Vreau o solutie concreta!!!

Afectiunile pancreasului
Intrebare postata de gheorghe1964 cu 12 ani in urma

Buna ziua!dupa 2 saptamani in care urina era mai inchisa la culoare am facut icter(m-am ingalbenit) ,am fost operat clasic de colecist.pe iesirea din spital medicul a pus diagnosticul PROCES TUMORAL PANCREATIC CEFALIC .Dupa operatie meducul nu mi-a spus nimic despre o posibila tumora,cand am vazut diagnosticul l-am intrebat ce e de facut.Mi-a zis 2 variante:sa astept 6 luni sa vedem cum evolueaza boala sau sa merg la un RMN.am facut RMN-UL si in urma acestuia s-a constatat diagnosticul meu:-canal Wirsung dilatat pe intreaga sa lungine in special in regiunea istmului si regiunea cefalica pancreatica,iar ultima portiune pre amp**ara a coledocului apare de asemenea dilatata masurand un diametru transvers de 11mm cu ingustarea calibrului la nivelul ampulei.
-Ingrosare simetrica la nivelul ampulei Vater cu moderata dilatatie a calibrului coledocian pre amp**ar.
CE INSEAMNA ASTA?NECESITA INTERVENTIE CHIRURGICALA?EXISTA TRATAMENT PENTRU ACEST DIAGNOSTIC?CARE E DURATA MAXIMA DE SUPRAVIETUIRE A PACIENTULUI DIAGNOSTICAT CU ACEASTA BOALA?VA MULTUMESC ANTICIPAT!ASTEPT RASPUNS CAT MAI RAPID POSIBIL!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Ioana007 (acum 12 ani)

Stimate domn, pentru a primi un raspuns la intrebarile dvs. va recomand sa apelati la serviciile www.mediccenter.ro 0762.28.77.89

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gheorghe1964 (acum 12 ani)

buna ziua.va multumesc de recomandare.dar eu vreau totusi un raspuns din partea unui Doctor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CarmenG (acum 12 ani)

Incercati medicina cuantica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: