nestle lapte nan 2
copilul meu are 12 ani si nu a schimbat decat 8 dinti ce se intampla [continuare]
Buna ziua! Baieteleul meu are 3 ani si 9 luni. Nu stiu de ce nu i-a crescut incisivul superior stang,cel de langa canin. Spuneti-mi va rog daca este o preoblema majora si care este cauza. Va multumesc anicipat! [continuare]
Cat timp dureaza de la caderea dintelui de lapte,pana la aparitia celui definitiv
Buna ziua.Ma numesc Loredana si am o fetita de 6 ani si 4 luni,careia i-au cazut 3 dintisori(incisivii centrali si unul lateral,superori),acum 3 luni si nu i-au mai aparut ceilalti.Tin sa precizez ca au fost extrasi la stomatolog,iar incisivii centrali inferiori au aparut dupa 1luna,atunci cand i-am extras.Este vreo problema ca nu i-au aparut?Cat mai trebuie sa asteptam?La incisivul lateral superior s-a lovit si in urma loviturii a trebuit sa-l scoatem si pe acela,dar au fost toti 3 scosi in acelasi timp.as dori un raspuns.Multumesc anticipat! [continuare]
as vrea sa stiu daca este recomandat consumul laptelui de capra pe timpul sarcinii? [continuare]
este bun sucul noni ptr diabet.glicemia mea este 124 dupa ce am mancat?va multumesc. [continuare]
Buna ziua .Fetita mea de 1 an si 3 luni i-a iesit dintisorul de jos stramb.Se poate face ceva la aceasta varsta sau trebuie sa astept pana ii ies toti dintisorii?? [continuare]
Buna ziua. Baietelul meu de 3 ani si 8 luni are o pata mica pe un dinte, iar dintele are un aspect parca ciobit. Dar nu e ciobit!!! De fapt, cred ca e carie. Pe incisivul superior. Ne spalam pe dinti cel putin o data pe zi. Cateodata de doua ori. Ce imi recomandati??? Rog raspunsuri de la cei care au avut problema asta. Multumesc. [continuare]
Am o fetita de un 1 si nu vrea sa manance lapte ?
Ce ar trebui sa fac de mancat mannca dar foarte putin ... Ma ingrijoreaza faptul ca este cam slabuta [continuare]


Urmareste Sfatul Medicului
Aboneaza-te la Newsletter