Scurgeri intre menstruatii

Afectiuni uterine
Intrebare postata de georrgya cu 13 ani in urma

Buna ziua ,

Am 22 de ani si ma ingrijoreaza o problema care ma tine de la inceputul lui octombrie.

- Ciclul la inceputul lunii oct. (1 sapt)
- dupa 7 zile mi-au aparut scrugeri maronii (timp de 1 sapt)
- apoi2 sapt pauza ,
- Ciclu la inceputul lui nov (5 zile) ,
- pauza 2 zile si de aici au inceput scurgeri maronii din nou pe chilot si pareau ca seamana cu scurgerile dinainte menstruatiei plus ca aveam si simptome premenstruale( durere sani , burta ) dupa care aparea acea secretie dar ciclul nu-mi venea iar intre acele scurgerile maronii s-a facut o pauza doar de 2 zile dupa care au inceput din nou .

Partener am avut , nu stiu daca a mai facut si cu altcineva dar mi-e frica sa nu fie si aceasta posibilitate la mijloc de aceea nu o exclud , sa nu fi luat ceva de la respectiva si sa-mi fi transmis mie .

In decembrie am avut 2 cicluri cu pauza intre ele de doar 4 zile .
Cat despre tratamente mi-a recomandat tarosin(5 zile), rigevidon(3 blistere) si CaMgZn (10 zile) in luna decembrie iar dupa 3 ziel de trat s-a oprit sangerarea , au urmat 4 zile acelea de pauza si acum sunt din nou pe ciclu.

Nu stiu ce sa mai fac ....sa astept sa se termine ciclu acesta pe care sunt acum si sa vad urmatorul cand vine ? ....sau sa cer alt tratament ?...... sa imi fac o colposcopie?
CE POT AVEA ?

Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

Iuli (acum 13 ani)

Nu inteleg, ai avut contact sexual neprotejat cu o persoana a carui istoric sexual nu il cunosteai si care nu si-a facut toate analizele inainte sa renuntati la prezervativ?! Mi se pare inconstienta cand se stie ca HPV face ravagii si ca o groaza de femei tinere raman mutilate pe viata din cauza cancerului de col in zilele noastre! Ai facut analizele? Ce a iesit? Daca ginecologul nu gaseste nimic pe lama si la echografie, mergi la un endocrinolog. Poti avea de la o BTS, o rana pe col, o infectie, o dereglare hormonala, orice afectiune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 13 ani)

El isi face in fiecare an analize si mi-a spus ca nu a iesit nimic suspicios ( isi face la urina , sange ...altele nu stiu doar de acestea mi-a spus ) dar isi face analize .

Analize n-am avut cum sa fac pentru ca imi tot curgea sange si nu isi putea da seama doctorul daca e rana sau e altceva , trebuia mai intai sa opreasca sangerarea ... de aceea as prefera sa ma duc sapt care vine la el din nou si sa-i spun ce s-a intamplat intre timp ( chiar daca se termina pana atunci sau nu ciclul) .

Astea erau variantele pe care vream si eu sa le aud , sa stiu la ce sa ma astept .

Cel mai frica mi-e de o BTS .....daca e rana pe col poate si din cauza ca fac mult sport? ( sunt la facultatea de sport) ....

Secretia nu mirosea , pur si simplu curgea .
Pot avea salpingita?doar ca nu fac temperatura deloc .

In decembrie cand mi-a venit a doua oara ciclu m-a durut foarte tare ( am avut si diaree) iar aceleasi simptome si in luna iunie (aici am si vomat + diaree)

Nu stiu ce sa mai cred ....si nu stiu ce analize sa-mi fac care sa descopere mai repede ce anume am .Intre timp am slabit , sunt depresiva , nu ma pot concentra ( bine o fi si de la faptul ca ma pierdut mult sange ) dar tot nu stiu unde sa ma duc sa rezolv mai repede problema si sa stiu exact ce am .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

ciaoo mergi la un medic si o sa ai raspunsu imeditat la intrebari dar nu mai astepta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Cand ma refeream la analize, ma refeream la analize BTS, nu de sange obisnuite (trombocite, leucocite etc). La acelea nu se vede nici o BTS si in plus, daca ti-ar fi spus ca nu are nimic nu inseamna ca asa era. Trebuie sa mergeti amandoi, impreuna, la analize. In fine.
Daca ai vazut ca sangerezi, nu inteleg de ce nu te-ai dus de urgenta la un ginecolog sa iti faca un tratament de coagulare!! Tu iti dai seama ca poti face o anemie grava astfel?! Cum stai asa?! Rana pe col poate fi din multe motive, inclusiv o BTS poate determina o rana pe col. Mergi la ginecolog intai sa iti opreasca sangerarea. Daca stai si astepti sa se opreasca singura, s-ar putea sa astepti mult si bine. Poti merge la un spital de urgenta, sa iti faca niste injectii. Apoi mergi la un gineco BUN, care sa iti faca un consult ca lumea (ecografie intravaginala, sa iti ia o lama pt analize etc). Daca nu stii unde, mergi la o maternitate, acolo sigur te vor ajuta. Daca nu iese nimic acolo, mergi la un consult endocrinologic, poate este o dereglare hormonala. SI NICIODATA SEX NEPROTEJAT!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 13 ani)

Da ..acum m-am invatat minte !

Sangerez din abundent doar din luna decembrie ,unde, am luat tratamentul care l-am spus mai sus ( tarosin rigevidon si camgzn)
Acum mai iau decat rigevidon ca restu mi s-au terminat ... si n-am avut cand sa ma duc ca a fost anul nou .. si plus ca am zis sa mai astept macar pana se termina ca sa-mi poata faca analize la secretie si sa rezolv ceva intre timp .. ca asa daca ma duc de fiecare data cand sunt pe ciclu nu poate sa-mi faca nimic ca nu vede ce-i inauntru .

In noiembrie am fost la alt ginec si mi-a recomadat indometacin, yasmin si duphaston... am intrerup yasminul in decembrie ,pe la mijloc , inainte cu 3 zile sa ma duc la al doilea ginec si sa-mi de-a trat cu rigevidon .. pentru ca imi dereglam ciclul.

Dar nu stiu daca s-a dereglat ciclu deja sau e chiar o infectie ,dereglare hormonala etc., pot avea salpingita?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Poti avea multe. ANTICONCEPTIONALELE NU SE DAU/ IAU DUPA URECHE FARA ANALIZE HORMONALE IN PREALABIL! ANTICONCEPTIONALELE SE PRESCRIU DE CATRE ENDOCRINOLOG!! NU SE DAU MEDICAMENTE FARA ANALIZE PREALABILE!! De ce ai luat Yasmin? De ce ai intrerupt? Stii ca daca intrerupri provoci sangerare si dereglari hormonale? Eu am facut un nodul la san de la Yasmin! Rigevidonul este tot un anticonceptional. Un medic trebuie sa iti opreasca sangerarea pe orice cale si apoi sa iti faca analize pentru a vedea ce se intampla. Abia apoi sa iti dea tratament. Asta e tot ce pot sa iti spun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mira (acum 13 ani)

Se poate sa fie o infectie mai ales daca ai schimbat partenerii , dar poate fi si de la ciclu mai ales daca il ai si neregulat iar petele maroni de care ziceai nu te ingrijora se curata uterul e normal .Iti recomand un tratament foarte bun ,un Genoderivat di muguri de zmeur sunt mono doze cu extract lichid , bei 1,2 pe zi dizolvate in putina apa si o sa vezi ce bine o sa iti faca ,iti regleaza si ciclu iti curata si uterul si o sa te simti bine atat psihic pt ca o sa scapi de ingrijorari si fizic ...incearca sanatatea e cea mai importanta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 13 ani)

Rigevidon cred ca mi l-a dat pentru a-mi regla ciclul ( mi-a spus sa iau cate 2/zi pana se opreste sangerarea , dupa care sa iau numai cate 1/zi dar nu l-am intrebat ,pt ca nu a stiut niciunul dintre noi ca o sa-mi apara din nou sangerari ,daca iau tot 1/zi daca apare si a doua oara )
Tarosinul mi l-a dat pt a opri sangerarea, si s-a oprit 4 zile iar acum sunt pe ciclu iar .

Yasminul nu stiu pentru ce mi l-a dat ginecoloaga , poate a crezut ca am dereglari hormonale si a incercat sa-mi regleze ciclul ...dar vreau s zic ca nu a stiut deloc sa ma consulte , nic imacar nu m-a inrtebat dac aam partener a fost superficiala .

De aceea am preferat sa ma duc si al alt ginecolog si am intrerupt yasminul pentru ca nu-l luasem cum trebuie ... ea mi-a zis sa iau yasmin in prima zi de ciclu si duap ce mi se termina duphastonul ....pe cand eu , inainte sa iau yasmin si urmam tratamentul cu indometacin si duphaston ,am avut din nou scurgeri maronii .....fusese pauza de 2 zile si incepusera din nou scurgerile maro si am crezut ca era ciclu plus ca aveam iar simpome premestruale ( durere sani si burta) si imediat cum am terminat duphastonul a doua zi am luat yasmin ..... si tocmai dupa 1 sapt mi-a venit ciclul ....si am realizat ca ala nu era ciclu normal si nu am laut cand trebuia yasminul ..

Asta a fost povestea cu yasmin si dc l-am intrerupt .

Pai asta a incercat si al doilea ginec , sa-mi opreasca sangerarea si vreau sama duc sapt care vine la el din nou indiferent daca sunt pe ciclu sau nu .NEAPARAT!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 13 ani)

Eu n-am schimbat partenerii ..poate el m-a schimbat cu alta ... de asta mi-e frica .. momentan numai sunt cu el din noiembrie .
I-am spus prob care mi-au aparut ca sa stie si el chiar daca numai suntem impreuna .
O sa il rog sa ne facem niste analize si de BTS chiar daca nu apar simpotme la el doar ca sa fiu sigura .

Am sa cer si trimitere pentru endocrinolog ....daca poate sa-mi recomdate cineva unul bun , pentru ca m-am saturat sa tot colind pe la fiecare si sa imi dea toti cate un tratament ...dupaia ma dereglez de tot ....

Daca reusesc sa rezolv ceva am sa anunt si pe forum , poate au si alte fete probleme ca mine ... macar sa le dau o ideee ce sa faca si unde sa se duca urgent .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

La endocrino poti merge la spitalul Parhon din Buc, sunt foarte competenti. Insa ii trebuie intai analize serioase de la ginecolog. In alta ordine de idei, fa un test de sarcina. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 13 ani)

Test am facut cum am ajuns la al doilea gineco si nu sunt , pentru ca el a banuit ca poate am facut vreun avort spontan si de aceea sangeram asa .
Alta varianta e .Sa fie! Multumesc .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

celina (acum 13 ani)

Draga mea...iti dau cel mai bun doctor...fa-ti o programare la MEDSANA sau SANADOR la DR. gabriela dinca! este CEA MAI BUNA! DAR ESTE SI ocupata :(

Eu am avut leziuni precanceroase de la HPV, am 35 ani...si ea m-a vindecat.. au trecut 3 ani si sunt foarte bine! fara tratamente radicale, fara conizari si alte tampenii... si crede-ma ca ma fost si in franta si la Viena... ginecologi avem in tara..iar ea este unul dintre cei maibuni...pe langa faptul ca este OM si o persoana foarte calda cu multa experienta..si in jur de 45 ani...IMI VEI MULTUMI MAI TARZIU!

SI FARA SEX NEPROTEJAT! iar sanatatea ta este cea mai importanta. Inainte sa iti iei orice pastile si retete...INFORMEAZA_TE....internetul este la indemana! Timp si interes..atat ai nevoie!

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Damian Gabriela (acum 13 ani)

Buna ,sunt din Timis si am dat din intamplare peste acest seit si am citit de faptul ca ati fost la dna dr.Gabriela Dinca, a-si dori sa stiu ce fel de tratamente ati folosit pentru leziuni precanceroase de la HPV ,mentionez ca si eu am acest virus,dar nu stiu daca face parte din categoria celor care dezvolta cancerul de col.Am fost cauterizata si a aparut din nou,medici la care am fost mi-au spus ca nu este nevoie de conizatii ,doar sa-l tin sub supraveghere.Ultimul medic la care am fost mi-a dat niste ovule preparate special pentru rana pe col si am mai luat si cervugid,mentionez ca dupa tratamentul cu cele doua tipuri de ovule evolutia este foarte buna,dar ma sperie gandul ca in timp sa nu evolueze. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

celina (acum 13 ani)

am uitat sa adaug : sunt FOARTE FOARTE FOARTE putin doctori BUNI! de obicei au doar un NUME si o atitudine sfidatoare...! iar cel mai bun doctor pentru tine...esti tu , in primul rand! apoi urmaza ..specialistii! :)

si by the way...SMILE!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 13 ani)

Multumesc frumos celina ..am sa ma interesez si am sa intreb de doaman gabriela dinca .... merci mult :*:*:)
Si daca rezolv ceva te anunt cum am reusit :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marimariana (acum 9 ani)

Buna, georrgya ! Te rog spune-mi , ti-ai rezolvat problema? Eu am sangerare premenstruala de aprox 3 ani de zile, cam acceasi situatie descrisa de tine, o saptamana sangerare maro inaintea menstruatiei ( nu dupa menstruatie,cum ai/aveai tu). si eu cred ca am luat Yasmin gresit . Am fost la mai multi medici, am facut eco transvaginala, test PAP si secretie,analize de sange pentru coagulare/tiroida, totul e ok,nu am facut analize sange pentru BTS; diagnostice de tipul suspecta de endometrioza sau atrofie vaginala sau totul in regula. Insa au trecut 3 ani si am aceeasi sangerare premenstruala. citind pe internet, ma sperii destul de tare, desi doctorii au spus ca totul e ok, testele PAP au iesit foarte bine. Tratamente nu am luat decat ceva inflamatorii, foarte putin. De la un medic am primit recomandare de anticonceptionale pana la menopauza ( am abia 27 de ani), altul ar fi spus ca nu e cazul... Merci! Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 9 ani)

Buna seara tuturor,

DA! Am reusit sa imi rezolv problema dar dupa ce am trecut prin 3 ginecologi si 1 sau 2 endocrinologi!

In primul rand trebuie sa-ti cunosti destul de bine corpul-simptomele cand esti normal si cand nu, si sa stii ce sa-i ceri doctorului ca el cu tot cu facultate poate fi mai prost ca tine cateodata!

1 Am fost la SANADOR dar nu la d-na respectiva pt ca nu am mai intrat pe acest site de multi ani. Am fost la HONOR CLAUDIA - SA NU VA DUCETI NICIODATA LA EA ! E foarte superficiala si presupune ca s-a nascut cu raze X in ochi pt ca m-a evaluat doar uitandu-se la mine in loc sa-mi faca un RMN la cap pt ca ma durea rau capul! Ea a zis ca nu crede ca as avea ceva. Atunci am plecat la altcineva.

2 Am fost la PARHON. La SUCALIUC ALINA . A stiut sa faca analizele standard din care am aflat in sfarsit ceva si anume ca aveam un Adenom Hipofizar dar ce nu mi-a placut la ea a fost faptul ca mi-a pierdut fisa medicala (adica toate datele cu simptomele mele si tot ce am putut sa-i spun sa fie cat mai complet dosarul) de 3 ori !!! Asta deja e culmea. Cum sa ajuti pe cineva pierzandu-i mereu fisa ??
N-am apucat sa termin tratamentul ei sau sa fac alte investigatii din cauza dezorganizarii ei totale iar eu nu aveam nevoie de asta la momentul respectiv.

3 Am ajuns la Victor Babes in iunie-iulie 2013 la d-na CATALINA POIANA . Ea chiar se pricepe ! Doar ca pana mi-a dat ea tratament m-am vindecat singura, nu total , dar am scpat de multe simptome. Nu doar cele de ciclu , aveam si altele legate de psihic si fizic (deprimata, scimbari emotionale puternice, slabiciune fizica, lipsa concentrarii ,atentiei, lactatie si altele ).

Ea ma trimis la alti doctori pt analize si din analizele respective am inteles mai bine cauzele starilor mele si am mers direct la tinta , adica mi-am schimbat dieta, am stat intr-un mediu mai linistit (cu mai putin stres vreau sa zic)si am facut mai putin efort fizic.

Pot spune ca am trecut prin foarte foarte multe situatii dificile atat cele care se manifestau in corpul meu cat si cele care veneau din exterirorul meu (doctori incompetentie, care trateaza superficial si standard cartilor vechi de acum 100 de ani. Ar trebui sa le aducem aminte ca stiinta s-a modificat si ca tot ce tine de medicina s-a schimbat si ca nu mai corespund toate cu ce se scria in cartile de acum 20 de ani ! )

CONCLUZIE A CEEA CE AVEAM :

Adenom Hipofizar de 7 mm, daca ajungea la 10 mm aveam nevoie de operatie. De cand am descoperit la Parhon ca aveam asa ceva m-am interest despre iar majoritatea simptomelor mele erau din cauza lui !
Daca si voi va veti interesa cum functioneaza ve-ti afla cel rol are STRESUL in viata TA atat fizic cat si psihic si ca poti ajunge grav atunci cand suprasoliciti corpul din ambele parti fara sa ii dai si odihna sau fara sa ai persoane intelegatoare in jurul tau adica nimeni care sa te sprijine moral si nimeni care sa inteleaga ca prea mult efort fizic poate duce la catabolism.

In fine ,viata mea personala a fost mult mai complicata decat o scriu aici .
Daca si tu ai ce am avut eu , pot fi muuuulte variante - Sarcina, BTS, rana pe col, Adenom Hipofizar si poate chiar altele daca ai eliminat toate variantele de mai sus ! Trebuie sa aflii singura cauza !

Acum, dupa 3 ani de atunci , sunt mult mai bine . Mi-am revenit psihic si fizic si ciclul imi vine regulat !! Ceea ce ma bucura enorm. Momentan doar tin sub supraveghere Adenomul si fac analize de sange pt nivelul de Vitamine si pt cele Hormonale.

In rest ce sa mai zic, sper sa dati de doctorii care trebuie si sa gasiti o solutie pt problema voastra cat de curand !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 9 ani)

Buna seara tuturor,

DA! Am reusit sa imi rezolv problema dar dupa ce am trecut prin 3 ginecologi si 1 sau 2 endocrinologi!

In primul rand trebuie sa-ti cunosti destul de bine corpul-simptomele cand esti normal si cand nu, si sa stii ce sa-i ceri doctorului ca el cu tot cu facultate poate fi mai prost ca tine cateodata!

1 Am fost la SANADOR dar nu la d-na respectiva pt ca nu am mai intrat pe acest site de multi ani. Am fost la HONOR CLAUDIA - SA NU VA DUCETI NICIODATA LA EA ! E foarte superficiala si presupune ca s-a nascut cu raze X in ochi pt ca m-a evaluat doar uitandu-se la mine in loc sa-mi faca un RMN la cap pt ca ma durea rau capul! Ea a zis ca nu crede ca as avea ceva. Atunci am plecat la altcineva.

2 Am fost la PARHON. La SUCALIUC ALINA . A stiut sa faca analizele standard din care am aflat in sfarsit ceva si anume ca aveam un Adenom Hipofizar dar ce nu mi-a placut la ea a fost faptul ca mi-a pierdut fisa medicala (adica toate datele cu simptomele mele si tot ce am putut sa-i spun sa fie cat mai complet dosarul) de 3 ori !!! Asta deja e culmea. Cum sa ajuti pe cineva pierzandu-i mereu fisa ??
N-am apucat sa termin tratamentul ei sau sa fac alte investigatii din cauza dezorganizarii ei totale iar eu nu aveam nevoie de asta la momentul respectiv.

3 Am ajuns la Victor Babes in iunie-iulie 2013 la d-na CATALINA POIANA . Ea chiar se pricepe ! Doar ca pana mi-a dat ea tratament m-am vindecat singura, nu total , dar am scpat de multe simptome. Nu doar cele de ciclu , aveam si altele legate de psihic si fizic (deprimata, scimbari emotionale puternice, slabiciune fizica, lipsa concentrarii ,atentiei, lactatie si altele ).

Ea ma trimis la alti doctori pt analize si din analizele respective am inteles mai bine cauzele starilor mele si am mers direct la tinta , adica mi-am schimbat dieta, am stat intr-un mediu mai linistit (cu mai putin stres vreau sa zic)si am facut mai putin efort fizic.

Pot spune ca am trecut prin foarte foarte multe situatii dificile atat cele care se manifestau in corpul meu cat si cele care veneau din exterirorul meu (doctori incompetentie, care trateaza superficial si standard cartilor vechi de acum 100 de ani. Ar trebui sa le aducem aminte ca stiinta s-a modificat si ca tot ce tine de medicina s-a schimbat si ca nu mai corespund toate cu ce se scria in cartile de acum 20 de ani ! )

CONCLUZIE A CEEA CE AVEAM :

Adenom Hipofizar de 7 mm, daca ajungea la 10 mm aveam nevoie de operatie. De cand am descoperit la Parhon ca aveam asa ceva m-am interest despre iar majoritatea simptomelor mele erau din cauza lui !
Daca si voi va veti interesa cum functioneaza ve-ti afla cel rol are STRESUL in viata TA atat fizic cat si psihic si ca poti ajunge grav atunci cand suprasoliciti corpul din ambele parti fara sa ii dai si odihna sau fara sa ai persoane intelegatoare in jurul tau adica nimeni care sa te sprijine moral si nimeni care sa inteleaga ca prea mult efort fizic poate duce la catabolism.

In fine ,viata mea personala a fost mult mai complicata decat o scriu aici .
Daca si tu ai ce am avut eu , pot fi muuuulte variante - Sarcina, BTS, rana pe col, Adenom Hipofizar si poate chiar altele daca ai eliminat toate variantele de mai sus ! Trebuie sa aflii singura cauza !

Acum, dupa 3 ani de atunci , sunt mult mai bine . Mi-am revenit psihic si fizic si ciclul imi vine regulat !! Ceea ce ma bucura enorm. Momentan doar tin sub supraveghere Adenomul si fac analize de sange pt nivelul de Vitamine si pt cele Hormonale.

In rest ce sa mai zic, sper sa dati de doctorii care trebuie si sa gasiti o solutie pt problema voastra cat de curand !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georrgya (acum 9 ani)

Nu sunt doctor dar faptul ca ti-a zis sa iei anticonceptionale pana la menopauza mi se pare ca e incompetent acel doctor. Dupa mine , un doctor "normal" ar trebui sa se intereseze de boala ta sa o inteleaga chiar el . Sa afle de ce nu merge acolo ceva si daca ti-a dat un medicament si tu ai venit sa-i zici ca nu merge sa se intrebe " DE CE? " . Dar hai sa-i scuzam, pe unii nu pe toti, de aceste reactii superficiale pt ca poate fi salariul de vina dar poate fi si caracterul lor idiot.

Daca inca ai scugeri dubioase inseamna ca trebuie sa iti shimbi atat doctorul pe alta ramura (ex: de la gineco sa treci la un endocrinolog sau homeopat ) si doi la mana sa iti faci si alte analize care la prima vedere nu ti s-ar parea ca ar avea legatura dar poate au (cum ar fi un RMN cum am facut eu sau alte analzie care tu consideri ca ar fi ce trebuie si ca ti-ar da indicii despre ce ai putea avea tu)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudya (acum 9 ani)

Buna,Giorrgya cum pot lua legatura cu tine in privat pt.ca am aceasi prob.cu scurgerile maroni?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2