Se pot elimina resturile unui chiuretaj cu Arthrotec??

Avortul Cheagde sange Ciclul menstrual Intrerupere de sarcina
Intrebare postata de MembruMobileAppadriiana.ioana cu 6 ani in urma

Buna seara! Am varsta de 20 ani si as dori câteva sfaturi.
In data de 20 februarie am facut întrerupere de sarcină, am luat augmentin timp de 5 zile, iar dupa o saptamana am fost la control la medic spunandu-mi ca totul a decurs bine. În data de 16 martie mi-a venit menstruatia(până atunci am avut sangerari) si a ținut o saptamana. Până alaltăieri, 18 martie, m-am simțit bine, fără dureri. Pe data de 18 martie mi-a venit menstruatia cu cheaguri cat palma si hemoragie până a doua zi după amiază. Am avut dureri normale, ca la ciclu normal, însă eliminam cheaguri imense. Pe data de 19 martie seara am fost la medicul ginecolog care mi-a spus că am resturi de la acel chiuretaj si mi-a dat o rețetă cu Arthtrotec. Hemoragia s-a oprit, mai curg cheaguri normale pentru o menstruatie, însă sunt speriată in legatura cu acele resturi.
Intrebarea mea este: Se pot elimina acestea cu Arthtrotec? Care sunt riscurile? Doctorul mi-a spus ca nu e ok sa iau Ergomet la varsta mea.
Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Utilizator11573320901 (acum 4 ani)

Buna si eu sunt la fel imi poti da numarul tau sau fb sa te intreb mai multe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11574413351 (acum 4 ani)

In aceasi situatie sant si eu! Imi lasati o adresa de fb ceva as dori sa va întreb mai multe. Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11581574397 (acum 4 ani)

Si mie mi.a dat medicul arthrotec pentru a elimina resturile dupa intrerupere de sarcina.sunt eficiente ?ca la mine observ ca se elimina foarte putin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11582052129 (acum 4 ani)

Ce fel de întruparea ai făcut medicamentoasa sau aspirare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11593716255 (acum 3 ani)

Și eu sunt in aceeași situație. Pe data de 26 mai am avut o întrerupere de sarcina. Am fost la control după o săptămâna, iar doctorul mi-s spus ca sunt resturi dar ca se vor elimina de la sine. Problema a fost ca simteam o presiune in partea dreapta și o durere care uneori radia in spate. Am decis sa ma duc la un alt cabinet unde mi-a fost descoperit și in chist pe ovarul drept. Mi s-au cerut analize de sange ca sa se vadă nivelul de betaHCG. După o alta săptămâna am repetat analizele. BetaHCG era scăzut, dar nu suficient, lucru care se pare ca arată ca in uter mai sunt resturi, așa ca ginecologul a decis sa fac o procedura numita histerocopie( sper ca am scris corect) . Sunt programată săptămâna viitoare. Mâine ma voi duce sa cer încă o părere la un ginecolog recomandat de dermatologul meu. Eu iau roacuttane și este practic interzis sa rămâi însărcinată. Apropo, eu am rămas in condițiile in care după ce am făcut sex am luat EllaOne la 10 minute după . Am înțeles ca nu este cea mai buna ca și contracepție de urgentă. Sunt foarte panicata acum. Dacă ați trecut prin așa ceva, credeți ca următoarele sarcini pot fi afectate? Eu nu am avut febra, doar de doua ori am avut niște scurgeri maronii, dar am avut dureri persistente in partea dreapta. Va mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: