Caderea parului, posibila rezolvare ?

Deficiente minerale si vitamine
Intrebare postata de dani1006 cu 10 ani in urma

Buna ziua! Am vorbit cu un apropiat si am si vazut unele produse legata de acesta problema. Nu sunt cine stie ce cunoscator al corpului uman dar vreau sa stiu putin cum stau lucrurile.Conform tuturor sfaturilor gasite pe net (caderea parului este datorata stresului, alimentatiei proaste,..etc. ) ar trebui sa ma reduci din cadere dar (acum urmeaza nelamurirea mea ) daca sangele nu prea circula in acea zona nu poate regenera, hrani parul, iar ca sangele sa vina il masam si in acelasi timp dam cu solutii hranitoare. Adevarat ? Intrebarea este , exista substante, solutii locale care sa genereze aceasta ``venire a sangelui``, ? Este posibil efectul lor ?

De asemenea si vechea problema, matreata. Aici stiu ca datorita ei parul se sufoca.. dar nimic mai mult.

Va rog sa ma corectati / explicati cum este adevarat si completat in cazul in care am uitat ceva.
As fi recunoscator daca mi-ar explica cineva cum stau lucrurile cu adevarat .
Cred ca am postat unde nu trebuie ..ROG UN MODERATOR SA MUTE IN ARIA CORESPUNZATOARE !

Va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Doina Miju (acum 10 ani)

de cand nu ai mai facut o cura de detoxifiere a organismului? Poate organismul tau este plin de toxine, si din aceasta cauza apar diverse probleme la nivelul scalpului. De asemeni, lipsa vitaminelor din organism produce pierderea parului.

Cu ceva timp in urma, si eu m-am confruntat cu asemenea probleme.. Am folosit urmatoarele produse:

Din gama Dr. Hulda Clark:

- vitamina b complex
- vitamina A
- vitamina E

De asemeni, am facut masti cu ulei de masline, ricin, galbenus de ou si miere de albine. Am incercat si tratamentul cu Gaz dar, miroase prea tare .. si nu prea il pot suporta.. bunicii nostrii foloseau doar gaz pentru par si il aveau extraordinar..

O alta masca care am descoperit-o de curand, si imi place foarte mult cum face parul...

http://www. ekilibrium. ro/articol/Tratamente/Tratamentr_impotriva_caderii_parului/New_Hair_Natural-2316.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dani1006 (acum 10 ani)

Detoxifiere ? Am zile cand ''''cred'''' ca ma detoxific . De exemplu o zi beau numai suc de sfecla rosie cu morcov . Sau numai alte legume , fructe .......si tot asa . Nu cred ca asta e problema !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anton Maria (acum 10 ani)

de unde se pot lua produsele Huldei? doar din SUA?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lavinia (acum 10 ani)

dupa ce am nascut al 3lea copil,am avut mare bataie de cap cu parul meu.mentionez ca aveam un par absolut super,admirat des si cret.dupa nastere aratam ca o gaina jumulita,vai de steaua mea.
am incercat toate mastile de par posibile si imposibile,cu bere si ou,elseve,garnier,loreal,wella,gliss,sunsilk,cu ulei de ricin,cele de la dm toate,muulte plus atat de laudata Aspasia care la kmine nu a dat nici un rezultat,deja imi pierdusem speranta pt ca parul im cazuse in cantitati de speriat,
apoi am apelat la un tratament controversat pt alta afectiune,care pare stupid dar un om disperat face orice,e vorba despre dureri atroce de oase si articulatii.asadar m am taiat sub limba pt a reactiva organismul pt a vindeca durerea si nu exagerez dupa 3 zile parul meu dar si tenul meu parca a renascut,am acelasi par superb care il aveam candva in schimbdurerea de oase e aceeasi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diaana (acum 10 ani)

Incearca Biotina. este o vitamina foarte importanta, ce ajuta parul sa se regenereze, si sa nu mai cada. Sau daca vrei ceva mai bun, o formula Skin, Hair& nails. eu am urmat o cura de 3 luni, si intr-adevar nu mai cade, in plus straluceste ca in vremurile bune, desi e ultra-vopsit. eu le-am comandat online de la un site de suplimente nutritive, la recomandarea unei prietene. cauta firme americane, gen natrol sau Haya Labs, nu are ce rau sa iti faca, e o vitamina. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: