ALCOOLUL – o problema pentru tine ?

Alcoolism
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Este foarte adevarat ca alcoolul da probleme.Inainte consumam zilnic alcool si faceam abuz,la oczii in cantitati mai mari.Eu nu am mai consumat alcool pentru o perioada de 1 an.Dupa aceasta perioada am inceput sa consum un pahar sau 2 pe zi numai la sfarsitul saptamanii,dar de atunci transpir foarte rau si am insomnii,iar dimineata stari de voma pentru o perioada de 30 secunde

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Simona356 (acum 16 ani)

Am avut aceiasi problema dar am rezolvat-o cu medicamente pentru detali e-mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Alcoolul este intradevar o problema.Mai ales ca tinerii au ales alcoolul ca o distractie.Ce e de facut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

eu...de 12 ani nu mai consum nici un fel de alcool...acum am devenit...ANTI-ALCOOLIC COMVINS...am avut niste probleme cu tensiunea....si BRUSC...m-am lasat....AM ALES VIATZA....e greu...daca reuseste cineva cum am facut eu....dupa 3 luni..intri intr-un sevraj puternic....dar...cu 3 pastile de ...NAPOTON...mi-a trecut....asa ca de atunci...NU am mai pus picatura de bautura alcoolica in gura...nici bere fara alcool...NIMIC...si..ma simt foarte bine....asta vroiam sa spun.....ca singurul tratament este ..VOINTA PROPRIE....EU ASA AM FACUT.....dar trebuie insuflata de cineva prin care a trecut...asa ca mine....
ok...atat vroiam sa spun...numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog sa imi spuneti si mie daca exista un tratament pt alcoolici,din pacate ambii parini sunt alcolici nu stiu cum sa ii ajut ca au ajuns intr-o stare totala de degradare.As vrea sa existe niste pastile ceva care sa ii ajute dar numai DUMNEZEU daca ii mai poate ajuta,avetigrija oameni buni nu va lasati pacaliti ca alcoolul va distruge viata si a celor din jurl vostru.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

am 24 de ani si timp de 9 ani am consumat heroina...timp de 6 luni nu mai consum acest drog dar in schimb am inceput sa beau in fiecare zi si cantitati destul de mari de alcool(tarie.daca nu beau simt nevoia sa ma droghez...asha k am scapat de una si am dat in alta....nu stiu ce sa ma fac intrucat am si hepatita c si nu am voie sa beau mai ales tarie:((imi poate da careva un sfat bun va rog:(((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ILoveOmnia (acum 14 ani)

Eu cand sunt deprimat nu beau... insa... am prieteni care asa reactioneaza. Ce pot face pentru a-i convinge ca nu asta este solutia?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Echipa SfatulMedicului.ro MEchipa SfatulMedicului.ro este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Cate persoane se confrunta cu aceasta problema, tar partea cea mai grava este ca nu constientizeaza ca au o problema, nu vad ca viata lor se invarte in jurul unei sticle de vin.

Curaj, forta, rabdare, indurare si pentru aceste persoane

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: