Dureri in partea stanga,varsaturi si greata raspuns medic

Afectiunile pancreasului Sindromul varsaturilor ciclice Greata varsaturi Varsaturi
Intrebare postata de fiore cu 12 ani in urma

Buna ziua,
Am si eu urmatoarea problema... De ceva timp ma confrunt cu urmatoarele simptome: sunt obosita, greata, varsaturi si mai ales dureri in partea stanga pe care uneori le simt ca niste arsuri in respectiva zona, imediat sub coaste. Ma simt extrem de obosita cand ma trezesc dimineata sa plec la serviciu.Nu imi plac mirosurile de parajeala si tot ceea ce inseamna parfum, miros tare...Pe fond de stress am aceleasi simptome. Daca mananc ...imi e greata si uneori si vomez. Pana ajung la un control poate ma puteti ajuta sau spune cu titlu informativ la ce sa ma astept ca ar putea fi . Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (18)

Sari (acum 12 ani)

Se poate sa se fi acumulat mult stres, in ultima perioada, si ca urmare, unele organe sa nu mai functioneze corect, chiar tu ai spus. Cauta sa iti rezolvi problema stresului, si atunci organele vor functiona corect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ar fi bine sa efectuati un consult la medicul de familie, pentru o examinare clinica si eventuale investigatii ( analize de sange, ecografie abdominala). varsaturile creeaza o stare de deshidratare, incercati sa o combateti prin tratament aniemetic (impotriva varsaturilor), consum de lichide fara continut solid (doar supe, sucuri de lamaie sau alte citrice); evitati lactatele in timpul perioadelor cu varsaturi, reluati alimentatia solida treptat, incepand cu produse usoare, apoi trecand la lactate de genul iaurturilor;

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiunile pancreasului.

marina (acum 12 ani)

am o durere in partea stanga sub coasta si in aceasi zona dar in spate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 10 ani)

as vrea si eu raspunsul la intrebarea mea...de obicei am dureri si arsuri foarte dezvoltate in partea stanga sub coasta dar imediat ce mananc ceva imi trece cateodata vomit din cauza asta???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

I G (acum 10 ani)

BUNA ZIUA!CE ATI AFLAT?FETITA MEA DE 13 ANI ARE AC.SIMPTOME.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lili (acum 10 ani)

Buna seara, am dureri in partea stanga sub coasta ,senzatie de voma si arsuri la stomac, la ce medic ma sfatuiti sa merg ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 10 ani)

La medicul de familie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela P (acum 10 ani)

Buna dimineata, sotul meu are dureri in partea stanga, sub coaste, se simte obosit si are o stare generala p***a. Va rog sa-mi spuneti cum se poate ameliora aceasta durere pana ajunge in tara si poate merge la medic. Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 10 ani)

Caută să pui ceva ulei presat la rece, să nu fie expus la frig locul respectiv, fără șocuri puternice la nivelul întregului corp, și caută alimente verzi, crude și nucă de cocos prospătă, inclusiv acel lapte.
Totodată să încerce să rememoereze momentul de cănd s-a declanșat suferința, poate a fost și ceva de natură psihică, să-și rezolve cu un psiholog acea problemă.
Multă sănătate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioan (acum 10 ani)

Ai aflat ce s-a intamplat? Ca simtomele astea le am si eu , balonari sub coaste stanga , se aud zgomote ciudate din partea aia , plus mai nou am ameteli

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lili25 (acum 9 ani)

Anxietate!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioan (acum 9 ani)

Lili 25 de unde le scoateti tata cu anxietatea voastra? Esti doctor? Asa spun toti colon iritabil sau anxietate , lasa oamenii sa se duca la controale .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Viorel (acum 9 ani)

Inclin sa cred ca este vorba despre anxietate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioan (acum 9 ani)

Anxietatea vine si pleaca , cand o durere este cronica si permanenta , nu e nici o anxietate stai linistit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioan (acum 9 ani)

Anxietatea vine si pleaca , cand o durere este cronica si permanenta , nu e nici o anxietate stai linistit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tzica10 (acum 9 ani)

Ai aflat ce ai? Eu zic sa iti iei o chitara sa te apuci de cantat:))))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristi (acum 9 ani)

Salutare Catalynoo,mai ai ceva noutati ,diagnostice ........? deoarece si eu ma aflu cumva in situatia ta. Daca ai ceva noutati te rog sa postezi aici.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristi (acum 9 ani)

Ceva noutati,ti-a pus cineva vreun diagnostic? esti depresiv cumva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: