Sex dupa avort

Afectiuni uterine
Intrebare postata de sexyadela40 cu 13 ani in urma

Buna ziua. Am facut sex neptrojat la 3 zile dupa avort. In primele 3 zile am avut sangerari mici iar dupa contactul sexual nu am mai avut.Dupa 2 zile am facut sex din nou neprotejat si partenerul meu crede ca a scapat putin in mine.Mi am facut un test de sarcina dupa 2 zile de la ultimul contact si mi-a iesit negativ primele 5 minute iar dupa 10 a aparaut a 2a linie roz in ceata.Exista posibilitatea sa fiu insarcinata si ce sa-r putea face in cazu in care sunt insarcinata.Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (95)

iasmina (acum 13 ani)

ce sa faci ? faci avort nu? ce are ? doar e la moda ramai faci avort ramai faci iar avort ... !!!! sunteti penibileee!!!! unde e ma respectu de sine?? fataaa dute doamne iartama la farmacie ...dute la medicu tau si cerei sati dea anticonceptionale sau cumparati ma prezervative daca nuti doresti un copil!!!! sti ce este o femeie ce avorteaza ? nu cred ca are rost sa iti zic....doamne nuºmi vine sa cred ce vad a facut avort si nici na trecut 3 zile si sa si.... in ziua de azi ce usor e de zis am facut avort ....penibila esti !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sexyadela40 (acum 13 ani)

de ce nu imi dai un sfat? in loc sa ma critici? macar persoana de sus m-a ajutat intr-un fel sau altul. nu am vrut sa se intample asa ceva a fost pur si simplu o scapare.multumesc oricum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

love (acum 11 ani)

sti ce...cam naspa cuvinte laso mai moale nu mai critica atat ca se pot intampla multe ,oameni mai gresesc ..domnisoara perfectiune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adriana (acum 11 ani)

eu stau in italia si l-am facut aici.doctorul mi_a zis ca 15 zile dupa avort nu trebuie sa ai relatii. Dupa avort mi.au recomandat imediat pilula contraceptiva si mi.au dat tratament,insa mi-au spus in prima luna sa ma protejez oricum folosid prezervativul. e periculos sa ramai insarcinata iar dupa avort.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Bine spus, iasmina! iata de ce romania e tara nr 1 din lume la nr de avorturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

imi pare rau adela , dar prea mult nu am cum sa te ajut, ti-ai facut un rau mai mare decat iti imaginezi si doar medicul si Dumnezeu stiu dac iti vei dori sa ti sarcina de data asta cum o sa o duci la capt. ideea e ca dupa avort, ramai imediat insarcinata chiar si dupa cele 6 saptamani, medicul avea obligatia sa te previna si sa iti sugereze o forma de protectie , ma gandesc ca a facut-o si atunci nu te inteleg pe tine de ce nu ai aplicat-o. Du-te repede la medic .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelina_02 (acum 13 ani)

sexyadela40.......pana si nik-ul ales de tine te reprezinta, dar asta are mai putina relevanta, ai reusit sa vezi filmuletul recomandat de kasho?????????????????????eu la minutul 7,15 sec. am renuntat.Sfatul meu PREZERVATIV, ANTICONCEPTIONALE sau STERILET. Viziteaza medicul!!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ema (acum 13 ani)

Eu zic sa iti legi trompele. Fara suparare. Este un sfat sincer. Astfel nu vei mai avea probleme (este evident ca nu esti in stare sa folosesti vreo metoda contraceptiva), si nici copii (nedoriti).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Mergi inapoi la medic si vezi ce iti spune, asta in cazul in care nu te va da afara din cabinet (eu asa as face).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

P.S: DE CE NU AI LUAT ESCAPELLE, daca tot ai facut p***aa imensa?!!! (a propos, nu poti spune ca "a fost o scapare" ca ai facut sex de 2 ori neprotejat la cateva zile dupa un avort. Dupa asa ceva ar fi trebuit sa folosesti 15 metode contraceptive laolalta, nicidecum niciuna. Deci tu de fapt nu vrei sa folosesti alta metoda contraceptiva decat total ineficientul p***atus interruptus si avortul...)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgia (acum 13 ani)

Sunteti rele fetelor vi s-a cerut un sfat si nu e cazul sa faceti atita critica indiferent ca aceasta fata a gresit in definitiv este viata ei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kasho1 (acum 13 ani)

georgia , scuz-ma sfatul tau ar trebui sa fie ptr adela

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kasho1 (acum 13 ani)

adela, ai fost la medic? ce ti-a spus?
Lectie crunta ai primit datorita iresponsabilitatii : de acum prezervativul........... si in somn !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mikaela84 (acum 13 ani)

sincer eu iti spun sa schimbi barbatul.un om care nu te respecta si nu are grija de tine cand ai o problema nu e om.deci prin urmare daca tu ai facut avort si prietenul a vrut sex atunci eu las arunca la gunoi pt k se gandeste doar la el se vede k se iubeste doar pe el si putin ai pasa de cel de langa el iti spun k am trecut si eu prin asa ceva si mam desteptat cand aveam un copil dar totusi am ales sa scap de el pt k nu il interesa de noi asa k in momentul de fata mam recasatorit cu un om de nota 20 abia am nascut o fetita care are 1 luna in momentul de fata si sotul meu nu mia cerut sex stiind k imi face rau si are grija de mine k de un bibelou de asta iti spun k sunt oameni si oameni.multa sanatate si ai mai multa grija pe viitor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miki (acum 13 ani)

parerea mea este sa te duci imediat la medic si sa ai grija tu k pe altii doare in.............................

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela (acum 13 ani)

zic sa te duci la doctor dar pe viitor ai grija si te rog schimba tio partenerul meriti ceva mai bun dar fata ai grija si de tine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dy_dydy (acum 13 ani)

in primul rand ca 40 d zile nu ai voie d contact sexual dupa avort.dar daca tot ai facut-o eu cred ca deja nu va respectati sau poate nu aveti educatia sexuala necesara.oricum e vorba d respect pt persoana ta si apoi sa ii ceri si lui acelasi lucru.daca nu merge da-i papucii fata.decat asa mai bn sg.dar macar arata ca te respecti p tine ca apoi sa te respecte si cel d langa tine.nu numai ca poti ramane insarcinata,dar se si pot complica lucrurile printr-o infectie d care scapi f greu poate.ai grija c faci cu sanatatea si corpul tau p viitor!!!!!!111nu ai tu grija nu are nimeni mai bn ca tine.pupik si mai cere sfatul unui medic ginecolog in legatura cu contraceptia si viata sexuala..........asa pt tine!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dy_dydy (acum 13 ani)

am uitata sa-ti zic dar exista si "pilula d a doua zi"in cazul in care se fac si erori d calcul sau cum ii zici tu ca a scapat ceva in tine.cam scumpa ,dar distractia si neatentia costa..........dar decat inca o trauma p viata{adica alt avort}........mai bine pilula d a doua zi.intreaba la farmacie d pastila asta........d fapt ele sunt 2 dar asa e denumirea in termeni mai putin medicali.oricum farmacista stie despre c e vorba daca intrebi.bafta si vezi c faci....!!!!!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vidia (acum 13 ani)

draga ,in primul rand nu ai voie sa faci sex 40 de zile te poti imbolnavi si foarte grav ,asteapta sa treaca perioada si dupa ai tot timpul,trebuie sa lasi uterul sa se refaca.Icearca sa iri anticonceltionale nu de capul tau ,consulta un medic ,spune-i ce vrei si el ,in urma unui control i-ti prescrie pilulele,nu te lasa in baza barbatului ,el nu stie cat de riscant e

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tanta (acum 13 ani)

si mie mi sa antamlat la fel.am facut avort si numai dupa 4,5 zile mam culcat cu sotul meu.dar ma protejat.nu am ramas gravida.si nu am facuto de placere.daca nu ma culc cu el face scandal.am un copil o casa .nu pot sa divortez pt asta.miam pus sterilet si totul e ok.se poarta ok cu mine.dar cand e vb de sex ,nu mai discuta.cand e sex e de toate cand nu e sex nui nimic.astis barbatii/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5