CUM SE POATE AFLA CAND S-A PRODUS CONCEPTIA UNUI COPIL?

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de dana mariana cu 15 ani in urma

VA ADRESEZ RUGAMINTEA SA MA AJUTATI SA POT AFLA CARE ESTE CEA MAI PRECISA DATA IN CARE S-A PRODUS CONCEPTIA UNUI COPIL (O FETITA) DUPA URMATOARELE DATE:

PERIOADELE CICLULUI MENSTRUAL:

=IUL-AUG 2005=>21.07.(prima zi a ciclului)

=AUG-SEPT 2005=>18.08.(prima zi a ciclului)

=SEPT-OCT 2005=>15.09.(prima zi a ciclului)

=OCT-NOIE 2005=>"16.10" (prima zi a ciclului)

IMEDIAT DUPA MENSTRUATIA DIN OCT. S-A PRODUS CONCEPTIA IN PERIOADA FERTILA (La Ovulatie), IAR NASTEREA S-A PRODUS LA TERMEN PE 23.07.2006

"VA ROG TARE MULT SA-MI SPUNETI CAND S-A PRODUS CEL MAI PROBABIL CONCEPTIA"

ASTEPT CU MARE INTERES RASPUNSUL D-V SI VA MULTUMESC! [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

dana mariana (acum 15 ani)

VA ADRESEZ RUGAMINTEA SA MA AJUTATI SA POT AFLA CARE ESTE CEA MAI PRECISA DATA IN CARE S-A PRODUS CONCEPTIA UNUI COPIL (O FETITA) DUPA URMATOARELE DATE:

PERIOADELE CICLULUI MENSTRUAL:

=IUL-AUG 2005=>21.07.(prima zi a ciclului)

=AUG-SEPT 2005=>18.08.(prima zi a ciclului)

=SEPT-OCT 2005=>15.09.(prima zi a ciclului)

=OCT-NOIE 2005=>"16.10" (prima zi a ciclului)

IMEDIAT DUPA MENSTRUATIA DIN OCT. S-A PRODUS CONCEPTIA IN PERIOADA FERTILA (La Ovulatie), IAR NASTEREA S-A PRODUS LA TERMEN PE 23.07.2006

"VA ROG TARE MULT SA-MI SPUNETI CAND S-A PRODUS CEL MAI PROBABIL CONCEPTIA"

ASTEPT CU MARE INTERES RASPUNSUL D-V SI VA MULTUMESC! [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena991510 (acum 15 ani)

eu sunt insarcinata si nici mie nu mi-e clar in ce zi s-a produs conceptia, dar nici nu are rost sa ma gandesc prea mult , important e ca e bebe si ne bucuram foarte mult

Nu cred ca vei putea afla fizx ziua, pt ca spermatozoizii traiesc 24-36 ore, si se poate ca daca ai azi contact sexual, sa se fecundeze ovulul abia maine sau poimaine! asa ca, nu are sens sa te gandesti, nu ai cum afla si bucura-te de copil si de sotie, si nu mai banui nimic!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana mariana (acum 15 ani)

VA ADRESEZ RUGAMINTEA SA MA AJUTATI SA POT AFLA CARE ESTE CEA MAI PRECISA DATA IN CARE S-A PRODUS CONCEPTIA UNUI COPIL (O FETITA) DUPA URMATOARELE DATE:
PERIOADELE CICLULUI MENSTRUAL:
=IUL-AUG 2005=>21.07.(prima zi a ciclului)
=AUG-SEPT 2005=>18.08.(prima zi a ciclului)
=SEPT-OCT 2005=>15.09.(prima zi a ciclului)
=OCT-NOIE 2005=>"16.10" (prima zi a ciclului)
IMEDIAT DUPA MENSTRUATIA DIN OCT. S-A PRODUS CONCEPTIA IN PERIOADA FERTILA (la Ovulatie), IAR NASTEREA S-A PRODUS LA TERMEN PE 23.07.2006
"VA ROG TARE MULT SA-MI SPUNETI CAND S-A PRODUS CEL MAI PROBABIL CONCEPTIA"
ASTEPT CU MARE INTERES RASPUNSUL D-V SI VA MULTUMESC!
==Este vorba despre un "SANTAJ" din partea unei Femei==

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Ne pare rau dar, mai mult decat am raspuns nu putem sa ne pronuntam. Stiu ca medicul ginecolog adauga 7 zile la data ultimei menstre si asa afla data nasterii. Dupa ce data ai scris aici, se potriveste perfect....16 + 7 =23..Daca sunt anumite probleme, cel mai precis rspuns il poti afla printr-o analiza......este adevarat ca este cam scumpa,dar.......pt. a rezolva problema.....Noi, cei de pe forum nu suntem specialisti...asa ca, mai bine trimite datele de mai sus la medicii de pe acest site, la Consulta Medicul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marin simona (acum 12 ani)

ultimul ciclu 20 iunie 2011 pe ce data trebuie sa nasc cu aprocsimatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vasile75125331 (acum 12 ani)

intrati pe aceasta adresa si o sa aflati raspunsul dorit:

http://translate.google.ro/translate?hl=ro&sl=en&u=http://www.mybirthcare.com/calculator.asp&ei=VcpGTYK9PMKaOqGX3Y0C&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CEMQ7gEwAw&prev=/search%3Fq%3Dmybirthcare%26hl%3Dro%26sa%3DG%26biw%3D1272%26bih%3D762%26prmd%3Divns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vasile75125331 (acum 12 ani)

sau acesta adresa:

http://mybirthcare.com/calculator.asp

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: