Exista vrun remediu?

Alcoolism
Intrebare postata de cristiana20133382 cu 14 ani in urma

Buna ziua,fratele meu are probleme cu alcoolul nu numai ca bea in fiecare zi dar devine si foarte agresiv uneori,am auzut ca ar exista un medicamant sub forma de ser sau pastila care se foloseste prin spitale si e foarte bun numai ca nu stiu cum se numeste si cum as putea face rost de denumirea lui.va rob frumos cine stie sau poate afla cum se numeste va rog sa mi raspundeti.o zi buna va doresc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

sah (acum 14 ani)

iti recomand sa incercati sa mergeti la un medic homeopat. Incercati tratamente mai soft ,mai ales pt ca ficatul trebuie sa fie deja deranjat, numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doru (acum 14 ani)

exista in farmaciile naturiste picaturi antialcool.Acestea se pun in mancarurile lichide(supe,ciorbe),daca nu vrei sa stie ca i le dai,sau daca este deacord sa le ia,atunci le ia cu putin lichid asa cum scrie pe sticluta.Mai exista un medicament, ANTALCOL,dar acesta nu se poate lua fara acordul medicului pentru ca ii creste tensiunea mult si apare riscul de a face infarct;poate sa moara daca are probleme de sanatate si tu nu stii!Incearca sa-i dai picaturi.Eu i-am dat tatalui meu (dar i le-am pus in bautura preferata(berea) si a inceput sa aiba diaree.Nu s-a lasat de tot dar a inceput sa bea incomparabil mai putin de frica ca nu mai putea iesi din casa din cauza diareei! Oricum,se vede clar progresul!Incearca si tu.Succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ottono (acum 14 ani)

sotul meu e alcolic devine foarte agresiv cand bea.e deajuns sa bea doar un pahar apoi nu se mai poate opri ,devine nelinistit nu poate dormi.daca adoarme putin si se trezeste e foarte foarte agresiv nu poti vb inaintea lui face fte urat.nu accepta ajutor .traesc cu o teama continua.nu se poate vb cu el.daca exista un medicament ce poate stopa pofta de alcol va rog ajutatima.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

livia (acum 14 ani)

si fratele meu bea si nu stiu ce sa-i dau sa lase bautura..nu e agresiv dar se distruge pe el.As vrea sa-mi dati o solutie,un sfat...ceva care sa ma ajute sa il fac sa nu mai bea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eli (acum 14 ani)

sotul meu consuma alcool mult in wekend devine agitat in somn bate din miini si din picioare vb in somn ce as putea sa ii dau va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: