Ovar lipit de uter?

Afectiuni uterine
Intrebare postata de membru246991 cu un an in urma

Bună seara, am o durere inghinala partea stânga după un control ginecologic mi sa spus ca ovarul stâng e lipit de uter. Am avut antiinflamator timp de o luna, Atrican 4 zile și duphaston 10 zile pe luna timp de 6 luni. Dar durerea nu a încetat, iar acum a devenit și usturătoare. Un sfat va rog!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Roxana (acum un an)

Bună, aceeași pb o am și eu, ma ustura și spatele și ovarul drept. La ecografie la fel mi s a spus ca ovarul e aderent uterului....Ati mai făcut ceva investigatii în acest sens?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doinita (acum un an)

Bună, din cauza răcelilor, infecțiilor ovarul se inflamează și se lipește de uter dar după ce acestea sunt tratate el revine la locul sau. Ginecologul la care mergeam ma trata greșit și am făcut tratamente aiurea, am schimbat medicul și în urma unui Rmn s-a dovedit ca nu am nimic. A fost o infecție care a trecut!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana (acum un an)

Doinita, tu ce simptome aveai mai exact?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doinita (acum un an)

Bună, simțeam o durere inghinala partea stânga nu ma durea toată partea mai exact cât un ou atât era durerea. De multe ori ma durea constant ale ori îmi dădea doar niște impulsuri și aveam și stări de greata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana (acum un an)

Pe mine ma doare și lombar, lateral dreapta și către inghinal și simt uneori ca o arsura. Oare ce tratament te a ajutat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doinita (acum un an)

Uneori simțeam și eu o arsura. Am avut intravenos cefort, gentamicina și ketonal. Dar ginecologu nu ți-a dat tratament?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana (acum un an)

Nu nu mi a dat nimic tratament. Am fct doar papanicolau și markerii tumorali ptr cancer ovarian ambele ieșind ok! Acum voi merge și la alt dr sa vad o alta părere. Ciudat este faptul ca acum 5 ani am născut, naștere naturala cu un travaliu destul de lung, dar atunci nu a obs nimeni în urma ecografiilor. Ma gandesc sa nu se fi întâmplat atunci la nastere ceva...cu ovarul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: