Cum sa ma ingras?

Deficiente minerale si vitamine
Intrebare postata de b.elena cu 13 ani in urma

Am 30 de ani 47kg 1,70 inaltime .de vreo 6 ani nu prea mananc,nu am pofta de mancare desi simt ca mi-e foame. mananc atat cat sa nu mai simt ca mi-e foame,ce asi putea face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Iuli (acum 13 ani)

Poti sa iei un complex de vitamina B, stimuleaza pofta de mancare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

b.elena (acum 13 ani)

multumesc Iuli dar am luat B-urile si primavara si toamna ,am facut si perfuzii dar fara rezultat ,am luat x-trem vit degeaba nu trec de 47kg,o fi si din cauza stresului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

amitica (acum 13 ani)

dute la un endocrinolog poate ai hipertiroidism

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Darius (acum 13 ani)

ia Steroizi...naposim(danabol) 2x3 pe zi si in 3saptamani ai 100% minim 5kg in plus...dar atentie trebue sa mananci si carbohidrati (orez,cartofii,paste fainoase,etc) si protenine(lapte,oua,carne,etc)...
Ai dreptate stresul influenteaza intreg metabolismul,incepand cu reducerea poftei de mancare...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

thedream (acum 13 ani)

cum naiba sa ia steriozi? sa se nenoroceasca? aia dau o gramada de efecte secundare !!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

thedream (acum 13 ani)

mergi la endocrinolog,eu am urmat tratament cu peritol ,mentat,vitamine,calciu-aveam nevoie. nu lua de capul tau nimik.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

b.elena (acum 13 ani)

nu prea i-mi place sa merg la medic pt ca te tot trimit de la unul la altul,stiu si ca nu e bine sa ieau de capul meu .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valutza (acum 13 ani)

Buna.cum pot sa ,ma interesez de o persoana care vinde produse la magazinul sfatul medicului daca e serios sau nu?vreau sa comand ceva si nu vreau sa ma pacalesc.Astept raspuns !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aurel (acum 13 ani)

un tratament super eficient dar GRIJA mare sa nu va ingrasati prea tare
-mega b complex 1 pe zi dimineata dupa micul dejun
-spirulina de la calivita 1 pe zi
-ca mg zinc 3 pe zi
-super vitamine minerale si nutrienti de la organik
-4 mese pe zi la ore fixe
-sport-flotari,genoflexiuni cu haltera in spate,tractiuni la bara iar cine nu este in stare sa faca antrenamentele singur sa se duca la o sala
-in urma acestui tratament am castigat 30kg in 2 ani si mi am facut un corp misto

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

b.elena (acum 13 ani)

de ingrasat nu mi-e frica ,patru mese pe zi?,mi-e foame dar nu mi-e pofta de mancare,eu nu stiu sa fi mancat vreodata atatde mult sa nu ma pot misca de burta,adica mananc numai sa nu mai simt foamea si nu prea ma fortez sa mananc mai mult. o sa incerc, multumesc mult. cat trebuie tinut tratamentul asta o luna sau?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elsavia (acum 13 ani)

Sa faci o analiza coproparazitologica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

buna din cate am aflat este foarte buna spirulina pt ingrasare.... dar ai grija se ia ku 30 de minute dupa ce mananci atentie DUPA CE MANANCI nu inainte pt k dak iei inainte se poate sa ti se intample o faza nasola cum ar fi sa slabesti mai tare. Eu am 16 ani j am tot 1,70 j 45 de kg. O sa incerc j eu de maine acest tratament sa vad dak este chiar asa bun kum spun altii.... Va pwp o seara buna tuturor....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rac (acum 11 ani)

mai putin sex

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 10 ani)

Peritol o pastiluta seara. O sa vezi ce pofta de mancare o sa ai :) poti sa iei 2-3 saptamani sa vezi rezultatele. Iei cat timp vrei sa te ingrasi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tudor (acum 9 ani)

Dute si fa analizele .. e ceva suspect .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: