Dupa avort provocat

Avortul
Intrebare postata de blonda 21 cu 14 ani in urma

Am facut un avort acum cateva zile sarcina a fost foarte mica 5 saptami nu am sangerat de loc asta inseamna ca ma curat bine dar dupa 2 zile a inceput sa am o durere puternica in partea dreapta jos? o fi apendicita ? nu am nici o simtoma de apendicita , sau o fi vreo problema de la avcortul acela? va rog ajutatima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

teonas (acum 14 ani)

Am vazut de curand o statistica prezentata la televizor ca Romania se situeaza pe locul al treilea din Europa la numarul de avorturi. Mi se pare groaznic! Am devenit o tara de criminali! Suntem in secolul XXI dar ne comportam mai rau decat primitivii! Nu mai avem niciun pic de sensibilitate, am devenit niste monstri care cauta doar sa-si satisfaca pofta de avere, placere, putere etc. . Nu pot intelege cum un om poate sa ia viata altui om fara niciun fel de remuscare! Ba chiar unii se lauda cu asta! Ba chiar incurajeaza indemnand si pe altii la crima! Am cunoscut femei care marturiseau ca au facut peste 10 avorturi, dar vorbeau despre asta ca despre un act de bravura! Si cand te gandesti ca unele cupluri se chinuie ani de zile pentru un copil, bat pe la zeci de usi ale unor medici insensibili si spagari, cheltuiesc foarte multi bani si incearca tot felul de tratamente, altii se gandesc la a face cariera, a-si trai viata fara obligatii si astfel recurg la crima. Din pacate, cei mai multi oameni considera un copil un bun pe care il poti obtine oricand, doar sa ti-l planifici! Dar nu este asa, UN COPIL ESTE O MINUNE! Si cel mai mult vor ajunge sa constientizeze acest lucru acele cupluri care isi doresc din tot sufletul lor un copil dar el intarzie sa apara. Asa se intampla si cu cei sanatosi: nu pretuiesc sanatatea decat atunci cand sunt bolnavi!
In concluzie: Cugetati mai mult la faptele voastre si lasati sa vina pe lume TOTI copiii caci va vor umple sufletul de bucurie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crysty_172009 (acum 14 ani)

aceasta durere ar putea fi si o pedeapsa pt fapta ce ai facut-o...Eu am facut acelasi lucru,adica am facut un avort la perioada de 8 saptamini....De cind am facut acel pas am doar cosmaruri ,visez mereu o fetita care ma urmareste mereu.....Trebuie sa chibzuiesti bine inainte de a face acest pas gresit...Daca as putea sa fac eu legile as face ca sa se interzica acest criminalism.Multe femei nu au suflet deloc,se gindesc numai la binele lor,insa nu constientizeaza faptul ca odata facind acest pas abia incep problemele(exact cum am patit si eu)....Fetelor nu mai comiteti aceasta crynta greseala.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ada (acum 13 ani)

am 14 ani am facut intrerupere de sarcina la o femeie care ers doctorita particulara am dat 2 mil jum aveam 2 luni si ceva de sarcina... eu eramd espartita de pretenu meu, parintii mei nu stiau nik ei stiu ca sunt virgina , la prietenele mele mia fost oarecum frik sa le spun. si trebuia sa ma comport normal cand eram afara si in casa nu puteam sa dorm. stiti mias fi dorit sai spun fostului preten dar dupaia vb la prietenii lui si dupaia zicea ca am facut asa doar ca sa il aduc inapoi si am preferat sa tac.. mias fi dorit sa fie acolo cineva cu mine sa ma sustina dar am fost singura si este foarte greu sa ti in tine asa ca daca ramaneti insarcinate ar trebui sa le spuneti parintilor pt ca ei stiu si sunt mereu alturi de voi nu faceti greseala mea... iar eu iubesc enorm copiii dar na asta a fost greseala mea si no pot repara .. iar acuma stau si indur aveam baiat si am cosmaruri cu el :(( nuhu ce sa fac DACA AS PUTEA SA IL ADUC INAPOI:(((((((((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

teonas (acum 13 ani)

Mergi la biserica si te spovedeste, indeamna pe altcineva sa nu comita o astfel de greseala, cand vei putea, boteaza un copilas, ingrijeste pe un amarat de la casa de copii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lazar georgiana (acum 9 ani)

Eu sunt din galati sunt insarcinata in 2 link jumate aproape 3 under pot face si eu un avort dar sa nu coste mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: