Boli cu transmitere sexuala (sifilisul, gonoreea, chlamydia, scabia, SIDA)

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Buna ziua!Numele meu este georgiana si am un iubit care spune ca,atunci cand urineaza il ustura f tare zona genitala si il mananca.Suntem speiati amandoi pt ca nu stim de la ce s-ar fi putut infecta.Aseara am intretinut relatii sexuale iar azi dimineata spunea ca il ustura penisul atunci cand urineaza si il mananca.Problema lui este ca urineaza si foarte des iar eu nu cred ca putea lua boala aceasta de la mine deoarece e singurul partener cu care am intretinut relatii sexuale.Ne-ati putea da un sfat,ce sa faem in conditiile astea?Va rugam frumos ca suntem disperati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (38)

alina andreea (acum 16 ani)

Draga mea mergi la ginecolog impreuna cu iubitul tau. Probabil aveti Candida.Este o bacterie pe care o avem cu toti in corp insa in unele cazuri se manifesta sub forma de mancarimi, secretii albicioase pe penis, si scurgeri albicioase(se transforma in scurgeri galbui si chiar verzui daca nu consultai un medic).Nu veti scapa niciodata de aceasta bacterie dar exista o limita normala a ei.Asa ca luati-va de mana si mergeti la dr.O sa va dea niste medicamente(baieti) si ovule (la fete).Citeste si pe internet despre candida ca sa-ti faci mai multe idei.Sa fiti sanatosi va doresc:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Ma eu nu mi-am inceput viata sexuala dar cred k ar trebui sa intrerupeti putin relatia sexuala pana va consulta un medik pe amandoi si tu nu ai intretinut relatii sexuale decat ku el dar el??????CINE iti garanteaza tie k el nu sa infectat de la alta fata??Asa k ai grija

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

interesant

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina43093958 (acum 16 ani)

buna si eu sunt de parere ca tr sa mergeti impreunna la un ginecolog;la tine cum se manifesta,ce disconfort ai?se trateaza cu medicamente dar e indicat intreruperea relatiilor sexuale.numai bine pa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

eu de curand am inceput sa o fac fara prezervativ,i-au pastile marvelon.dar in scchimb am inceput sa am mancarimi in jurul vaginului,usturimi atunci cand o fac cu iubitu.va rog sfatuiti-ma ce sa fac,din ce cauza e?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Acum ceva vreme mi se crapa pielea intre degete,avea mancarimi in zona sanilor si a organelor genitale.Partea cu degetel si sanii s-a ameliorat,am folosit multe creme nutritive si solutii cu extracte de plante,dar nu stiu daca asta inseamna ca sufar de scabie. Va rog as-mi spuneti cum s-ar putea trata!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

De 2 saptamani mi-au aparut ca doua ciupercute la baza penisului ignorandu-le. De doua zile in schimb au aparut alte doua in aria parului pubian. Nu ma mananca, nu simt nimic, insa ma cam sperie din ce am citit pe acest site. Imi puteti spune ce ar reprezenta si cum as putea sa le tratez fara a mai merge la un doctor dermatolog? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

mi se pare o problema personala si destul de intima dar mi-ar fi de mare folos niste raspunsuri,ba chiar niste sfaturi la ceea ce ma framanta.de ceva vreme mi-au aparut niste scurgeri vaginale care apar pe perioada ciclului menstrual,inainte si dupa acesta si dureaza cateva zile sau chiar o sapt.ceea ce ma preocupa este ca aceste scurgeri au mereu culori schimbatoare,ori alb tulbur ori alb galbui iar mirosul este si el diferit.folosesc un detergent intim pe baza de musetel dar nu stiu cum sa scap pe aceste scurgeri.mi-ar fi de mare folos niste sfaturi.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta363102392 (acum 15 ani)

am si eu anumite usturimi in zona genitala mai ales in timpul actului sexual...as vrea sa stiu dak este ceva grav sau cu transmitere..va multumesc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta363102392 (acum 15 ani)

am si eu anumite usturimi in zona genitala mai ales in timpul actului sexual...as vrea sa stiu dak este ceva grav sau cu transmitere..va multumesc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

nici nu stiu cum sa incep ... imi este destul de dificit dar m`ar ajuta unele sfaturi ...

I`am facut prietenei mele sex oral ... si mi`au aparut cateva basici pe limba ... ma ustura foarte tare si limba si buzele , de parca a`si fi fript dar nu sunt ... in seara asta mi s`au spart cateva basici si a curs putin sange din limba ... inainte sa imi apara baicile ( ii facusem deja sex oral ) mi`a zis ca are ceva mancarimi in zona clitorisului dar nu am dat importantza , am crezut ca o fi vreo iritatie ... am facut si sex neprotejat dar nu am probleme cu penisul ... nu mi se scurge nici o subst de nici o culoare , nu ma ustura , doar ca am impresia ca se "decojeste" ... ca si cum mi s`ar decoji straturi foarte foarte subtiri de piele ( precum te jupesti pe spate cand te bronzezi numai ca in cantitati mult mai mici ) ... si cand inncerc sa ma curatz , simt o mancarime aproape de varf ... sunt putin speriat ... asa ca va rog mult , ajutati`ma ... multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

vreau sa stiu daca se pot contacta boli cu transmitere sexuala daca nici unul dintre parteneri nu sufera de vreo boala de genu acesta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna...am nevoie de ajutorul vostru...in noiembrie anul trecut prietenul meu a avut niste simptome ciudate adica o senzatie de usturime la pipi si o usoara scurgere dimineata...a luat 2 doze de antibiotic si i-a trecut dupa care si-a facut analiza si nu avea nimik...eu am mers la ginecolog, mi s-a dat un tratament, am facut analiza si la fel nu a iesit nimik...a urmat o perioada in care am folosit prez apoi in febr am renuntat si am avut aceeasi problema...am facut eu din nou analiza si tot nu mi-a iesit nik...am luat amandoi antibiotic si ne-a trecut...mentionez ca numai el are simptome...eu nu am mancarime,nici usturime, am o secretie normala de o viata...in martie am luat orgametril si am descoperit ca era expirat...intr-adevar atunci mi-am dat seama ca ceva nu ein regula pt ca erau modificari si la mine...am facut analiza si mi-a iesit o bacterie usoara...am luat amandoi tratament-antibiotic (sumamed si inca ceva si eu 10 zile ovule) si am crezut ca am scapat...dar nuuu...saptamana trecuta am facut-o fara prez si el a avut iar aceleasi simptome...nu mai stiu unde sa mai merg si ce sa mai cred...analizele ies bune, medicii zic ca nu am nimik si totusi el are simptome...eu nu am nimic...dar am citit ca la femei nu se manifesta...sunt terminata psihic...am auzit ca se poate ca eu sa fiu acida si asta sa-l afecteze pe el...nici simptimele lui nu sunt grave...va rog mult ajutati-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am o secretie alba si groasa de la virsta de 14 ani nu mai scap de ea si acum am 37 de ani.Am facut numeroase tratamente dar fara rezultat.Sunt o femeie disperata rau,fac 10 dus pe zii ca sa fiu curata.Va rog ajutati-ma ca am multa secretie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

acum 2 zile a inceput sa ma manance capul penisului. la inceput nu aveam nimic vizibil dar acum am niste pete rosii sau bubite care ma mananca.nush ce as putea sa am si sunt foarte ingrijorat.va rog sa imi raspundeti repede.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

de aprox. 1 sapt. am niste mancarimi ciudate in interiorul vaginului,scurgerea vaginala si-a schimbat concentratia,culoarea si mirosul si simt o usturime teribila in timpul contactului sexual.prietenul meu are aceeasi problema doar ca la el se manifesta prin mancarimi,puncte mici rosii in jurul capului penisului si e secretie albicioasa branzoasa ce se strange in jurul capului,nu provine din interior.ultimul control medical l-am facut acum 1 luna si a fost ok.ce se intampla?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna.am si eu o intrebare:atunci can am menstruatuie am dureri foarte mari si stari de voma.nu mai stiu c sa fac.uneori am si scurgeri mai abundente inainte de perioada menstruatiei dar stiu ca acest lucru este normal.ce ma sfatuiti sa fac?
la revedere!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

AM SI EU O INTREBARE DACA SE POATE SA IMI RASPUNDETI.SUNT CU SOTUL MEU DE 3ANI SI EL NU SI-A FACUT ANALIZELE NICIODATA IN ACESTI 3ANI ACU AM FOST NEVOITI SA LE FACA SI A DESCOPERIT CA ARE SIFILIS ASI DORI SA STIU DACA SE POATE SA FI AVUT SIFILIS CAND LAM CUNOSCUT SI SA NU FI AVUT SIMTOME IN ACESTI 3 ANI SI ACU SA LE DESCOPERIM IN ANALIZE ? VA ROG SA IMI RASPUNDETI.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

asi dori sa stiu daca sifilisul se poate lua prin sarut adica daca il pup pe copilu meu pe gura poate lua si el.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

de o perioada buna de timp imi curge un lichid destul de abundent.mi-e frica sa merg la medic si nu stiu axact la ce medic :de familie sau la un ginecolog??m-am documentat si se pere ca poate fi vorba de CHLAMYDIA.ce sfat imi dati dar va rog ajutati-ma!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2