Cand

Avortul
Intrebare postata de lilica 1990 cu 14 ani in urma

Cele care dupa avort ati avut lapte la cat timp va trecut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

ana (acum 14 ani)

Nu ai cum sa ai lapte daca faci avort!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lilica 1990 (acum 14 ani)

buna am uitat sa precizez k la 23 de saptamani am pierdut sarcina (a trebuit sa fac avort pt k mi sa rupt apa si am inceput sa sangerez prin urmare fetitele au murit )laptele deja mi se formase de la 18 saptamani ami curgea un colastru dupa cum am gasit eu informatii p net,ginecologul mia dat si pastile sa nu mai am lapte insa si acum curge ,sunt speriata pt k multe femei mia sp k asa o sa curga mult timp ,dak a mai patit cineva asa k mn ast raspunsurile si sfaturile voastre

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RAMONA (acum 14 ani)

buna lilica.sI EU K SI TINE AM PIERDUT SARCINA LA 23 DE SAPTAMANI..!!!Mie nu mi s-a rupt apa, m-am prezentat la spital ku contractii usoare,col inchis, iar ei nu m-au tratat kum trebuie iar la cateva ore ma busise hemorahia ....in fine ...referitor la intrebarea ta doar cele care nu au trecut prin problema iti rapund aiurea...eu am nascut si tu la fel...mie mi-au dat niste pastile (imi pare rau k nu mai am prospectul sa-ti spun kum se numesc ,foarte bune)pentru inhibarea lactatiei, si dupa o sapt.jumate dupa ce le-am luat nu ma mai dureau sanii si niki lactatie nu mai aveam ...nu trebuie in niki un fel sa-ti storci sanii,nu trebuie sa dai de inteles organismului(respectiv sanii)k trebuie sa produca lapte....incearca ku o fasa sa-ti strangi sanii ,stai ku ea asa,toata ziua ,chiar si noaptea....te poop si imi pare sau tare de ingerasii tai....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionela (acum 14 ani)

buna lilica si eu am pierdut o sarcina la 20 de saptamani chiar in data de 09.10.2010 a fost o senzatie ingrozitoare ac***a in vedere ca am 39 de ani si riscuile sunt si asa destule si mi-am dorit acest copil, eu am primit de la o asistenta tare draguta recomandarea cu 2 pastile "doxtinex" jumate de pastila la 12 ore si totusi sani ma dureau ingrozitor am sunat medicul meu si mi-a recomandat comprese reci si aspirina si fara lichide de loc si totusi nu am terminat aici am luat legatura cu o asistenta de la maternitate care mi-a recomandata sa-mi iau o pompa sa ma mulg cat iese iese si nu ramne sa se intareasca in sani poti face chisturi. o batranica mi-a spus sami pun doua ace de siguranta in sutien cu inchizatoarea in sus si multumesc cerului a trecut o saptamana si abia daca mai scot cate o picatura pe zi din fiecare san s-au retras in volum si nu mai sunt atat de mari si de tari cum erau la inceput

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lilica 1990 (acum 14 ani)

ramona si eu am luat niste pastile mici si dulci n stiu cum se numesc ,ginecologul mia sp sa iau 10 leam luat si tot nu mia trecut,oare as putea sa mai iuau alte zece ?sunt de la tara si mie cam peste mana sa merg la ginecolog doar sal intreb dak mai pot lua pastile,si mie ami pare rau de pierderea ta asa cum eu am fost sfatuita sa merg mai departe si eu te sfatuiesc la fel poop si ai grija de tn

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cibera (acum 14 ani)

din pacate si eu am trecut printr-o asemenea experienta. am pierdut o sarcina gemelara la 21 de saptamani. la fel si mie mi-a pornit laptele. acum urmez un tratament medicamentos cu brocriptin . azi am luat pentru prima oara . am sa va spun cum ma simt in zilele urmatoare . aceste medicamente mi-au fost recomandate la spital de medicii ginecologi. sa ne auzim cu bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Jeanina Gabriela (acum 12 ani)

-am internat in spital cu lenjeria patata de un strop rozaliu iar medicul mi-a spus din clipa ca e avort in curs.Am ramas socata dat fiind faptul ca dusesem sarcina pana la 16 saptamani fara probleme si cu 2 zile inainte am fost la ecograf si mi-i s-a spus ca e totul in regula.Mi-i s-au administrat antibiotice intravenoase in spital si dupa 1 zi mi-i s-a rupt apa urmata de eliminarea fatului (sanatos si cu ritm cardiac normal) pe cale naturala.M-am externat urmatoarea zi cu prescriptie de la medic de antibiotice pe cale orala cu precizarea ca daca imi porneste lactatia sa ma prezint din nou la el.Ei bine sanii ma dor si daca incerc sa-i strang (mulg) curge un fel de lichid (foarte putin) ce seamana a lapte.Ar trebui sa ma ingrijorez?Sau sa mai astept sa vad daca incepe sa curga si fara mulgere?Ma gandesc ca poate ar trebui sa schimb medicul pentru nu am fost de acord cu decizia lui de a-mi administra antibiotice in timpul sarcinii.Imi poate da cineva un sfat?Astept pe [email protected] anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

axellla89 (acum 11 ani)

am facut si eu un avort, eram in 2 luni jumatate iar dupa avort cand am ajuns acasa imi curgea laptele din sani. am luat aspirina si niste ovule pe care mi le-a prescris medicul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sandra (acum 10 ani)

Buna am si eu o problema am facut o ântrerupere de sarcina la 16 saptamani iar cand am ajuns acasa am realizat ca ami curege lapte din sanii .Acum a trecut 1an de atunci si daca ma mulg tot mai ami vine lapte .Ce trebuie safac este ceva normal sau un va rog astept un raspuns.multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana (acum 9 ani)

Draga Ana si eu am facut avort acum 2 saptamani.. AveM 2 luni jumatate...si azi am observat ca am lapte

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Valentina (acum 8 ani)

Buna sunt Valentina am facut avort la 12 saptamani dupa 8 zile de la intervent am observat ca imi iese lapte din sanul stang e ceva normal ? ce trebuie sa fac ? astept raspuns multumesc

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

victoria (acum 7 ani)

Bună ziua! Sunt Victoria Am avortat în urma cu 6 saptamani și încă îmi curge lapte de la sâni chiar dacă am luat tratament. Am burta ca și cum as fi insarcinata chiar dacă nu am mai avut o relație sexuala. Ce pot face?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: