Sa fac sau nu avort

Avortul
Intrebare postata de MembruMobileApp309616 cu 7 ani in urma

Buna ziua,ma numesc Nicoleta si am o problema foarte mare,mi se pare ca sunt insarcinata,am 18 ani si nustiu ce sa fac,mii frica de reactia parintilor cind vor afla,din aceasta cauza vreau sa fac avort .. ajutatima va rog,nu stiu ce sa fac,ma simt foarte singura si nefumerita.Mai am un an de colegiu si nustiu ce sa fac,multumesc,as vrea un raspuns cit mai rapid va rog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

elena (acum 7 ani)

buna Nicoleta Am avut si eu o problema asemanatoare ... dupa o relatie de 6 ani cu actualul meu sot am ramas insarcinata ... eram disperata pentru ca tata este foarte exigent... nnu doream sa fac avort pt ca este o crima foarte mare si pe langa asta exista riscul sa nu mai poti avea copii dupa . Daca partenerul/iubitul iti este alaturi este cel mai important lucru .eu aveam 20 de ani cand am ramas insarcinata . dupa terminarea liceului am plecat in germania la munca pt ca in toamna sa ma inscriu la facultate , dar nu m-am inscris deoarece am decis sa pastrez copilul si sunt mandra de decizia pe care am luat-o. acum am un baietel de 3 luni si e o minunatie . este un lucru extrem de frumos de a fi mama ...p.s sa nu faci intrerupere ,vorbeste cu iubitul luativa inima in dinti si spunetile parintilor ca doriti sa pastrati copilul...iar in privinta liceului , il poti continua ...sa nu faci p***aa sa te lasi deoarece sunt anumite avantaje ...poti intra in prenatal (in valoare de 1000 de lei cu tot cu alocatie ) si va puteti creste copilul fara absolut nici o problema ... sper sa iti f fost de ajutor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Veronica (acum 7 ani)

Buna . Intrun fel si eu sunt in aceasi situatie ca tine. Am 18 ani ultimul an de colegiu . Eu am luat anticonceptionale 1 an si ultima menstruatie am avut-o pe 05.06 am intrerupt pastilele pentru ca ma ingrasam de la ele. Si deja suntem in luna a 7a si am aproapDa 2 saptamani de intarziere. Poate sa se fi dereglat din cauza intreruperii de pastile?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: