Bubite mici si rosii pe capul penisului!

Boli cu transmitere sexuala Depolarizare prematura
Intrebare postata de Unbaiat17 cu 12 ani in urma

Buna seara. Am 17 ani si in urma cu 2-3 zile am avut un contact sexual cu iubita mea. Dupa 2 zile mi-au aparut pe capul penisului niste bubite multe, mici si rosii..nu ma ustura/doare si prezinta o foarte minora mancarime. Ea a mai avut contact sexual cam cu o luna in urma, sunt al-III-ea al ei cu care a avut contact sexual si este primul meu contact sexual, deci eram virgin. Contactul sexual a fost neprotejat, insa i-am oferit sa-si introduca un ovul ca metoda contraceptiva. De la contactul sexual pana in momentul in care am observat ca am asa ceva nu m-am spalat, si de fiecare data inainte sa ma fi dus la ea imi spalam capul penisului cu gandul ca o voi face cu ea, dar nu cu o temperatura a apei potrivita cu corpul uman..ci foarte rece..sau foarte calda, imi era indiferent..numai sa ma spal. Ea a mai avut candida si inca ceva care cuprindea usturimi la urinat, insa mi-a spus ca sa tratat si numai are absolut nimic, ca si-a facut analizele si multe altele. Sunt ingrijorat si as vrea sa stiu ce pot sa fac in legatura cu asta. Astept un raspuns cat se poate repede. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (66)

Dr. Mirela Telipan MDr. Mirela Telipan este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Cu atit mai mult cu cit a fost primul contact sexual cu o partenera noua , dar nu numai, utilizarea prezervativului este f importanta atit pentru contraceptie, dar si ptr a evita contactarea unor boli cu transmitere sexuala. Igiena genitala este esentiala atit inainte cit si dupa contactul sexual, dar si cea zilnica ,generala; lipsa ei predispune la accentuarea dif. afectiuni genitale.
Este posibil sa fie vorba de o simpla iritatie locala dar si de o candidoza genitala. Puteti folosi local o crema cu clotrimazol sau nizoral 7-10 zile, dim. si seata dupa igiena locala cu apa si sapun. Evitati contactele sexuale neprotejate in aceastea perioada; daca nu trece adresati-va medicului dermatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli cu transmitere sexuala.

Unbaiat17 (acum 12 ani)

Multumesc foarte mult Dr. Mirela Telipan pentru raspunsul dumneavoastra si doresc sa va tin la curent cu problema mea..in cursul asteptarii mele pentru raspuns..tocmai sa format un invelis albicios pe capul penisului meu ce se aseamana cu o pielita..se jupeste singura tot mai mult cu cat imi spal capul penisului cu apa si sapun dupa fiecare urinare..si este mult mai iritata zona si mancarimea mai mare.. ce puteti sa adaugati la ce tocmai v-am mai informat? sau este normal sa se manifeste asa? Doresc sa va tin la curent ca sa stiu ce sa fac.. si inca o intrebare: luand tratamentul, dupa ce-mi va trece se poate repeta problema la urmatorul contact sexual cu ea? pentru ca tin sa cred ca este foarte stresant sa stiu ca nu as putea avea deloc contact sexual din pricina acestei probleme. Va multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

radu george (acum 11 ani)

Buna ziua doa Dr. dar e normal sa se ia pelita? mi-a iesit ca niste bubite rosii..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eu (acum 10 ani)

daca se i a pielita,e candidoza...am avut si eu.....i ati fluconazol,gasesti la orice farmacie.e doza unica..o iei,si in maxim 2 zile iti trece...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandru (acum 9 ani)

buna seara . am si eu o problema , am observat ca de 2 zile mi-au aparut niste bubite mici rosi si albe pe capul penisului , vreau sa stiu daca este ceva grava si cum pot sa tratez si de ce tine de dermatologie sau de urologie ?! multumesc frumos .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 8 ani)

Logic ca urologie. Esti baiat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21598696876 (acum 3 ani)

buna miau aparut niste brobonite dar sat multe si ma manca usor dar nu mereu ce sa iau ca la farmacie me rusine sa ma duc sai zic nu am avut nicun cotact cu fro femeie mam trezit antro dimineata cu ele or fi din cauza ca mi se usuca pielea dupa capu puli nu are sti asa secretia aia de umezeala
laurentiu ma ceama va rog frumos sami spuneti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11601436995 (acum 3 ani)

Faceti -va analize sa nu aveti glicemia mare. Aceasta iritatie pe zona intima apare la persoanele cu diabet si daca nu aveti glicemia mare adunci insemna ca aveti o alta problema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

0762474098 (acum un an)

Buna ziua am si eu o problema miaiesti niste bubite mici rosi pe capu penisulu ce tratament sa iau va rog frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
Dara (acum 12 ani)

Buna prietena ti-ai mai gasit. Banuiesc ca este cam de aceiasi varsta cu tine, adica 16-17 ani si daca deja esti al treilea si te-a si imbolnavit ....Are toate sansele sa bata toate recordurile ...De unde stii ca unul din partenerii anteriori nu are HIV, SIFILIS ori alte BTS-uri? Cand faci sex cu o persoana care nu-i tocmai cuminte, fara prezervativ, se spune ca faci sex cu toti partenerii ei anteriori. Te poti procopsi cu toate bolile lor care de care mai grave. Sunt boli cu transmitere sexuala care nu se vindeca niciodata, sunt unele care duc la sterilitate( adica nu mai poti avea copii), sunt unele care neesita tratament indelungat dat de un medic in urma analizelor. Nu lua tratamente recomandate fara sa mergi la dr si fii mai precaut in privinta asa ziselor ''''prietene'''''''' care te imbolnavesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Unbaiat17 (acum 12 ani)

Tin sa mentionez ca prietena este in varsta de 22 de ani, are o demnitate, nu oricine ajunge sa faca sex cu ea, si este o fata ingrijita. Al doilea prieten cu care a facut sex a avut un BTS, dar ea dupa s-a tratat, a mers la ginecolog, si-a facut tratament, si-a facut toate analizele si totul este in regula. Tin sa cred ca este o iritatie locala, ori o alergie de la compozitia ovulului la care i l-am oferit sa si-l introduca, ori o candidoza genitala asa cum a mentionat si "Dr. Mirela Telipan". Cat despre precautie si grija, va multumesc mult pentru sfat "Dara".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dani (acum 11 ani)

Buna seara! Am 22 de ani si de cateva zile mi-a aparut niste bunite rosii pe capul penisului, nu ma ustura, nu ma doare doar am mici mancarimi. Mentionez ca nu am mai avut relatii sexuale de ceva timp. Din ce cauza crede-ti ca mi-au aparut? Daca aveti amabilitatea sa-mi raspunde-ti va rog sa imi trimite-ti raspunsul pe mail: [email protected]. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 11 ani)

Buna ziua, am si eu o problema, de vreo 2 saptamani am descoperit pe pielea care acopera penisul, mai exact pe varf niste bubite rosii, ca o iritatie. Nu ma doare , doar din cand in cand ma mananca, mai mult ca ma gadila.
Vreau sa mentionez ca nu am facut sex neprotejat. Doar sexul oral
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan (acum 11 ani)

La fel mi-au aparut niste bubite mici si rosi pe caul penisului in urma contactului sexual cu prietena in urma cu 2 zile nu ma mananca nu ma deranjeaza deocamdata prespun ca trebuie sa folosesc acceasi crema cu clotrimazol sau nizoral ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1518047309 (acum 6 ani)

Am si eu la fel poti sa imi supi si mie te rog frumos ce e si cu ce tratezi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AltBaiat (acum 11 ani)

Si eu am aceeasi problema.Adica bubite rosii pe capul penisului in partea stanga jos spre acel canal dintre piele si cap si mai am si pe piele ceva tot asa rosu , ca niste cosuri,eruptii,nu stiu cum sa le numesc.Cert e ca sunt niste pete ( cam cat jumatate din unghia mica de la mana ).Mentionez ca aceste bubite ma cam dor cand le ating si uneori ma mananca ( destul de des ).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Baiat (acum 11 ani)

As dori sa vad un raspuns pentru comentariul lui Anonim si eu am aceeas probleama

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Unbaiat17 (acum 11 ani)

Bai pantalonasi scurti, ai chef sa-ti bati joc ca un internaut retardat? in primul rand aici se posteaza lucruri mai serioase decat sa ne luam la replici eu si cu tine. Uitete la data postarii mele.. deci e ceva timp.. deci nu-si are rostul comentariul tau + ca nu o stii pe fata. Stiu pe ce lume traiesc si care-s consecintele si multe alte prapastii pe care eu si tu si everybody on the whole Terra am cazut sau le-am evitat cu iscusinta. Desi am terminat-o cu problema mea deja de ceva timp bun, ar fi fost foarte frumos ca tu sa-mi fi dat un sfat, atat ca vindecarea problemei cat si indrumare (Optional) daca tot esti tu atat de mare si "wise". Asa ca te rog educa-te ca ce ai tu in cap n-are REX in p**a! melteanule.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larry28ro (acum 6 ani)

Cum ai scapat de problema ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 11 ani)

buna ziua .am 23 de ani in urma cu 3 zile mi-au aparut bubite mici si rosi pe capul penisului prezinta mancarimi si nu e prima data care imi apar mai mi-au aparut am avut contact sexual cu prietena mea si are si ea akm .va rog sa-mi spuneti ce sa fac cu ce sa ma dau sa-mi treaca ast rasp va multumesc va rog sa-mi raspundeti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 4