Ameteli lipsa de oxigen

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de DANIELA16977351 cu 15 ani in urma

Buna ziua! De cate ori fac sex sau culturism (nu de performanta) toata ziua ma simt prost, am ameteli mari ma simt obosit si mare lipsa de oxigen trebuie mareu sa trag tare aer in piept. Din ce cauza poate fi? Am facut EKG de "n" ori pe anul acesta si toate mi-au iesit bune plus o eco cardiaca acelasi lucru OK. Radiografie pulmonara am facut de 2 ori OK...
Inainte nu aveam aceste simptome ma simteam chiar foarte bine dupa sala... starea se agraveaza
pulsul il am mic de multe ori sub 60 cand nu fac miscare...
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Fa un control la neurologie,curios ca,cardiologul nu ti-a recomandat asa ceva.Este sigur cantitatea insuficienta de oxigen care ajunge la creer.Printre alte cauze,poate fi o spondiloza cervicala.Controlul cardiologic se face in paralel cu cel neurologic.La mine asa a fost.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florian Alex (acum 15 ani)

Ai simptome specifice pentru atacuri de panica. Poate o sa ti se para curios, dar citeste in literatura de specialitate si articolele despre aceasta boala. Asa au inceput si la mine manifestarile. Si am fost si la cardiolog si la endocrinolog... noroc ca am dat peste un cardiolog bun care m-a trimis la psihiatrie, am facut un tratament de cateva luni si acum mi-am revenit complet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei (acum 9 ani)

Atacul de panica ( sau orice afectiune psihica ) SE POT TRATA la psihologi , dar NU SE POT VINDECA de catre psihologi. Afectiunile psihice sunt de competenta DUHOVNICILOR, adevaratii DOCTORI AI SUFLETULUI . Cauta-ti un duhovnic bun si spune-i ca VREI SĂ TE VINDECE. Pt documentare, daca iti place studiul, citeste PSIHOTERAPIA ORTODOXA  scrisa de mitropolit Hierotheos Vlachos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FLORIN (acum 9 ani)

sigur este vorba de o palpare a arterelor vertebrale si a filetelor nervoase cervicale si toracale.de acolo apar simptomele de lipsa aer.si sa mai lase lumea atacurile de panica si psihiatrii....de 10 ani machinui cu aceste simptome identice cu ale tale....am mers pe mana medicilor....ma u umflat de pastille de atacuri de panica...era sa mor....dupa ce ca nu aveam aer ..mi au dat exact invers de ce aveam nevoie...nici una nici doua.....atac panica!!! sa vad pe cineva care nu poate sa respire...aha...ca nu intra n panica.......ce ziceti???halal medici...si mai mi au dat sa iau calciu la greu....sa nu lati ce va zic ei...sa vedeti osteofite pe urma....mai rau este!!!kinetoterapie si masaj mai imbunatateste starea.si in caz grav operatie pt decompresia nerv sau vase...o zi buna va doresc!!!ca pt mine de 10 ani doar ziua I buna! noptile....ehe....cosmaruri,sufocari,ambulante....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: