O fi oare anevrism cerebral?
Multa sanatate.
Un neurolog va sti sa conduca corect toate investigatiile.
Iti doresc sanate!
Aceleasi simptome. Ameteala, amortirea mainii, dificultati in vorbire... Am fost la urgente nici macar nu s-au obosit sa faca verificari suplimentare: mi-au dat rpd un diagnostic: Atac de panica + o reteta si m-au trimis acasa.
In plus mai am si fasciculatii musculare.
Nu stiu ce e cu doctorii astia... ma duc azi iara la neurolog sa-i explic tot ce am patit, poate ma trimite sa fac si eu un EEG sau EMG.
Oricum e de speriat acest atac cerebral. Vreau sa zic ca am citit ce inseamna "accident iscemic tranzitor" parca eu am scris simptomele de acolo...
Sanatate
Asa este, "totul e sa gasesti si oameni de omenie"....dar pana ii gasesti pe aia, poti sa mori intre timp, pentru ca sunt rari......
Si eu am probleme cu durerile de cap, foarte mari, azi de exemplu m-a durut asa tare incat credeam ca lesin pe strada.
Totul a inceput acum 3 ani, au aparut brusc si nu m-au mai lasat.Din cate imi amintesc, atunci am avut un fel de criza in care pentru aprox 1 minut am vazut negru in fata ochilor(similar cu pierderea vederii) apoi mi-a fost rau, ma simteam ametita,slabita si mi-am revenit destul de greu dar durerile nu au mai cedat.Oare ar putea fi anevrism cerebral? Eu mi-am facut CT cerebral si neurologul mi-a zis ca nu e nimic suspect,anevrismul cerebral se vede pe un simplu CT sau trebuie angiografie, RMN?
La mine durerea e la ceafa, imi intepeneste si gatul si e foarte dureros(am facut radiografie cervicala dar a iesit ok), am si sensibilitate la lumina, dureri de ochi cand ii misc.
Cateodata vorbesc greu, aproape incoerent si mai am si un job care imi solicita vorbirea foarte mult.
La medici nu am gasit un raspuns inca, toti au acelasi bla bla cand aud de dureri de cap, ca vezi dom''''le toata lumea are dureri de cap si tre'''' sa te obisnuiesti cu ele, si eu nu ma astept de la ei sa faca lucruri supraomenesti insa nici macar nu se obosesc sa-ti dea sa faci niste controale mai amanuntite, asta ma deranjeaza foarte mult, muncesti ani intregi, le platesti asigurare luna de luna din munca ta si cand ai o data la cativa ani o problema de sanatate si ar trebui sa ai parte de putina atentie te trezesti ca nu stiu cum sa te expedieze mai repede.
Daca mai are cineva simptome asemanatoare putem vorbi pe idul marinetilaura, yahoo
?
?
?
va rog astept un raspuns urgent
?
?
Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie,
ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.
Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare,
informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.
SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel.
Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.


Urmareste Sfatul Medicului
Aboneaza-te la Newsletter