Mai pot ramane insarcinata?

Avortul
Intrebare postata de bik_mumoasa cu 14 ani in urma

Am 20 ani,si in urma cu 4 ani am avut un avort,acum 2 ani din cauza partenerului am luat candida si am ramas din nou insarcinata,am facut avort,am facut tratament pt candida...nu prea mai am probleme..dar de atunci nu am mai ramas insarcinata. de 3 luni am o relatie serioasa si dorim un copil..dar din pacate nu prea s-a putut. ce as putea face in cazul acesta? mai pot ramane gravida? tinand cont si de faptul ca nu sunt in tara...va rog ajutati-ma ca as putea pierde partenerul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (45)

ionica (acum 14 ani)

Mergi la control sa vezi daca totul este in regula, daca nu cumva ai chisturi ovariene, daca trompele uterine sunt permiabile...ac***a in vedere ca ai avut 2 avorturi este cam greu de spus daca poti ramane sau nu insarcinata. Dar daca te vei duce din timp la control vei stii ce ai de facut in continuare. S-ar putea ca si medicul sa-ti dea vre-un tratament...Bafta si sa auzim ca ai ramas gravida!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irinuca (acum 14 ani)

Sa inteleg ca din cand in cand mai incerci sa vezi daca poti ramane insarcinata ca sa mai faci si tu un avort.
Trezirea ai 20 de ani, o relatie de 3 luni si tu iti doresti un copil.Nu crezi ca mai ai tu de copilarit ininte de a face acest pas?
Cum adica sa pierzi partenerul el dupa 3 luni vrea copil sau te paraseste?
Scuze daca te deranjez....dar pe ce lume traiesti.
Indiferent care ar fi motivele, nu te cunosc dar nu cred ca esti pregatita pt un copil.
Cred ca si in tara in care esti tu s-au inventat metodele de protectie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramo (acum 9 ani)

Offff...cata imaturitate. Un copil nu este o jucarie. Vorbeste un un adult responsabil despre problema ta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bik_mumoasa (acum 14 ani)

vreau sa ma intelegeti nu ca as fi nebuna. avorturile le-am facut din cauza unui baiat cu care am stat 4 ani si care m-a imbolnavit de candida.iar acum baiatul cu care sunt isi doreste din tot sufletul un copil iar eu nu reusesc sa il fac. credeti-ma k imi este f greu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANISOARA (acum 14 ani)

Avorturile TU le-ai facut. Era corpul tau, copilul tau. Pentru asa ceva NU POTI DA VINA PE ALTII!!
Daca un barbat nu sta cu tine indiferent cum esti si ce faci, nu trebuie "legat" cu un copil. Linisteste-te! Daca Dumnezeu a hotarat ca acesta este barbatul care ti-este destinat acesta va fi indiferent daca faci acum copil sau nu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miruna (acum 13 ani)

fata a venit sa caute un raspuns aici s voi o demoraliza-tzi :-j .... Doamne ce oameni .... e vina ei greseala ei asta nu e problema voastra ... lucrurile astea le stie ... spunetii ceva nou s ceea ce vrea sa afle la intrebarea care a pus-o ;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 12 ani)

In urma infectiei cu candida NU SE IMPUNE AVORTUL, le-ai facut pentru ca asa ai vrut. Cu candida il puteai infecta si tu pe fostul, tinand cont ca aceasta se afla in corpul fiecaruia dintre noi si se declanseaza in urma tratamentelor cu antibiotice sau chiar a unei diete cu multe condimente.

In ceea ce priveste riscurile de a nu mai avea copii in ziua de azi in urma unui avort, sunt cam mici. Trebuie sa mergi la ginecolog, doar el in urma consultatiei iti poate da un raspuns competent. Si eu cred ca este foarte repede sa faci un copil cu un barbat pe care il cunosti doar de trei luni.... se pot intampla multe, si nu mi se pare normal ca el sa te conditioneze ca daca nu ii faci un copil cat de repede te paraseste, asta arata ca nu te iubeste absolut deloc, esti sigura ca asta doresti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 14 ani)

cere sfatul unui medic care se pricepe la asa ceva insa gandeste-te ca poate e prea devreme pt un copil
in momentul in care ai un copil ti-ai pierdut o mare parte din libertate;trebuie sa tii cont de orele cand trebuie sa alaptezi sau cand trebuie sa doarma micutul+sa fie o atmosfera placuta si stres cat mai putin
-un copil nou nascut se trezeste din 3 in 3 ore si asta este foarte obositor
iti doresc mult succes si sa iei decizia corecta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fitzzy (acum 14 ani)

nu te supara ca iti spun asta dar u la 20 ani iti doresti atat de mult un copil????mai ales ca ai o relatie de numai 3 luni.Daca baiatul cu care esti acum te iubeste cu adevarat nu te va parasi pentru ca nu poti ramane insarcinata ci din contra ar merge cu u la medic si impreuna ati gasi solutii care sa functioneze.Parerea mea este ca ar trebui sa refelctezi mai mult asupra acestei probleme

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariandreita (acum 14 ani)

COPILA p***a !!!!!!POTI ADUCE COPIL PE LUME SI CU CANDIDA ALBICANS ! TU CE CREZI CA ESTE ?SUNT SIGURA CA AI DOAR DOUA CLASE CA TRENUL .ITI RECOMAND UN CONSULT PSIHIATRIC , NU GINECOGIC .DACA VREI COPIL , BEA CEAI DE ,,PARASUTA ,,.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miruna (acum 13 ani)

idioata mai esti ... doamne

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Cred ca tie nu-ti sunt clare doua lucruri si anume : candida [daca asa ceva ai avut] de obicei, se face din cauza unui abuz de antibiotice pe termen lung sau o imunitate scazuta, care a transformat aceasta ciuperca ce se afla in mod normal in vagin, cavitatea bucala ,tractul digestiv, atat la femeie cat si la barbat,in ceva daunator. De obicei se trateaza ambii parteneri. Al doilea lucru care nu-ti este clar, este ca nu se face un avort[ nu se omoara un copil] din aceasta cauza. Acestea fiind spuse,cred ca au dreptate cei care si-au spus parerea mai sus..........nu esti pregatita pt. a avea un copil, chiar daca viata ta sexuala are destula vechime .........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chik (acum 14 ani)

mai ionela137 scrie draga cu litere mici k imi strici ochii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zuzi (acum 14 ani)

Sa inteleg ca tu faci copii la toti barbatii care isi doresc, chiar tu ai spus "baiatul cu care sunt isi doreste din tot sufletul un copil iar eu nu reusesc sa il fac".
sa sti ca se gasesc si persoane care platesc pt asta se numeste "mama purtatoare", macar sa faci si tu un ban cinstit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bianca1987 (acum 14 ani)

am facut 2 avorturi....cu parere de rau zic asta si vreau sa stiu daca mai pot ramane iar insarcinata......?ma intereseza cel mai mult dupa cat timp mai pot ramane..nu am avut incotro si aceea am facut asta....oricum visez in fiecare noapte fiecare bucatica din el......al visez crescand...trebuie sa merg si la un preot sa ma spovedesc ......as vrea sa stiu dupa cat timp sa incerc iar.....dupa avort .....pfffff...dureros...multumesc si sper ca nu ma v-eti critica ca pe cei care v-au scris...multumesc..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina 37 de ani (acum 14 ani)

asi dori si eu sa am un copil ma chinui de 2 ani si nu pot s ramin insarcinata, am avut plobleme cu rinihi am avut foarte multa piatra la rinichi acum 4 ani, ce asi pute sa fac sa ramin insarcinata va rog ajutatima si pe mine momental nu sint in tara
am o relatie seroasa si sotu meu isi doreste un copil asi dori si u citeva sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamaria (acum 13 ani)

buna .asi dori si eu un raspuns daka se poate in urma cu 6 ani jumate am avut o nastere dupa 1 luna de la nastere am luat timp de 6 luni anticonceptionale .si akuma de minim 3 ani incerc sa ramin din nou insarcinata dar vad ca nu se mai poate. va rog daka aveti vriun raspuns ptr mine datimi. daka mai pot sau nu sa ramin insarcinata .va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANDREEA R (acum 13 ani)

BUNA SUND ANDREEA AM 25 DE ANI.DE 2 LUNI INCERC SA RAMN INSARCINATA DAR DIN PACATE NU POT ,POATE SA AIBA SOTU MEU PROBLEME SAU DIN CAUZA CA ACUM 8 LUNI AM AVUT PROBLEME CU UN CHIST OVAR ?LAM TRATAT, NU MAI EXISTA ,DAR DOCTORU MIA SPUS CA MAI AM MULTE CHITURI OVARIANE MAI MICI.POATE SI ACESTEA SA DAUNEZE DE A NU PUTEA RAMANE INSARCINATA?VA ROG SA IMI RASPUNDETI SI MIE SA MA LAMURESC...VA ROG MULT.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 13 ani)

bunã am si eu o intrebare daca mã poate ajuta cineva care a trecut prin ceva asemãnãtor...Am 23 de ani si mi-au gasit o tumoare la triceps(la mânã) acum mai rãmâne de facut o biopsie ca sã se vadã de ce naturã este ...nu cred ca este ceva grav,ac***a in vedere ca este destul de localizatã si nu este foarte mare .in fine intrebarea mea ar fi daca exista cineva care sa fi avut o tumoare si dupa tratament si operatie a putut avea copii.eu sunt cãsãtoritã de 2 ani si vrem sa avem copii si nu stiu daca un tratament pt o tumoare poate afecta fertilitatea mea.vã multumesc anticipat pt rãspuns.o zi bunã

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

moni (acum 13 ani)

am si eu o intrebare......sunt operata de 1sap de hernie de disc si as vrea saa stiu in ce conditi mai pot avea un copil si dupa cat timp as avea voie sa raman insrcinata ....si daca va trebui doar cu cezariana sau si fara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3