OVAR MicroPOLICHISTIC

Afectiuni uterine
Intrebare postata de eve cu 14 ani in urma

Ovar stang micropolichistic descoperit in urma unei ecografii genitale.Din cauza unei inflamatii pleviene mi s-a prescris Indometacin si cam atat.Intrebarea mea este daca acele chisturi sunt un motiv de ingrijorare si ce tratament este indicat daca da.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

elena (acum 14 ani)

Fiica mea a urmat un tratament cu anticonceptionale, recomandate de medic, timp de 6 luni. A luat Mercilon.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

mi s-a prescris anticonceptionale timp de 6 luni si apoi pauza 3 luni, dupa acest tratament am mers la control iar acele chistulete au disparut, nu este motiv de ingrijorare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liliana (acum 14 ani)

de obicei chisturile in timpul menstruatiei se elimina . indometacinul e un antiinflamator , e bun. ar trebui dupa tratament sa mai consulti un ginecolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramina (acum 13 ani)

Buna eu am fost in luna februarie la ginecologie si mi s-a spus ca am ovarul stang micropolichistic dar sa nu imi fac griji ca voi ramane insarcinata am urmat un tratament de 3 luni cu Dufaston urmand ca in urmatoarele 3 luni sa raman insarcinata .Nu prea sa intamplat asa au trecut cele trei luni dar de ramas nu am ramas ma mai sperie faptul ca am 28 ani si nu am ramas niciodata insarcinata .As vrea sa stiu si alte pareri vizavi de diagnosticul ovar micropolichistic si daca exista cineva care a ramas insarcinata ac***a ovaraul asa .

Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 13 ani)

stai linistita! eu am ovarul stang micropolichistic, la eco mi s-a spus ca este nefunctional, am fibrom uterin si uter fibromatos si, totusi am ramas insarcinata! nu e cazul sa te impacientezi, trebuie sa ai rabdare, incredere si sa nu-ti faci o obsesie din a ramane insarcinata! lasa natura sa-si urmeze cursul dar, bineinteles - nu renunta la sex!:)
multa sanatate si sa iasa asa cum iti doresti!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: