Urechea dreapta raspuns medic

Afectiuni ale urechii
Intrebare postata de miluza cu 14 ani in urma

Doamna doctor,asta vara am facut un control la urechea dreapta,la care ma deranja,ma lua cite un cìrcel si trebuie sa o masez incet ca sami treaca,am fost controlata,dar urechea mea este curata,nu am ceara asa mi sa zis? la care domnul doctor mia zis daca am avut probleme cu stomacul,am avut ceva dureri,dar mia trecut,am luat ceva pastile,dar nu mia trecut,si acum persista durerea ca un circel,simt cìrcelul in afara urechi,nu in interior,am bagat de seama cind stau ''n curent ma deranjeaza,ce ma sfatuiti,aici in italia e foarte greu sa ei o programare la un doctor,dureaza luni de zile?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr. Dermato MDr. Dermato este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Afectiunile urechii externe (partea din exterior a urechii) sunt pendinde de otorinolaringologie (ORL), motiv pentru care sfatul meu este sa va adresati unui medic specialist ORL sau pe un topic despre ORL, pe acest forum, cum ar fi //sfatulmedicului.ro/comunitate/afectiuni-ale-urechii_369
Va doresc multa sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni ale urechii.

adela (acum 14 ani)

am avut o racela la plamani cred ca am tratat-o,dar dupa aceea am zburat cu avionul si nu am mai auzit cu urechea draepta,ce credeti ca este din cauza presiunii,sau rvreo raceala si dupa cate zile ar trebui sa imi treaca.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

negrea gabriel (acum 14 ani)

sunt adult,dar de cind am fost copil am avut probleme cu ambele urechi,care au fost tratate de cite ori a fost nevoie.undeva pe la virsta de 20 de ani,am constatat ca imi scade auzul.la virsta de 30 de ani am hotarit in urma sfatului doctorului sa fac o operatie la urechiea dreapta de refacere a timpanului.timp de 3-4 ani a fost bine, dupa care auzul a inceput sa scada iar,am crezut ca urechea sa infundat cu clei,si cumparat un sprei de urechi.de atunci am incercat mai multe tratamente cu antuibiotice dar fara rezultat.mentionez urechea imi supureaza de 1an de zile cu toate antibioticele prescrise de medic.astept un sfat competent.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stancu iulian (acum 14 ani)

am avut dureri la urechea dreapta dupa care mi sa infundat am fost la medic si mia gasit dop,,,si un fel de ciperca...mia facut spalaturi in ureche ..si mia dat tratament ...picaturi,unguent,si un antiinflamator flamoxim...dar o simnt tot infundata, spunetim va rog ce se intimpla..ma deranjeaza ca nu prea aud ...??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: