Verorab

Vaccinuri si vaccinari
Intrebare postata de andrei.d cu 11 ani in urma

Am fost la plimbare cu cainele meu, pe care l-au atacat 4 cani, care stau pe langa restaurantul la care m-am oprit sa beau un suc. M-am bagat si l-am salvat numai ca atunci cand am pus mana pe cainele meu am luat contact cu saliva cainilor care il muscasera.Pe mana eu aveam o zgarietura facuta cu cateva ore mai devreme ca era deja acoperita de coaja formata din sange.Mentionez ca dupa ce am luat contact cu saliva m-am frecat si la ochi.M-am dus la infectioase si m-au pus sa fac vaccinul verorab.Eu sunt oarecum impotriva vaccinurilor si m-am apucat sa ma informez despre verorab.Stie cineva unde pot gasi informatii detaliate si viabile despre vaccin???? ?( eu am gasit informatii unde se scria ca vaccinul se prepara pe celule vero care sunt periculoase deorece se pot infecta cu tot felul de virusuri si ca celulele vero dupa anumita frecventa de crestere pot crea tumori.Stie cineva ce inseamna ca vaccinul este purificat?( este sigur si nu mai prezinta proteina de celule vero?).Exista varianta de verorab nepurificata?Oricum eu ce am citit despre vaccin m-a ingrozit putin.
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns ca sa ma lamuresc si linistesc .
P.S Am facut prima doza din vaccin iar maine trebuie sa ma duc pentru a doua, am vizitat restaurantul unde s-a intamplat totul si am vb cu cineva de acolo care a zis ca acei caini sunt ai lor oarecum(le dau ei de mancare , mentionez ca restaurantul e chiar langa padure.) Cei de acolo mi-ai spus ca prezinta nici un simtom de turbare.(dupa 4 zile de la incindent). Pot intrerupe tratamentul sau sa-l fac mai departe?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

eva40 (acum 11 ani)

stai linistit,nu ai nevoie de nici un vaccin.Ia antioxidnti buni,2 gr vit C si esti protejat de propriul organizm,sa nu intrii in panica.Frica naste boli.
ca si antioxidant ar fi bine sa iei Virago 3x1 sau oregano oil 3x 10 picaturi si C1000 ,2 tb inghitite
pe situl de mai jos ai informatii si daca ai intrebari,scrie-mi
Eva Farcas
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: