 ani)

da am partenera stabila,a facut analize si nu are nici o BTS,a facut si tratament preventiv la fel ca mine cu azitromicina plus flucovim o pastila inainte de tratament si una dupa ,i-a dat doza unica de 1 gr de summamed,apoi 4 zile cate 500mg .
eu am facut 3 analize de BTS ultimele doua au fost facute pentru a realiza antibiograma dar fara rezultat,la prima analiza a iesit gonorea dupa care nu am mai iesit nimik desi am luat din secretie la prima ora fara sa urinez si am introdus si pe uretra destul de adanc .
gonoreea am luat-o de la o alta fata,cu care am avut contact oral,cu partenera doar normal si am folosit prezervativul.
ultimul contact sexual a fost acum 2 luni,de cand m-am infectat,nu stiu ce pot sa mai fac ,ieri am luat ultima pastila de azitromicina de 1gr si in dimineata asta tot a iesitfoarte putina secretie,nu mai e galbena ,si simt niste intepaturi la baza penisului pe uretra,va rog sa ma ajutati,ca nu stiu ce sa mai fac,am luat deja o gramada de antibiotice, si nu vrea sa-mi treaca,mi-e frica sa nu raman steril,a trecut atata timp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 12 ani)

Dupa o "intamplare"ca asta eu nu stiu cum de ai indraznit sa o pui pe saraca fata sa ia tratament alaturi de tine!!! eu te-as sfatui sa ai grija ceea ce faci ca in viata nu poti gresi de prea multe ori!!!
numai bine!
se vindeca gonoreea, rabdare si tratament!!!
Dumnezeu nu doarme!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ovidiu.nt (acum 10 ani)

salut ionut , spune,mi te rog , ai mai scapat , ce tratament ai mai facut , ca am si eu aceeas problema !! ??? ms mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionutconstanta (acum 10 ani)

salut , da am scapat...am facut cate o injectie de cefort de 1gr, timp de zece zile , si abtinere de la contact sexual,neprotejat cateva luni..2-3.sanatate,si pe viitor grija mare .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai bz (acum 10 ani)

ovidiu..aia luat cefort fara indicatia medicului? si daca ti a trecut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

poenaru claudia (acum 10 ani)

unde pot gasi si eu eficef de 500mg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

badila (acum 9 ani)

Buna ziua ,am avut contact cu 5 fete ,sa zic asa toate sunt iubitele mele ,dar nu stie una de alta saptamana trecuta vineri seara m am trezit cu o mancarime pe pielea penisului spre capat si a doua zi 7 ,8 brobonele cere erau ca si niste cosuri si le am spart ,am fost la medic mia gasit ca am coci gram ,Leucocote rare si celule epiteliare rare ,cu scap de asa ceva va rog ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maxximus (acum 2 ani)

Trobicin 2g Pfizer 2 cutii de 2g,tratament pentru gonoreea ,doza soc 2g într-o fesa și 2g în cealaltă fesa.Faza că la noi în România nu se găsește.Trobicin are că substanța activă la baza Spectinomicina(in unele tari se găsește sub denumirea aceasta) sau alta denumire care are la baza spectinomicina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11706675019 (acum o luna)

Nu luați eficef, xifia, cefixima oral, riscați sa il faceti rezistent la ceftraxona.Gonococul se trateaza corect si complet cu cefort 7 zile 1 g la 12 ore si 7 zile azitromicina concomitent.Orice antibiotic oral mai ales cefalosporine adica cefixima,zisa eficef sau xifia riscati sa il faceti rezistent la cefort, si nu il.mai puteti trata practic cu nimic.Eu din neglijența unui medic mi a dat cefixima 400mg pe zi si mi a facut rezistenta si la cefort apoi, acuma din pacate sunt pe moarte, nu glumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: