4 vitamine esentiale pentru un par sanatos

Deficiente minerale si vitamine
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Vreau urgent un medicament pt.a nu cadea parul am nascut in 16 sept 2008 si am probleme mari cu cderea parului imi ramane in mana si daca trec cu mana sa-l asez, alaptez doua gemene ,cemi recomandati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am incercat si eu o metoda dar nu a avut niciun efect.am incercat un galbesnus de ou cu cateva picaturi de ulei de masline timp de 10 zile.nu stiu ce sa ma mai fac cu parul.ce-mi recomandati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna Claudia,
Cauza caderii parului ar putea fi hormonala, la tine. Dupa nastere nivelul estrogenului din organism scade si constitutia parului sufera. Dar nu itifaceti griji: dupa ce organismul se obisnuieste cu noua repartitie a estrogenului, parul va creste din nou.
Din cate stiu, consumul zilnic de suc de morcovi combinat cu sucul de sfecla face foarte bine in cazul caderii parului.
Ai mai putea incerca tinctura de salvie, care se pune pe un tampon de vata si dai la radacina parului.Dupa care faci o frectie puternica pe tot capul, cu ajutorul unui prosop. Se lasa sa se usuce dupa se perie parul cu o perie aspra.
Sanatate maxima si numai bine si tie si fetitelor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina catalina128429 (acum 15 ani)

Asta nu este o mare problema daca faci teatamentul care trebuie,cautama si am sa iti spun,o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am si eu parul lung iar de un timp imi cade foarte mult,dar vad ca in unele zone se si regenereaza dar eu cred ca nu e suficient pentru ca inainte aveam parul mult mai des,o alta problema ar fi ca am psoriazis in zona scalpului si nu stiu daca am matreata sau sunt cojile din cap,credetima ca nu stiu ce sa mai fac nu stiu ce tratament sa mai fac,am psoriazis de cand m-am nascut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nina22130509 (acum 15 ani)

Ceau Claudia!
si eu am avut probleme cu caderea parului dupa ce am nascut. Eu am folosit ulei de ricin si in 3 saptamani au inceput sa se vada rezultatele.
Cu jumatate de ora inainte de a te spala pe cap, te ungi cu ulei de ricin si masezi bine la radacina parului ... apoi te speli si te clatesti bine, sa nu ramana parul uns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Si eu an aceasi problema..caderea parului,am incercat diferite masti din produse naturale ca:uleiul de masline de ricin,galbenus de ou,iaurt si tot continua sa cada.si cu toate mastile parul este tott aspru si uscat si fara pic de luciu....ce sa fac???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina179112741 (acum 15 ani)

uleiul gerovital h3,se gaseste atat in magazine cat si la farmacie sau plafar, e fff bun, imi cadea parul atat de rauincat credeam k sunt bolnava de ceeva, dupa ce am folosit 2 sticlute de acest ulei nu imi mai cadea nici un fie de par nici macar atunci cand foloseam placa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana7555414 (acum 14 ani)

Si mie imi pica f f mult par, peste tot este numai parul meu.In fiecare saptamana, cel putin o data pe saptamana imi fac o masca cu ulei de ricin, ulei de masline, un galbenus de ou, vitamina A uleioasa, o lingura de miere.Parul meu chiar s-a regenerat, se vad rezultatele la conturul fetei, unde parul este mai putin si mai rar.Dar trebuie facuta masca aceasta saptamanal.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenita (acum 14 ani)

va dorim sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sadaf (acum 12 ani)

nizoral sampon si sapun cu sulf,citeste prospectul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: