Alergiile

Alergii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Am incercat toate posibilitatile si tot nu pot sa scap de ia.astept o solutie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (14)

mariana32855197 (acum 16 ani)

eu am citit ceva ieri pe net ca la Baile Olanesti sunt niste izvoare naturale care vindeca aproape tot felul de alergii, tratamentul se face in statiune, daca vrei mai multe detalii intra pe google la formula AS o sa gasesti acolo un articol cu toate informatiile, titlul este ceva de genul izvoarele de la Baile Olanesti fac mununi daca nu gasesti voi posta pe forum articolul dar este cam mare. Bafta multa, si eu sunt alergica si stiu cum e.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

Buna,
Depinde cu ce fel de alergii te confrunti. Esti alergic la ceva anume? Cel mai bine este sa te adresezi unui cabinet medical de Alergologie-Imunologie. Exista tratamente care chiar dau rezultate si anume: vaccinuri care se fac primavara si toamna. Eu am urmat acest tratamemt timp de 2 ani iar acum nu mai am probleme. Obisnuisem sa ma tratez dupa ureche cu medicamente pt alergii si devenisem dependenta de ele. Efectele erau insa de scurta durata: trebuia sa iau pastilele zilnic.Acum nu mai am nevoie de nici un tratament medicamentos. Iti doresc sanatate!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Cum se fac testele alergige, unde si cum pot face o programare? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra218 (acum 16 ani)

Testele se pot face pe piele (conditia este sa fie pielea fara leziuni sau eruptie la momentul testarii si fara medicatie antialergica minim 3 zile inainte de testare), sau din sange (mult mai scumpe dar neinfluentate de medicatie sau conditia pielii.
Poti efectua o consultatie de alergologie si testele la Centrul medical Gral ( in incinta Sp Colentina- la demisolul cladirii Medicala A )-programari la tel 3178395- contracost sau cu bilet de trimitere de la medicul de familie.
.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

am 44 de ani si sunt alergica cam de 20 de ani. Puseurile alergice apar o data la 3-4 ani si se manifesta cu eruptii cutanate generalizate timp de 6-8 luni dupa care dispar. In tot acest timp iau antihistaminice si calciu! Acum sunt intr-o faza de apogeu a urticariei,a inceput din august, apare pe tot corpul, apar din cand in cand si edeme ale buzelor si ochilor! Cu toate ca tin regim alimentar, urticaria nu dispare! ce este de facut?ar trebui sa repet testele pt. alergeni , ar trebui sa fac alte analize?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Cand eram copil am avut si eu urticarii la capsuni, cacao, ca toti copiii. Acum 11 ani, insa am avut primul puseu masiv dev alergie, cand mi se umfla fata(gura, pleoape).De atunci ,sunt f sensibila, dar nu stiu la ce, banuies ca la anumite branzeturi(smantana) si la mezeluri. Acum sunt iar in mijlocul unui puseu alergic. Tin regim si voi vedea . Sanatate tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua ma numesc ioana si de cateva saptamani am o mancarime ce persista pe tot corpul in special spate,maini si picioare si as dori sa stiu daca este o posibila alergie sau este vorba despre altceva.mai trebuiee sa mentionez ca aceste mancarimi s-au intensificat dupa ce am fost la mare si am facut baie si plaja.va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

acu in an am aflat ca sunt alergica la praf si faina cand intru contact cu ele ma infund si nu pot respira de un an fac tratament cu singuler pastile si sprei flixonase ce fac mai continu sau ma opresc va rog ajutatima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Prima data m-am confruntat cu aparitia unor eczeme pe picioare, abdomen, fata si umflare a urechilor insotite de mancarimi.Am fost la urgente si mi s-au administrat perfuzii si mi s-au prescris ,,xyzal".Seara mi s-a umflat toata fata.Mi s-au facut si analizele la sange si nu se stie de la ce este.Va rog sa imi dati un raspuns cat mai urgent posibil! va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

boala iremediabila de care sufar de 3 ani;trebuie facut test de singe:alergeni respiratori si alimentari

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 21 de ani si sunt alergica de la varsta de 4 ani.In urma unor analize de sange obisnuite am mers la un alergolog si abia in urma cu 4 ani am inceput sa o si tratez..am rinita alergica astmatiforma(pt ca nu am tratat-o la timp) si de asemenea sunt alergica la ciocolata si cofeina... era foarte foarte greu, vara nici macar nu puteam iesi din casa. Acum, cu ajutorul medicamentelor pe care le iau pot spune ca imi este bine>Stiu ca nu voi scapa niciodata de aceste alergii dar medicamentele imi amelioreaza foarte mult starea.Sfatul meu este sa mergeti la alergolog si sa faceti testele necesare inaine de a fi tarziu..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am intepaturi la nivelul pielii care se transforma in mincarimi. Nu-mi apare nimic pe piele si mincarimile se accentueaza dupa momentul debutului.Simptomele dispar de la sine dupa 12h,1h.Am luat tratament antihistaminic dar fara rezultat.Simptomele se accentueaza in contact cu apa.Va rog sa-midati unsfat.va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna!
am descoperit ca sunt alergica acum doi ani cand am ramas insarcinata si urmez cu tratament recomandat de medicii spanioli care se numeste EBASTEL.nu pot spune ca nu au efect dar cred ca numi este de ajuns numai un medicament .As vrea sa stiu ce metoda este mai puternica pentru a elimina acesta stare de disconfort ce iti provoaca alergiile.ma intereseaza ce vaccin si cum se numeste pentru a-l putea face pentru ca urmeaza sa vin in romania peste doua saptamani.vreau sa stiu daca se elibereaza numai cu inscriptia medicului acest tip de vaccin?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin292129991 (acum 15 ani)

Incearca produsele GNLD.
Cauta-ma pe privat ( mail).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: