Avort in a 4 luna

Avortul
Intrebare postata de sorinutza84 cu 14 ani in urma

Am facut avort in a 4 luna la varsta de 18 ani.
acum am 25 ani,sunt casatorita si imi doresc un copil.de 2 luni incerc si nu raman insarcinata.
oare am ramas cu urmari?mai pot ramane insarcinata?
la control mi-a zis ca am uterul si ovarele in stare normala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (84)

floryny (acum 14 ani)

Draga sorinutza84,

Sigur ca mai poti ramane insarcinata daca totul functioneaza cum trebuie. Daca tu ai fost la control si e totul in regula, acelasi lucru trebuie sa faca si sotul tau. Trebuie sa mearga sa-si faca testul de spermograma sa vada cum sta cu cantitatea de spermatozoizi...

Cat despre tine si tu poti sa-ti faci histerosalpingografie, oare stai bine cu trompele lui Fallopio, sunt ele permiabile?

Copii frumosi si sanatosi va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mikmok (acum 14 ani)

Daca totul este in regula, esti sanatoasa atat tu cat si sotul, nu cred ca vor fi probleme pentru a ramane insarcinata. Poate totusi nu a-ti incercat cat trebuie.
Mult succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ely (acum 14 ani)

am avut o sarcina de aprox 3 luni imi era f rau am facut 7 teste nimik au iesit negative intr-un final am ajunsDaca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.la control ginecologic si?mirare? eram insarcinata deci? nu mai aveti incredere in teste de sarcina controlul ginecologic este sfant
va pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petronela (acum 14 ani)

buna sunt intr-o dilema sunt insarcinata in 4 saptamani si 2 zile si in urma cu 2 zile am luat mifepristone 3 pastile pt ami provoca un avort dar nu dau nici un semn ca as avorta,nu stiu ce sa fac oare sa iau si celelalte pastile?parca mii frica,poate mor si nu stie nimeni de ce ajutatima nui nimeni care a incercat aceasta metoda de avort?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

salut (acum 12 ani)

alexxx_21kaf e id meu te rog intr pe mine vreu sa te intreb ceva inlegatura cu sarcina de 4 luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silva (acum 10 ani)

si eu sunt interesat de avortul la 4 luni...ma poate ajuta cineva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monik (acum 14 ani)

dupa un avort ,am vazut la ecograf o pata complet neagra ,s ar putea ca acea zona sa fie in urma avortului ,lipseste endometrul ,dr nu e prea vorbaret!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss (acum 13 ani)

am si eu o problema ....si eu sunt insarcinata in 4 luni ai putea sa imi spui si mie de unde esti si unde ai facut avortu daca mai stii sau daca stii unde as mai putea face. te tog ajuta-ma ca nu mai stiu unde sa mai caut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorinutza84 (acum 13 ani)

in timisoara...dar nu mai stiu cum se chiama medicul
dar daca mergi la un cabinet privat poate sunt de acord.
ca nu prea este legal

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

abb (acum 13 ani)

si eu am o problema la fel de grava eu am 5 luni si ceva si trebuie neaparat sa fac avort da nu stiu unde nu conteaza cat costa va rog sa ma ajute cineva id meu mada_scumpik_2006

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1500046033 (acum 6 ani)

buna, sunt gravida in 13 saptamani , din pacate nu pot pastra copilul . ma poti ajuta te rog ?sunt din bv

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1501681327 (acum 6 ani)

Buna. Cum ai putut face avort la 5 luni. Te rog ajuta-ma si pe mine. Te rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 11 ani)

Vai de mine...trebuie neaparat sa faceti avort, sa distrugeti darul dat de Dumnezeu ....inteleg cazurile in care trebuie efectuat un avort, gravida ac***a diferite pb de sanatate ce impiedica aducerea pe lume a unui copil sanatos, dar in ziua de azi cu atatea posibilitati de prevenire..Nu m-as ierta pt asa ceva, nu as dormi linistita pe perna mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 11 ani)

Vai de mine...trebuie neaparat sa faceti avort, sa distrugeti darul dat de Dumnezeu ....inteleg cazurile in care trebuie efectuat un avort, gravida ac***a diferite pb de sanatate ce impiedica aducerea pe lume a unui copil sanatos, dar in ziua de azi cu atatea posibilitati de prevenire..Nu m-as ierta pt asa ceva, nu as dormi linistita pe perna mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 11 ani)

Vai de mine...trebuie neaparat sa faceti avort, sa distrugeti darul dat de Dumnezeu ....inteleg cazurile in care trebuie efectuat un avort, gravida ac***a diferite pb de sanatate ce impiedica aducerea pe lume a unui copil sanatos, dar in ziua de azi cu atatea posibilitati de prevenire..Nu m-as ierta pt asa ceva, nu as dormi linistita pe perna mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Delia (acum 11 ani)

va rog ..sunt disperata , am nevoie de ajutor :( sunt constienta ca ceea ce vreau sa fac nu e bine , religios etic , moral si asa mai departe dar nu mai pot :( care cunoaste pe cineva care mi-ar face o intrerupere de sarcina la 5 luni ... va rog frumos , sunt constienta desi pana acum am fost ..inconstienta !! :( astept detalii pe [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yryna (acum 9 ani)

buna;; ai reusit k avortu? unde? cum? sunt interesata; lasa_mi nr de tel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bella (acum 11 ani)

Buna Sorina, si eu am ramas gravida si am acum 4 luni...poti sa-mi spui si mie unde si cum ai facut intrerupere ? Sunt foarte speriata ca nu o sa mai gasesc nici la clinici particulare doctori care sa ma ajute... :(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ali (acum 11 ani)

imi puteti spune cum ati procedat?in legatura cu avortul la 4-5 luni?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alyna (acum 11 ani)

ati facut avort pana la urma la 5 luni? cum este?? dureros tare?? unde?? va rog ajutati-ma....id meu lost_angel4all ....va rog spuneti-mi si mie...sunt disperata..:((:((((((....si kam kt costa? :(:(...astept .. va rog din suflet...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5