Vezicule mici rosii pe limba si cerul gurii?

Afectiunile cavitatii bucale
Intrebare postata de MembruMobileApp150330210428348 cu 6 ani in urma

De cand am ramas insarcinata adica din iunie am inceput treptat sa am o sensibilitate la limba si cerul gurii. parca simt mici papule sau vezicule rosii si dureroase atunci cand mananc si caracterul durerii este de usturime si intepatura atat pe cerul gurii cat si pe limba. de asemenea la baza limbii si pe lateral dreapta se simt niste bubite rosii care uneori ma deranjeaza allteori nu.
la orl mi s-a efetuat o fibroscopie nazo laringiana si a zis ca nu am nimic si ca cel mai bine este sa consult un medic de patologie orala pt simptomele din cav bucala.
tot de vreo 3 sapt mi s-au marit un pic si ganglionii cervicali dreapta cu caracter inflamatoriu conform ecografiei.atunci cand au inceput sa se mareasca ma cam dureau, acum ma mai jeneaaza doar uneori numai ca nu s-au micsorat la loc.

puteti sa imi spuneti daca e ceva grav? de atata stres am si slabit in ultima perioada pt ca ma opresc din mancat din cauza usturimii.stiti cum il pot gasi pe dr Tovaru sau un alm demic bun de patologie orala care are disponibiitate?
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp150330210428348 (acum 6 ani)

citeste cineva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: