Fir neresorbabil histerectomie totala pe cale vaginala

Afectiuni uterine
Intrebare postata de anelia1 cu 10 ani in urma

In urma cu aproape 6 ani am facut histerectomie totala pe cale vaginala.Dupa 4 luni mi-a aparut in vagin nodul unui fir neresorbabil care ma deranja si ducandu-ma la alt medic decat cel care m-a ioperat (era la Bucuresti) apucand de nod s-a taiat dupa cateva zile m-am dus din nou pt ca ma intepa si a mai taiat un pic din el.Cu timpul s-a retras dar ma inteapa cateodata cand faceam efort mai mult si apare si cate o mica pata cu urme de sange, cateodata suportabil In fiecare an am fost la Bucuresti la medicul care m-a operat si de fiecare data insista sa slabesc ca se rezolva- nu o sa ma mai deranjeze(am 1,72 cm si 90 kg) . M-am ingrasat dupa operatie munca de birou si gusa polinodulara descoperita dupa operatie.
Problema e ca in urma unei munci usoare in gradina(cules de iarba prin aplecare de la mijloc) la cateva ore cand m-am asezat pe scaun am simtit o durere puternica ca si cum m-ar fi durut ovarele si coloana in dreptul L1-L2 durere care nu m-a lasat sa dorm noaptea si care persista si azi neputind sa ma scol , sa ma intorc din pat sa stau in sezut decat cu foarte mari dureri si eforturi
Simt ca durerea din coloana cu cea din abdomen sunt in legatura
As vrea sa stiu cu ce aparat as putea exact vedea unde e firul si daca se poate scoate(am inteles ca la niciun fel de ecograf nu se vede)
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Angelica (acum 10 ani)

Eu cred ca durerea ta este de la coloana si radiaza in abdomen, nu are legatura cu firul despre care spui, fa investigatii la coloana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anelia1 (acum 10 ani)

Nu am probleme si la coloana dar e clar ca durerea e de undeva din abdomenul inferior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

COCA (acum 10 ani)

PRIN HISTEROSCOPIE SE POATE VEDEA SI SCOATE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

PopaM (acum un an)

Vă rog să îmi spuneți dacă ați pățit așa și dvs și dacă ați reușit prin histeroscopie. Mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

PopaM (acum un an)

Și eu am cam aceeași problema. Dvs.ati rezolvat-o până la urmă?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RC (acum un an)

Aceeași problema, nu e spuneți că rog daca ați rezolvat?! Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RC (acum un an)

Aceeași problema, nu e spuneți că rog daca ați rezolvat?! Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: