Polidin

Deficiente minerale si vitamine
Intrebare postata de Roxana7555414 cu 14 ani in urma

Bunica mea m-a sfatuit sa fac o cura cu Polidin.Sunt curioasa la ce ma ajuta aceasta cura si daca ar fi necesara de facut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (57)

Adrienne (acum 14 ani)

Polidinul se recomanda in anotimpul rece,daca ai infectii respiratorii repetate sau daca ai anumite afectiuni cronice, de lunga durata ,care duc la scaderea rezistentei imunitare a organismului. Este bine sa se administreze in cure repetate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryny (acum 14 ani)

Polidinul este bun in cazul in care ai unele infectii minore, poate preveni raceala, mai ales acum, in timpul asta. Nu-ti face rau in nici un caz.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristiana (acum 14 ani)

daca am facut faccinul pt ah1ni mai pot sa fac polidin?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana7555414 (acum 14 ani)

multumesc pentru raspunsuri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Ai racit mai grav sau de ce vrei sa faci aceasta cura? Polidinul este bun dar asa fara sa nu ai nimic nu stiu daca are rost sa-l faci.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana7555414 (acum 14 ani)

In fiecare an racesc foarte tare, prin septembrie-octombrie si nu imi trece decat cu Augmentin de 1g, plus alte medicamente, plus ca tot sezonul rece imi ies ca niste rani mici in nari, ma dor foarte tare; imi trece durerea doar daca imi dau cu crema de galbenele pe ele.Si am uitat sa spun ca sunt supusa mereu la frig.Acestea sunt motivele datorita carora ma gandeam sa fac aceasta cura.Ce zici?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Dupa cum ti-am mai spus, polidinele sunt bune sa le faci chiar si preventiv. Sunt putin dureroase dar merita sa le faci ca sa nu mai racesti, mai ales ca stai in frig.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Atunci le poti face cu incredere.Pe mine nu m-au durut si erau primele injectii pe care le-am facut in viata mea.Cred ca depinde de cine ti le face
Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vali (acum 14 ani)

ia acerola si echinacea naturale si o sa vezi ca nu mai ai nimic dar nu din farmacie sunama si te pun in contact cu producatorul si le cumperi cu reducere de 30 la suta vali 0746215722

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Cred ca este bine sa faci acest tratament. Multa sanatate ! Ar fi bine sa ceri si parerea medicului de familie .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana7555414 (acum 14 ani)

Am sa mi le fac singura :), doar prima mi-o face bunica.Multumesc pentru raspunsuri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriana28 (acum 14 ani)

Ati auzit cumva daca sunt recomandate injectiile cu Polidin in cazul unei anexite?Mi s-a recomandat 3 cure pt anexita bilaterala pe care o am de ceva vreme si mi-e cam teama sa le fac...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mikmok (acum 14 ani)

Buna valeriana28,

Polidine sunt bune cand ai anexite, cistite sau alte infectii. Mie spre exemplu mi-a recomandat doctora pentru niste chisturi pe ovar. Daca ti le-a prescris medicul ar fi bine sa le faci. Nu-ti fie teama, nu sunt dureroase ca ampicilina.

Succes!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriana28 (acum 14 ani)

Mersi pentru raspuns...si cred ca de lna viitoare am sa le incep...trebuie sa le incep din prima zi de menstruatie...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dany (acum 14 ani)

Le poti face oricand doresti, nu este o regula.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lelula (acum 14 ani)

Sunt bune de facut,eu am avut noduli la ambi sani si la sfatul medicului repetand polidinul tot la 3 luni am scapat de acesti noduli care m-au speriat foarte tare crezand ca am cancer,2 ani am facut,acum sunt bine.si eu mi le-am facut singura cate 2 fiole tot la 2 zile in total 14 fiole o cura,ajuta mult,pe mine da m-au ajutat enorm,multa sanatate va doresc din toata inima tuturor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

buna as vrea si eu sa stiu cum ati facut tratamentul mai exact,eu am chisturi la ambii sani si mi sa prescris vitamina a si e si tot mai am probleme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GABI (acum 14 ani)

Am aceasi problema - noduli la ambii sani, par a fi un rest de lapte (din 2000 cand am nascut ultimul copil) dar care si-a schimbat culoarea in galben-verzui, intr-unul din san am stafilococul auriu, am facut o gramada de analize endocrinologice care par foarte Ok, endocrinologul mi-a zis ca este de natura infectioasa. Pe langa asta ma supara mult acneea. Analizele de sange nu au spus nimic iesit din comun.
Crezi ca m-ar ajuta o cura de polidin. Am experienta in injectare proprie mi-am mai facut gluconoloctat de calciu si magneziu pe vremea cand se mai produceau. Am lipsa de calciu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioni (acum 14 ani)

imi zice si mie cineva cum e mai bine sa faci polidin?
una sau doua doze odata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Eu am facut cate doua, asa se recomanda

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3