Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

ejaculare in vagin

am avut un cantact neprotejat acum vreun an.at am observat dar mi sa parut normal ca are foarte mult lichid alb-transaparent in vagin si multa "branza". inainte mirosea urat dar dupa ce am luat eritromicina pentru gat a trecut. am fost la medic si a zis ca nui decat o simpla iritatie,dar penisul e mai rosu,iar cand iau antibiotic e si mai rosu si se formeaza braza,ceea ce normal nu exista. inainte de ejaculare iasa o substanta alba,ff alunecoasa,iar sperma mi se pare a fi mai galbena.am facut tpha si vdrl si au iesit negative ambele la un interval de 30 de zile. am citit pe sitte alte cazuri dar nici unul de baiat si am zis ca poate ma puteti ajuta mai mult decat doctorii locali. [continuare]

Comunitate medicala

Menstruatia

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Ciclul menstrual

Buna! Tin sa va spun ca sunt virgina. Am facut ceva jocuri cu iubitul meu in care el m-a penetrat cu degetul iar cu penisul si degetul ma mai stimula in zona clitorisului, deci nu a fost practic niki o penetrare. Niki nu a ejaculat in zona aceea. Dar ma gandesc la acea picatura care se spune ca ar contine si ea spermatozoizi, sa o fi luat putin pe deget si apoi penetrandu-ma cu el sa mi-o fi introdus in vagin. Totusi dupa o zi de la aceasta mi-a venit ciclul normal. Dar acum la a 2-a menstruatie imi intarzie, si ma tot gandesc daca poate fi ceva din cauza aia. M-am si stresat mult. Intre menstruatii nu a mai avut loc niki un contact sexual. mi-ati putea spune daca are rost sa-mi fac griji? [continuare]

Comunitate medicala

Speriata!!

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Boli genitale feminine

acum o saptamana am avut un contact sexual , nu contactul propriu-zis cu penetrare. A incercat sa ma penetreze dar nu a reusit...fiindca ma doarea f tare ....si am renuntat(am omis ceva el nu avea prezervativ) si apoi mi a doar degetul. o intrb care ma macina de vreo saptamana: pot ramane insarcinata numai din atat?? adika fara penetrare si fara sa fi ejaculat in mine..?poti ramane insarcinata si dak ar ejacula in apropierea vaginului?? si tot de vreo sapt mi s au inatarit ovarele , mi a crescut burta , ma doare spatele , mananc des....poate sa fie vb de o sarcina???sau poate fi vb de o constipatie?? [continuare]

Comunitate medicala

Intarziere

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Ciclul menstrual

Buna ziua. Mi-a intarziat menstra 14 zile si ma cam ingrijorez pt ca desi iubitul meu nu ejaculeaza in mine stiu ca lichidul preejaculator contine si el o cantitate mai mica de spermatozoizi. As vrea sa stiu care sunt sansele sa fi ramas insarcinata. In timpul actului sexual la inceput nu folosim prezervativul si il pune mai tarziu ca sa ejaculeze in el, dar mentionez ca o face intotdeauna in afara vaginului. Am luat 3 luni anticonceptionale Dessorelle pt a ma proteja si pt a mi se regla menstra, dar toate in urma indicatiei medicului; am renuntat la pastilute si nu stiu daca am facut bine. Acum nu stiu ce anume sa fac si as vrea sa primesc un sfat. Va multumesc anticipat! [continuare]

Acum 2 ani mi-au aparut niste pete mici pe penis,am fost la medic cu prietena mea si in urma analizelor facute de ea s-a depistat o infectie cu candida,dupa care am urmat tratamentul dat.Anul trecut in luna mai,mi-au aparut din nou niste pete rosii cu senzatie de usturime si arsuri la urinare,de data asta am fost si am facut eu analizele,rezultatul fiind: Chlamydia:slab pozitiv,dupa ce am urmat tratamentul dat am mers si am repetat analizele si au iesit negative.La putin timp dupa,a facut si prietena mea un set de analize iar diagnosticul a fost Vaginita cu E.Coli.Am urmat si acest tratament care ni s-a prescris.Cand lumea imi era mai draga...adica zilele astea...mi-au aparut iarasi niste pete foarte mici rosii...niste scurgeri urat mirositoare...cand decalotez preputul se "deslipeste" destul de greu si cu un oare care disconfort...uneori senzatii de arsuri la urinare(de obicei dupa ejaculare)...mai am un pic si cred k o sa inebunesc...ma astept la ce e mai rau...As vrea sa stiu... [continuare]

Buna ziua, am ajuns si eu aici cu o rugaminte pana ajung la medicul urolog saptamana care vine. Problema mea este ca am avut un contact sexual cu o femeie "usoara" care a fost cu prezervativ dar am avut marele ghinion sa se sparga:((, eu nu am ejaculat si cand am simtit am retras rapid penisul, dar din pacate cred ca sa produs contactul intre varf si interiorul vaginului. Dupa contact am simtit un miros neplacut care venea din vagin:(. Acest lucru sa intamplat acum 1 saptamana si dupa 4 zile aprox am inceput sa simt mici mancarimi, arsuri uneori la urinare alteori fara sa urinez, la penis am daca pot zice umpic de roseata dar problema este ca se simte un miros neplacut chiar asemanator cu cel de la acea femeie, la acestea se mai adauga si mici usturimi anale aparute ieri dupa un dus. Sunt convins ca am luat ceva infectie si speriat de-a binelea cu gandul la nu stiu ce boli. Imi voi face peste 1 luna un test pentru Hepatita B, C Sifilis si HIV, iar la urolog sper sa indentific... [continuare]

Buna ziua. Am o problema de ceva timp.Am 27 de ani. Nu stiu cum se intampla ca dupa ce am iesit din spital ( am suferit un accident si am stat internat ) nu prea imi mai pot controla ejacularea. Cat am stat in spital am avut “sonda” si in primele zile dupa iesirea din spital la contactu sexual ma durea ingrozitor penisul.. si…am ejaculat in primele 10 secunde de la intrarea penisuli in vagin.. Si de ceva timp.. nu stiu ce sa mai fac. Este ceva de facut ? Si tin sa precizez ca pana sa ajung la spital pana ejaculam..treceau 2 ore..Si ma mir cum mi-se poate intampla asa ceva…Care sunt motivele? Pot face ceva sa rezolv aceasta problema ? Este medic care poate sa ma ajunte ? [continuare]

Comunitate medicala

Este oare insarcinata?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Acum 2 saptamani am facut petting cu prietena mea , metoda de contraceptie a fost prezervativul. Dupa ejaculare prezervativul a cazut in zona vaginului , si amandoi ne-am dat seama la aproximativ 2 minute dupa ce acesta a cazut de pe penis. Dupa ce am observat acest lucru , am aruncat prezervativul si am continuat , problema este ca penisul a mai atins din cand in cand vulva prietenei mele. Exista sanse ca ea sa ramana insarcinata? Vreau sa precizez ca ea este virgina si ca de aproximativ o saptamana ea manifesta greturi si nervozitate. [continuare]

Buna seara, am si eu o problema :( Acum 2 luni, eu și prietenul meu ne-am jucat puțin prin pat. Mentionez ca Eu aveam chilotii pe mine. Dupa aceea mi-a venit ciclul Aprox normal - 21 de zile ( mie de obicei imi vine la 24 dar cateodata variază) m-a tinut 4 zile, iar in prima zi de menstruatie am facut acelasi lucru cu prietenul meu ( aveam chiloti si absorbant always mare). Luna aceasta( calculat cu 24 de zile) ar fi trebuit sa iti vina ciclu acum 3-4 zile si am simptome adica mă doare burta jos si așa dar nu imi vine... Se poate ca poate sa fi racit pt ca am fost la strand destul de des spatamanile acestea, apa fiind rece. Se poate sa fiu însărcinată? Adica prietenul meu daca a ejaculat pe chiloti se poate sa ajunga cumva in vaginul meu? sunt destul de ingrijorata. ( nu sunt virgina) Si va rog sa nu faceti misto sau sa luati in ras asta... [continuare]

s-a intamplat ca in timpul actului sexual sa alunece prezervativul iar iubitul meu sa ejaculeze in interiorul vaginului fara sa isi dea seama.la nici o ora distanta am luat Postinor 2.in urma cu 3 sapt am mai luat o data din cauza unei mici nesigurante insa de data asta a fost ceva concret.as vrea sa stiu daca pastila isi poate face efectul avand in vedere ca e a doua oara intr-un timp atat de scurt.stiu ca poate afecta multe dar in moment de disperare asa am procedat .iubitul meu ar fi fost de acord sa pastrez eventuala sarcina insa, cu o luna in urma am descoperit prin analiza la sange VDRL ca am anticorpi Treponema Pallidum, deci , un alt motiv pt care am ales mai bine sa iau pilula in speranta ca poate isi face efectul.daca pilula nu isi face efectul prin analiza mai complexa a sangelui,FTA se vede o eventuala sarcina.as vrea sa stiu asta pt ca mama mea nu stie ca mi''am inceput viata sexuala si la analize merg cu ea si la fel si rezultatul il va vedea.astept un rasp cat mai... [continuare]

Comunitate medicala

Ajutooor !

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sex si probleme sexuale

Buna ziua ! Am 20 de ani si Ieri mi-am inceput viata sexuală. In timpul actului sexual s-a rupt prezervativul de la jumătate! Prietenul meu nu a ejaculat! Am schimbat prezervativul si am continuat! Am niste nelamuriri si va rog frumos sa ma ajutati! 1. Nu mi-a curs sânge si m-a durut foarte putin .... 2. Azi dimineata cand m-am trezit ma durea foarte tare vaginul, urinez foarte des si ma inteapa ovarele foarte tare.... E primul meu contact sexual! Am 20 de ani si mereu mi-a întârziat menstruatia! De exemplu mi- venit in luna Martie apoi am avut tocmai in August ! Din August nu mi-a mai venit si suntem in Noiembrie ! Am mai avut dureri de ovare dar nu ca cel de astăzi ! Ma repet, viata sexuală mi-am inceput-o ieri ! Iar intrzierile menstruale le aveam mereu ! Ma dor si ma inteapa ovarele ingrozitor! La un ginecolog nu am ajuns deoarece nu sunt in romania si nu am posibilitatea! Prietena mea zice ca e posibil sa fiu însărcinată , deși nu cred pentru ca prietenul meu nu a... [continuare]

Comunitate medicala

Se poate?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

Daca prietenul meu dupa ce a ejaculat mi-a atins organele pot ramane insarcinata? Sunt virgina si nicidecum penisul lui nu a ajuns la vagin, dar de frica am luat si pastila de a doua zi.Va rog din suflet sa imi raspunde-ti! [continuare]

Comunitate medicala

Escapelle?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

Prietenul meu dupa ce a ejaculat mi-a atins organele. Sunt virgina si nicidecum penisul lui nu a ajuns la vagin, dar de frica am luat si pastila de a doua zi...din nestiinta:), pentru ca am inteles apoi, ca nu se poate intampla nimic. Mi-a venit si acea sangerare dubioasa dupa cinci zile...dar are cam 5 zile,desi e in cantitati foarte foarte mici. E ceva normal...? [continuare]

Comunitate medicala

Ajutor

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sex si probleme sexuale

Buna seara, aseara am intretinut relatii sexuale cu partenera mea si, inainte de ejaculare, am scos penisul din vaginul ei, am ejaculat, dupa care am reintrodus penisul si am continuat inca un minut-2 actul sexual. Care sunt sansele ca ea sa ramana insarcinata avand in vedere ca ejacularea mea a fost extravaginala? Credeti ca e cazul sa ia pilula de a 2-a zi? Va multumesc! [continuare]

Comunitate medicala

Secretie maronie

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

Am o nedumerire... Aseara m-am intalnit cu prietenul meu si el mi-a introdus degetul in vagin dar fara ca el sa ejaculeze su sa isi atinga penisul. Ciudat e ca astazi am avut o secretie maronie,cateva picaturi. Mentionez ca sunt virgina, din punct de vedere anatomic si ca nu sunt nicidecum la ovulatie:) (poate am dat prea multe detalii,dar nadajduiesc sa ma ajute cineva) [continuare]

Comunitate medicala

Mai e nevoie????

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

Daca prietenul meu dupa ce a ejaculat mi-a atins organele pot ramane insarcinata? Sunt virgina si nicidecum penisul lui nu a ajuns la vagin, dar de frica am luat si pastila de a doua zi.Va rog din suflet sa imi raspunde-ti! Mi-a venit si acea sangerare dubioasa dupa cinci zile. Mai e nevoie nevoie de un test de sarcina..caci eu inca traiesc cu frica! P.S:cele mai multe sfaturi zic ca nu,ca nici nu a existat contact sexual,ca degeaba am luat si pastila aia. [continuare]

Comunitate medicala

E normal?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

Sunt in prima luna de AC respectiv pauza de 7 zile si mi-a venit presupusa menstruatie dar destul de putina si m-a tinut doar trei zile. Tin sa mentionez ca am luat si Escapelle deoarece prietenul meu dupa ce a ejaculat mi-a atins organele. Sunt virgina si nicidecum penisul lui nu a ajuns la vagin, dar de frica am luat si pastila de a doua zi...din nestiinta:), pentru ca am inteles apoi, ca nu se poate intampla nimic E ceva normal...sau sa imi fac griji...? Multumesc pentru raspuns:) [continuare]

Buna ziua, am si eu o intrebare: Daca fata ia anticonceptionale intr.un mod regulat si la ore exacte ,chiar de cateva luni, ar putea fi probleme daca ejacularea are loc in timpul actului sexual iar spermatozoizii ajungand in vagin? [continuare]

Comunitate medicala

Intarziere 6 zile

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Ciclul menstrual

Buna ziua. Acum vreo 10 zile eu si prietena mea(care este virgina) ne-am "jucat'' in sensul ca ne-am satisfacut reciproc fara a avea loc vreo penetrare. Eu am ejaculat si apoi am fost la baie si m-am spalat. La vreo 10-15 minute dupa asta i-am propus sa imi introduc penisul in vaginul ei putin. Am incercat asta insa nici nu stiu daca s-a petrecut cu adevarat si daca a intrat a fost foarte putin si pt o durata destul de mica. Desi ciclul ei este neregulat in ultimele 3 luni ii cam venise la fix dar acum a intarziat de vreo 5 zile. Vreau sa va intreb cat de fertila e perioada aia inainte cu o saptamana sa ii vina si cam cat de mare ar fi probabilitatea sa fie o sarcina ? Stiu ca ar fi mult mai usor cu un test de sarcina dar ea este foarte speriata si nu stiu daca a trecut suficient timp incat testul sa fie unul corect. As dori un raspuns serios din partea persoanelor care chiar se pricep. Multumesc [continuare]

Comunitate medicala

Oare??

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Ciclul menstrual

Buna! sunt foarte ingrijorata , pur si simplu nu imi gasesc linistea. Am avut contact sexual cu partenerul meu , si la un moment dat s-a spart prezervativul.. la care nu suntem siguri ca e ejaculat inauntru . Pentru ca de mult ori inainte de aceasta .. el mere scoate si ejaculeaza in afara vaginului ( in prezervativ) . Si pentru orice eventualitate am luat in primele 24 de ore Escapelle! Citesc diferite articole pe internet si ma panichez ceva strasnic .. si de la aceasta panica imi apar simptome care le citesc . Ajutatima va rog! [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Investigatii

Pot ramane gravida daca miam dat drumul odata si barbatul a ejaculat in Afara vaginului [continuare]

Comunitate medicala

Probleme

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sex si probleme sexuale

Am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, din nefericire , prezervativul s-a rupt, e prima data cand mi se intampla asta de cand folosesc prezervativul . Am simtit imediat ca ceva nu e in regula , ca s-a rupt si nu cred ca a stat mai mult de 2-3 secunde in vagin , neprotejat . I-am spus ce s-a intamplat si am continuat sa ne masturbam pana am ejaculat afara . Exista riscul unei sarcini nedorite datorita ruperii prezervativului ? [continuare]

Comunitate medicala

Posibil sau nu?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Educatia sexuala

Am facut asa numitul ''''dry sex'''' cu prietenul meu, dar in timpul actului el ''''s-a terminat'''' insa nu in mine,Este vreo posibilitate ca sperma sa ajunga in vagin chiar daca acesta nu a ejaculat in mine?Precizez ca avea prezervativ,si ca dupa a avut grija sa se curete,inclusiv pe maini. [continuare]

Am facut dragoste cu prietena mea cu prezervativ, l-am rulat corect si am fost atenti sa nu se ridice pe timpul actului sexual. La final am observat la baza prezervativului,langa inel, un lichid alb. E oare sperma sau lichid vaginal? Mentionez ca dupa ce am ejaculat am mai continuat maxim 30 de secunde iar cand am scos penisul din vagin era inca in erectie. Care sunt sansele sa fie insarcinata??? Va rog da-ti-mi un raspuns cat mai curand. [continuare]

Comunitate medicala

Am nevoie de ajutor

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Toata lumea imi spune ca spermatozoizii in contact cu aerul mor.am inteles.dar totusi, nu ramaneau pe hartia igienica? intrau ei fix in vagin spre ovul sa-l fecundeze? Pun intrebarea aceasta nu stiu a cata oara, am primit sfaturi care nu m-au lamurit.Va rog sa nu radeti, am facut o prostie, sunt mare, dar am minte de copil.Nu trebuia sa fac asta, dar am facut-o.Acum am nevoie de sprijinul vostru.Eu greu cand tu iti faci griji de ceva si altul face misto de tine.Am facut prostia sa-l masturbez pe prietenul meu, am folosit prezervativ, dar l-a pus cand a simit ca ii vine si l-a pus doar pe capul penisului. Problema este ca am avut o cearta mica, la 5 minute dupa ce a terminat de ejaculat, am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca mai mult m-a obligat sa fac asta.La 5 minute dupa ce terminase de ejaculat, dupa ce se stersase m-am dus la toaleta, am facut pipi, dar nu m-am spalat pe maini dupa ce l-am masturbat.Mi-e frica tare ca atunci cand m-am sters la toaleta, probabil aveam lichid... [continuare]

Comunitate medicala

Ce ma fac?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Toata lumea imi spune ca spermatozoizii in contact cu aerul mor.am inteles.dar totusi, nu ramaneau pe hartia igienica? intrau ei fix in vagin spre ovul sa-l fecundeze? Pun intrebarea aceasta nu stiu a cata oara, am primit sfaturi care nu m-au lamurit.Va rog sa nu radeti, am facut o prostie, sunt mare, dar am minte de copil.Nu trebuia sa fac asta, dar am facut-o.Acum am nevoie de sprijinul vostru.Eu greu cand tu iti faci griji de ceva si altul face misto de tine.Am facut prostia sa-l masturbez pe prietenul meu, am folosit prezervativ, dar l-a pus cand a simit ca ii vine si l-a pus doar pe capul penisului. Problema este ca am avut o cearta mica, la 5 minute dupa ce a terminat de ejaculat, am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca mai mult m-a obligat sa fac asta.La 5 minute dupa ce terminase de ejaculat, dupa ce se stersase m-am dus la toaleta, am facut pipi, dar nu m-am spalat pe maini dupa ce l-am masturbat.Mi-e frica tare ca atunci cand m-am sters la toaleta, probabil aveam lichid... [continuare]

Partenerul meu a ejaculat in urma masturbarii,dupa care s-a sters cu un servetel.La vreo 10-15 min a avut loc o penetrare la circa 2-3 cm in vagin.Mentionez ca eram virgina,iar himenul cred ca este elastic.Este posibila o sarcina? [continuare]

Comunitate medicala

Postinor

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Ciclul menstrual

Daca in luna octombrie ciclul mi-a venit pe data de 16 , in luna noiembrie a intarziat putin , am avut contact sexual neprotejat pe data de 15 noiembrie , in urmatoarea zi pentru orice eventualitate am luat pilula de a2a zi , ciclul menstrual mi-a venit pe 21 noiembrie iar pana acum , in luna decembrie nu mi-a venit dar totusi am simptome precum : sanii s-au intarit si ma dor putin , ca in fiecare luna , o durere usoara in zona ovarelor . Mentionez ca pastila luata a fost Postinor , prima am luato in 24 de ore iar a2a in12 ore fix ! Am luato din cauza faptului ca partenerul a vazut o secretie albicioasa ( noi asociem cu luchidul lubrifiant secretat de vagin ) , NU a ejaculat in mine . Intarzierea menstruatiei se poate datora administrarii pastilei ? Este risc de sarcina ? Astept un raspuns . [continuare]

Comunitate medicala

Poate fi sarcina?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Ciclul menstrual

Buna ziua. Am avut contact sexual neprotejat (ejaculare in afara vaginului) la 6 zile dupa terminarea menstruatiei. Au tracut trei sapatamani jumatate si am facut un test de sarcina tip caseta (doar ca nu am folosit pipeta ci direct din recipient) care a iesit negativ, dar simt o durere in zona pelvisului,mai exact zona ovarului stang. Mentionez ca inca nu mi-a venit menstruatia dar si faptul ca nu e regulata (28-30 zile). As vrea sa imi spuneti daca ar putea fi sarcina sau altceva? Multumesc! [continuare]

Am facut sex neprotejat cu iubitul meu in perioada fertila insa ejacularea s-a produs in exteriorul vaginului, iar de lichidul preejaculator nu se pune problema pentru ca el s-a spalat inainte de act. Intrebarea mea este: pot ramane insarcinata? [continuare]

Pagina 22 din 34 (1000 rezultate)