Operatia de polipi

Afectiuni respiratorii la copii Polipi de col uterin
Intrebare postata de adela113 cu 14 ani in urma

Am o fetita de 5 ani si 6 luni. In iunie face operatie de polipi. Poate sa-mi spuna cineva daca este sau nu indicat sa mearga la mare dupa aceea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

raluca (acum 14 ani)

Buna adela113,

Ti-ai operat fetita de polipi? Cum a decurs operatia, se simte bine acum?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana276136708 (acum 14 ani)

Buna adela113 ,dupa cate am citit se pare ca ai operat fetita de polipi....spune-mi te rog cum se simte...fetita mea nu se simte deloc bine dupa operatie,si-a schimbat vocea,respira greu noaptea si sunt disperata ca nu stiu ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 13 ani)

am un baietel de 10 luni,doctorul zice ca are polipi si trebuie operat. nu stiu ce sa fac ,nu sforaie dar nu doarme linistit. ce ma sfatuit???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carmen (acum 12 ani)

Eu am operat fetita de 8 ani acum o saptamana de polipi si amigdale si mi se pare ca nu mai are forta in voce cand vorbeste,oricum are vocea schimbata si ma intreb daca asa o sa-i ramana.Am cautat raspunsuri vis-a-vis de asta si nu am gasit nimic,poate imi va raspunde medicul,cine stie.in rest sunt fericita ca am scapat de o grija,noaptea era teroare,respira f greu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirela (acum 12 ani)

Buna mamici...si noi ne-am operat de polipi pe 5 ian 2011.Operatia e foarte simpla, se face cu preanestezie(adica ii pune 2ml in nasuc),iar apoi anestezie cu mascuta...deci netraumatizant pentru copil.Ne-am operat la Gr. Alexandrescu la dna doctor Iorgulescu.Dupa operatie ne-a durut gatuletul vreo jumatate de ora mai rau si vreo zi,doua acceptabil (4 anisori si 5 luni).Ca pret 3 mil la doctor si 1 mil la anestezist. Curaj mamici si multa sanatate .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 8 ani)

Buna mamici, trebuie sa mergem in curand la operatia de polipi cu baietelul meu de 3ani jumate si ma cam strange in spate. Imi puteti spune cat va costat interventia? Nu stiu cat se da, cat mai merge? O zi buna va doresc ast raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: